Przeczytaj w weekend

Hobbit jako spektakl teatralny. Sztuka na podstawie Tolkiena tylko w Białymstoku

Hobbit to znana powieść J.R.R. Tolkiena, która doczekała się już filmowej adaptacji. Teraz czas na wersję teatralną - w Białymstoku odbędzie się wyjątkowa prapremiera nowej sztuki. Poznajcie szczegóły.

Hobbit to znana powieść J.R.R. Tolkiena, która doczekała się już filmowej adaptacji. Teraz czas na wersję teatralną - w Białymstoku odbędzie się wyjątkowa prapremiera nowej sztuki. Poznajcie szczegóły.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  hobbit 

Hobbit to powieść J.R.R. Tolkiena, która podobnie jak Władca Pierścieni rozgrywa się w fantastycznym świecie Śródziemia. Produkcja doczekała się adaptacji filmowej, zaś teraz przed nami jej wersja teatralna - zgodnie z nowymi informacjami, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wystawi nową sztukę Hobbit w reżyserii Grzegorza Suskiego. Co ciekawe, jest to jedyny teatr w całej Polsce, który pozyskał prawa do wystawienia sztuki - starania i negocjacje z hollywoodzką agencją o prawa do stworzenia adaptacji trwały rzekomo prawie rok.

Zgodnie z zapowiedziami, spektakl będzie maksymalnie wierny książkowemu pierwowzorowi. Jak zapowiada reżyser, tutaj nie ma miejsca na kompromisy w inscenizacji, widowiskowości czy dbałości o kostiumy i scenografię. Sztuka ma trwać ponad dwie godziny, a jej twórcy są przekonani, że przez cały ten czas wszyscy widzowie będą z wielkim zainteresowaniem śledzić to, co dzieje się na deskach teatru.

W obsadzie spektaklu są między innymi Monika Zaborska (Elf), Marek Cichucki (Bilbo Baggins), Piotr Szekowski (Thorin) i Franciszek Utko.

Hobbit - polska prapremiera sztuki na podstawie książki J. R. R. Tolkiena odbędzie się 11 maja. Sprzedaż biletów na spektakl odbywa się w kasie oraz na stronie bilety.dramatyczny.pl.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV