Repertuar kin Nowość Program TV

LG ujawnia karty. Podczas CES skupi się na telewizorach 8K

Firma LG zdradziła, na jakim sprzęcie skupi się podczas nadciągających targów CES. Korporacja chce dołączyć do Samsunga i włączyć się do sprzedaży telewizorów 8K.

Choć jednym z najciekawszych sprzętów na stoisku LG może być zwijany OLED, o którym wspominaliśmy kilkukrotnie, w oficjalnym komunikacie zapowiadającym występ na targach CES firma skupia się na innych urządzeniach. Podczas targów Koreańczycy będą przekonywali nas, że warto zainwestować w telewizory 8K. Firma zaprezentuje dwa sprzęty pracujące w tej rozdzielczości: 88-calowego OLED-a Z9 oraz 75-calowego LCD z serii SM99.

Największą zaletą wspomnianych urządzeń ma być obecność złącz HDMI 2.1, które pozwolą przesyłać filmy w rozdzielczości 8K przy 60 klatkach lub 4K przy 120 klatkach. Dzięki temu nie będzie trzeba podpinać 4 kabli HDMI, aby wyświetlić obraz w 8K, jak ma to miejsce w telewizorach z HDMI 2.0. Przy projektowaniu telewizorów pomyślano też o graczach, dodając tryb ALLM (autolow latency mode), minimalizujący opóźnienia w przesyłaniu obrazu.

Inżynierowie LG po raz kolejny postawili także na rozwój technologii Thinq. Nowe telewizory wyposażono w procesory α9 Gen 2, które wykorzystają technologię uczenia maszynowego do automatycznego dostrojenia obrazu do warunków świetlnych, w których pracuje odbiornik. Poprawiono również asystenta głosowego i wkrótce będzie w stanie prowadzić konwersacje z użytkownikiem. Z kolei do pilota dodano przycisk Prime Video, który błyskawicznie odpali serwis filmowy od Amazonu.

Nowe telewizory będą współpracowały także z technologią Dolby Vision. Ponadto LG wyposaży je w system symulowania dźwięku przestrzennego 5.1 oraz automatycznego dostrojenia głośników do warunków przestrzennych. Oznacza to, że dialogi, muzyka i odgłosy walki w Avengers: Wojna bez granic będą równie klarowne w wielkim salonie, co w małej sypialni.

Plotka
-
-

Na razie nie wiadomo, ile zapłacimy za nowe telewizory, ani kiedy trafią do oficjalnej dystrybucji. Jeśli jednak firma nie zmodyfikuje swojego rocznego cyklu produkcyjnego, powinny pojawić się w Polsce na przełomie kwietnia i maja.

Źródło: LG

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.