Repertuar kin Nowość Program TV

Huawei goni Samsunga. W tym roku firma sprzedała 200 milionów smartfonów

Mijający rok firma Huawei może uznać za bardzo udany. Mimo nieustannych przepychanek prawnych m.in. z rządem Stanów Zjednoczonych firmie udało się sprzedać rekordową liczbę urządzeń.

Ten rok nie należał do najłatwiejszych dla Huawei. Korporacja musiała nieustannie odpierać zarzuty ze strony Stanów Zjednoczonych o domniemane szpiegowanie i wspieranie cyberprzestępczości. Mimo iż nie ujawniono żadnych konkretnych dowodów na poparcie tych twierdzeń, amerykańska administracja rządowa co i rusz rzucała firmie kłody pod nogi. W postępowaniu Amerykanów można doszukiwać się próby walki z chińską technologią, która coraz śmielej rozpycha się na rynku. Zwłaszcza w kontekście rozwoju światowej sieci łączności 5G – Huawei jest jednym z najważniejszych graczy na tym rynku, pomaga wdrażać architekturę 5G m.in. w wielu europejskich krajach.

Co ciekawe, mimo ostrego konfliktu z USA firma świetnie radzi sobie na rynku smartfonowym – korporacji udało się sprzedać w tym roku przeszło 200 milionów urządzeń z tego segmentu. To bardzo dobry wynik z kilku powodów. Głównie dlatego, że udało się zwiększyć jednostkową sprzedaż telefonów o niemal jedną trzecią w stosunku do ubiegłego okresu rozliczeniowego (153 mln w 2017 roku), odrabiając jednocześnie straty do lidera rankingu sprzedaży smartfonów, Samsunga. A przy okazji Huawei zdeklasowało Apple, wypychając firmę z drugiej pozycji w tym zestawieniu. Po raz pierwszy od siedmiu lat udało się przełamać dominację Samsunga i Apple.

Ale ambicje Chińczyków sięgają znacznie dalej. W tym roku Samsung sprzedał ok. 300 milionów smartfonów, a według Richarda Yu, szefa Huawei, jego firma w przyszłym roku może pobić i ten rekord. Huawei ma chrapkę na zajęcie miejsca lidera i jeśli konflikt ze Stanami Zjednoczonymi nie doczeka się gwałtownej eskalacji, może dopiąć swego.

-
-

Choć byłbym dość ostrożny w twierdzeniu, że już w przyszłym roku Chińczycy sięgną po koronę. W 2019 roku mija 10 lat od premiery serii Galaxy S, Koreańczycy planują także wypuścić swojego pierwszego elastycznego smartfona. Szykuje się wiele gorących premier u Samsunga, z którymi Huawei może być ciężko wygrać. Za to 2020 rok może okazać się nowym otwarciem, w którym rywalizacja pomiędzy oboma rywalami zaostrzy się do tego stopnia, że dopiero w grudniu okaże się, która firma będzie mogła tytułować się królem rynku mobilnego.

Źródło: venturebeat.com / Zdjęcie: Huawei
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.