Irlandczyk – Netflix planuje szeroką dystrybucję w kinach

Irlandczyk to najważniejszy film Netflixa w 2019 roku. Gangsterska opowieść Martina Scorsese ma walczyć o Oscary.

Irlandczyk to najważniejszy film Netflixa w 2019 roku. Gangsterska opowieść Martina Scorsese ma walczyć o Oscary.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  irlandczyk 

The Irishman to jedna z największych produkcji Netflixa w 2019 roku. Dramat gangsterski o budżecie 125 mln dolarów inspirowany jest prawdziwą historią, a za kamerą stoi Martin Scorsese. W głównych rolach obsadził Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci. Do tego aktorzy zostaną odmłodzeni efektami komputerowymi, by grać młodsze wersje swoich postaci.

Według portalu THR Netflix planuje wprowadzić Irlandczyka do szerokiej dystrybucji w kinach. Chcą to zrobić na życzenie samego Martina Scorsese. Oznacza to, że film będzie miał szansę walczyć o wielkie pieniądze w zestawieniach box office. Dla porównania Roma była wprowadzona tylko w limitowanej dystrybucji, a jest w USA grana po dzień dzisiejszy, pomimo dostępności filmu w Netflixie.

Jeśli Netflix będzie chciał wprowadzić film do kin na gigantyczną skalę, będą musieli spełnić warunki największych sieci kin. A to oznacza 90-dniowy okres filmu tylko na wielkim ekranie, więc przez ten czas produkcja nie będzie mogła pojawić się w Netflixie. Dziennikarze na razie nie podają szczegółów planu Netflixa.

Premiera jesienią.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV