HBO i BBC łączą siły przy produkcji znanej powieści fantasy

Mroczne materie to trylogia napisana przez znanego brytyjskiego autora fantasy Philipa Pullmana. Jej serialowa ekranizacja wkrótce zagości na ekranach telewizorów.

Mroczne materie to trylogia napisana przez znanego brytyjskiego autora fantasy Philipa Pullmana. Jej serialowa ekranizacja wkrótce zagości na ekranach telewizorów.

Wiktor Fisz

Wiktor Fisz

HBO, wraz z BBC wytwórnią Bad Wolf i New Line Cinema zajmą się realizacją formatu na podstawie książek z serii Mroczne materie. Serial będzie można obejrzeć poza granicami Wielkiej Brytanii na HBO. W roli głównej wystąpi Dafne Keen, a partnerować jej będą między innymi James McAvoyClarke PetersLin-Manuel Miranda.

Pierwszy sezon będzie opowiadał o wędrówce głównych bohaterów, Lyry Belacqua i Willa Parry’ego przez wieloświat równoległych wymiarów. Mimo że książki z serii Mroczne materie są skierowane do młodzieży, chętnie sięgają po nie również dorośli. Ośmioodcinkową serię wyreżyseruje Tom Hooper  (Jak zostać królem). Próbkę Mroczne Materie. Trylogia mieliśmy już w kinie, dzięki filmowi Złoty kompas. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Źródło: zdjęcie główne: Materiały promocyjne

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV