Kapitan Marvel – scenę po napisach stworzyli bracia Russo. Z innej zrezygnowano

W sieci pojawiają się nowe informacje na temat sceny po napisach filmu Kapitan Marvel. Jak się okazuje, wyreżyserowali ją bracia Russo.

W sieci pojawiają się nowe informacje na temat sceny po napisach filmu Kapitan Marvel. Jak się okazuje, wyreżyserowali ją bracia Russo.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Tagi:  Disney 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Do sieci raz po raz trafiają nowe informacje związane z filmem Captain Marvel. Prawdopodobnie najważniejsza z nich związana jest ze sceną po napisach, w której zobaczyliśmy, jak tytułowa bohaterka produkcji pojawia się wśród Mścicieli pytając ich, gdzie jest Nick Fury. Teraz okazuje się, za jej stworzenie odpowiedzialni są sami bracia Russo. W wywiadzie dla Empire wyjawiła to reżyserka Anna Boden:

To jest bezpośrednie wprowadzenie do ich filmu. Przyszli do nas z pomysłem na tę scenę, a my odpowiedzieliśmy tylko: To brzmi kapitalnie!

Co więcej, dowiadujemy się teraz, że w ramach scen po napisach mieliśmy też zobaczyć inną sekwencję nawiązującą do filmu Thor: Ragnarok. Tak sprawę opisuje reżyser Ryan Fleck:

W pewnym momencie pojawił się pomysł, by pokazać, jak Jude Law wychodzi ze swojej kapsuły na planecie Sakaar. Yon-Rogg miał obrócić się dookoła i zobaczyć nad sobą słynny już Odbyt Szatana, po czym pytał: Gdzie ja, do cholery, jestem?

Na tym jednak nie koniec. W pierwszej wersji scenariusza sekwencja otwierająca także miała być inna. Jak ujawnia Fleck:

Znajdowała się tam scena pokazująca symulowaną walkę myśliwców. To była cała sekwencja w stylu Top Gun, która stanowiłaby świetne wprowadzenie do pokazania relacji Carol i Marii Rambeau. Problem polega na tym, że przy takiej scenie widownia mogłaby zupełnie oddalić się od samej historii.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/E!

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV