Half-Life: Alyx zadebiutuje zgodnie z planem. Valve nie planuje opóźniać premiery

Valve uspokaja graczy i zapowiada, że nie planuje przesuwać premiery Half-Life: Alyx.

Valve uspokaja graczy i zapowiada, że nie planuje przesuwać premiery Half-Life: Alyx.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Half-Life: Alyx nie ma konkretnej, daty premiery, ale wiemy, że ta ciekawie zapowiadająca się produkcja powinna zadebiutować w marcu. Niektórzy jednak obawiali się, że może być to kolejny tytuł, którego debiut zostanie opóźniony, tak jak w przypadku m.in. polskiego Cyberpunk 2077. Valve postanowiło skomentować tę sytuację i jednocześnie uspokoić zainteresowanych graczy.

Okazuje się, że Half-Life: Alyx jest już skończone, a twórcy pracują jeszcze tylko nad dopracowaniem finałowej sceny. Testerzy kilkukrotnie ukończyli całą grę, a programiści zajmują się eliminowaniem napotkanych błędów. Tym samym marcowa data premiery nie jest zagrożona.

Aktualnie zajmujemy się głównie szlifowaniem gry i usuwaniem błędów, jesteśmy w miejscu, w którym chcieliśmy być w tym momencie cyklu produkcyjnego. Jesteśmy pewni, że uda nam się dotrzymać zaplanowanego terminu - napisał przedstawiciel firmy Valve w trakcie sesji AMA z użytkownikami Reddita. 

Half-Life: Alyx nie będzie kontynuacją serii. Jest to produkcja tworzona z myślą o zestawach VR, która przedstawi wydarzenia pomiędzy 1. i 2. odsłoną kultowego cyklu. 

Źródło: dualshockers.com / fot. Valve

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV