Harvey Weinstein odsunięty od produkcji Disneya

Jeden z największych producentów w Hollywood znalazł się na świeczniku, po tym jak magazyn The New Yorker opublikował szokujący artykuł, w którym ujawnia, że Harvey Weinstein napastował kobiety, a nawet dopuszczał się gwałtów. Teraz pojawiła się informacja, że przestał pełnić funkcję producenta jednego z przyszłych filmów Disneya.

Za nami kolejny dzień skandalu związanego z osobą Harveya Weinsteina. Po tym jak na światło dzienne wychodzą kolejne przerażające informacje o czynach tego producenta, pojawiają się także pierwsze konsekwencje opublikowanego przez The New Yorker artykułu. Weinstein, producent takich filmów jak Zakochany Szekspir i Pulp Fiction został zwolniony przez pozostałych członków zarządu ze studia The Weinstein Company. Odsuwany jest także od kolejnych projektów, których miał być producentem.

Dziś Disney poinformował, że Harvy Weinstein przestał pełnić funkcję producenta filmu Artemis Fowl, opierającego się na książkach dla dzieci Eoina Colferona. Na razie nie poinformowano nas o ewentualnych opóźnieniach w powstawaniu produkcji. Dalej przy projekcie jest Kenneth Branagh, który będzie reżyserem widowiska. Amerykańska premiera planowana jest na 9 sierpnia 2019 roku.

-
-

Książkowy oryginał opowiada historię tytułowego nastolatka – Artemisa Fowla II, przebiegłego kryminalnego geniusza, spadkobiercy majątku rodziny znanej w przestępczym światku . Jednak, gdy Artemis dowiaduje się, że może stracić całą fortunę, postanawia temu zaradzić, wykorzystując zasoby tajemniczej rasy Wróżek. W tym celu porywa jedną z nich i próbuje wziąć za nią okup. Wkrótce dojdzie do starcia pomiędzy nastoletnim geniuszem zbrodni a Wróżkami. Z czasem jednak Artemis będzie musiał zmierzyć się z bardziej mrocznymi siłami, łącząc siły i pomagając rasie, której jeszcze niedawno był zaciekłym wrogiem.

Źródło: deadline.com/ zdjęcie główne: fot. Nicholas Hunt/Getty Images

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Avengers: Wojna bez granic – prawie…

Magazyn Empire włącza się w promocję superprodukcji Avengers: Wojna bez granic. Mamy nowe spojrzenie na…

Adam Siennica
0 -

Ant-Man i Osa jednak nie jest…

Kilka miesięcy temu pojawiły się nieoficjalne informacje mówiące o tym, że Ant-Man i Osa będzie…

Norbert Zaskórski
0 -

PLOTKA: W filmie Venom tytułowy złoczyńca…

W sieci pojawiła się pewna plotka na temat filmu o ikonicznym przeciwniku Spider-Mana, która może…

Adam Siennica
0 -

Oto nowi superbohaterowie Marvela. Pełny zwiastun…

Cloak and Dagger to nowy komiksowy serial Marvela tworzony przez telewizję Freeform. Czy historia nastolatków…

Adam Siennica
0 -

Czy Pacific Rim: Rebelia to dobry…

Amerykański krytycy mieli okazję zobaczyć film Pacific Rim: Rebelia. Wygląda na to, że nie jest…

Paweł Krzystyniak
0 -

Tak wygląda nowa konsola Atari. Poznajcie…

Urządzenie ma być przeznaczone nie tylko dla fanów gier retro. Zobaczcie oficjalne zdjęcia urządzenia i…

Co o tym sądzisz?