HTC Vive Cosmos – nowe gogle VR trafiły do przedsprzedaży

Przedstawiciele HTC Vive ujawnili, kiedy możemy spodziewać się debiutu ich nowych gogli wirtualnej rzeczywistości. Po Vive Cosmos sięgniemy jeszcze w tym roku.

Przedstawiciele HTC Vive ujawnili, kiedy możemy spodziewać się debiutu ich nowych gogli wirtualnej rzeczywistości. Po Vive Cosmos sięgniemy jeszcze w tym roku.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Vive 

Już od dziś można składać zamówienia przedsprzedażowe na HTC Vive Cosmos. Nowe gogle od HTC wyróżniają się na tle swoich poprzedników modułową obudową i zaprojektowano je tak, aby można było dołączać do nich dodatkowe akcesoria pogłębiające doznania w wirtualnej rzeczywistości.

Projektanci przebudowali interfejs użytkownika, aby ułatwić korzystanie z cyfrowej biblioteki produktów, zastosowano także nowy układ śledzenia położenia gracza, który ma usprawnić wstępną konfigurację urządzenia. Same gogle osadzono zaś na konstrukcji flip-up pozwalającej błyskawicznie unieść moduł wyświetlający. Dzięki temu nie trzeba ściągać nowego Vive’a z głowy, aby zobaczyć, co dzieje się w świecie rzeczywistym. Największe zmiany zaszły jednak w systemie wyświetlania obrazu.

Inżynierowie HTC tym razem postawili na panele LCD, w których zmniejszono odległość pomiędzy pikselami, eliminując efekt screendooringu, czyli wrażenia wyświetlania cienkiej siatki na obrazie. Występuje on w momencie spoglądania na matrycę z niewielkiej odległości i był jedną z największych wad Vive'a pierwszej generacji. Znacząco poprawiono także szczegółowość obrazu. Nowa matryca pracuje w rozdzielczości 2880x1700 pikseli, co oznacza, że wyświetla o 88% więcej pikseli niż klasyczny HTC Vive.

W Cosmosie zainstalowano także zintegrowane słuchawki, a cały sprzęt jest wstecznie kompatybilny z akcesoriami projektowanymi z myślą o poprzednich Vive’ach. Wszystkie czujniki, latarnie i kontrolery minionej generacji są w pełni zgodne z Cosmosem. Aby zachęcić zewnętrze firmy do tworzenia dodatków do nowych gogli, HTC zaprezentowało pierwszy oficjalny moduł, który będzie dostępny na początku przyszłego roku. Vive Cosmos External Tracking Mod to specjalna przystawka, dzięki której gogle będą mogły współpracować z ultraczułymi stacjami bazowymi z zestawu Vive Pro.

Aby zachęcić graczy do zakupu gadżetu w przedsprzedaży, HTC dorzuca do zamówień przedsprzedażowych darmową 12-miesięczną subskrypcję Viveport Infinity. To autorska platforma HTC, która daje subskrybentom nieograniczony dostęp do biblioteki kilkuset gier i doświadczeń VR. W dniu premiery HTC Vive Cosmos biblioteka Viveport Infinity wzbogaci się o szereg nowych tytułów, w tym m.in. Doctor Who: The Edge of Time.

Producent ustalił cenę gogli na 3699 zł, a przedsprzedaż zakończy się 3 października, kiedy HTC Vive Cosmos trafi do powszechnej sprzedaży na rynku globalnym.

Źródło: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV