Harvey Weinstein odsunięty od produkcji Disneya

Jeden z największych producentów w Hollywood znalazł się na świeczniku, po tym jak magazyn The New Yorker opublikował szokujący artykuł, w którym ujawnia, że Harvey Weinstein napastował kobiety, a nawet dopuszczał się gwałtów. Teraz pojawiła się informacja, że przestał pełnić funkcję producenta jednego z przyszłych filmów Disneya.

Za nami kolejny dzień skandalu związanego z osobą Harveya Weinsteina. Po tym jak na światło dzienne wychodzą kolejne przerażające informacje o czynach tego producenta, pojawiają się także pierwsze konsekwencje opublikowanego przez The New Yorker artykułu. Weinstein, producent takich filmów jak Zakochany Szekspir i Pulp Fiction został zwolniony przez pozostałych członków zarządu ze studia The Weinstein Company. Odsuwany jest także od kolejnych projektów, których miał być producentem.

Dziś Disney poinformował, że Harvy Weinstein przestał pełnić funkcję producenta filmu Artemis Fowl, opierającego się na książkach dla dzieci Eoina Colferona. Na razie nie poinformowano nas o ewentualnych opóźnieniach w powstawaniu produkcji. Dalej przy projekcie jest Kenneth Branagh, który będzie reżyserem widowiska. Amerykańska premiera planowana jest na 9 sierpnia 2019 roku.

-
-

Książkowy oryginał opowiada historię tytułowego nastolatka – Artemisa Fowla II, przebiegłego kryminalnego geniusza, spadkobiercy majątku rodziny znanej w przestępczym światku . Jednak, gdy Artemis dowiaduje się, że może stracić całą fortunę, postanawia temu zaradzić, wykorzystując zasoby tajemniczej rasy Wróżek. W tym celu porywa jedną z nich i próbuje wziąć za nią okup. Wkrótce dojdzie do starcia pomiędzy nastoletnim geniuszem zbrodni a Wróżkami. Z czasem jednak Artemis będzie musiał zmierzyć się z bardziej mrocznymi siłami, łącząc siły i pomagając rasie, której jeszcze niedawno był zaciekłym wrogiem.

Źródło: deadline.com/ zdjęcie główne: fot. Nicholas Hunt/Getty Images

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
breaking
0 -

Czarna pantera – obejrzyj pełny zwiastun…

Studio Marvel opublikowało pełny zwiastun superprodukcji Czarna Pantera. Premiera w 2018 roku.

Michał Kujawiński
0 -

Seriale podobne do Stranger Things

Serial Stranger Things bardzo szybko wszedł do świadomości fanów popkultury i jest jednym z największych…

Piotr Piskozub
0 -

Blade Runner 2049: Jared Leto musiał…

Okazuje się, że Jared Leto jako jedyny członek obsady filmu Blader Runner 2049 wiedział, czy…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers 4 – w filmie zobaczymy…

Z najnowszych ogłoszeń castingowych do filmu Avengers 4 wynika, że w produkcji zobaczymy scenę dużego…

Piotr Piskozub
0 -

Skandalu Weinsteina ciąg dalszy. Przesuwane premiery…

Nie milkną echa głośnego skandalu wokół osoby Harveya Weinsteina. Jego sprawa rodzi dalsze konsekwencje.

Adam Siennica
0 -

Wiemy, kto zagra w filmie Kobiety…

Botoks króluje w kinach, a Patryk Vega szykuje kolejny film. Kobiety mafii opowiedzą o polskim…

Co o tym sądzisz?