Repertuar kin Nowość Program TV

LG ujawnia karty. Podczas CES skupi się na telewizorach 8K

Firma LG zdradziła, na jakim sprzęcie skupi się podczas nadciągających targów CES. Korporacja chce dołączyć do Samsunga i włączyć się do sprzedaży telewizorów 8K.

Choć jednym z najciekawszych sprzętów na stoisku LG może być zwijany OLED, o którym wspominaliśmy kilkukrotnie, w oficjalnym komunikacie zapowiadającym występ na targach CES firma skupia się na innych urządzeniach. Podczas targów Koreańczycy będą przekonywali nas, że warto zainwestować w telewizory 8K. Firma zaprezentuje dwa sprzęty pracujące w tej rozdzielczości: 88-calowego OLED-a Z9 oraz 75-calowego LCD z serii SM99.

Największą zaletą wspomnianych urządzeń ma być obecność złącz HDMI 2.1, które pozwolą przesyłać filmy w rozdzielczości 8K przy 60 klatkach lub 4K przy 120 klatkach. Dzięki temu nie będzie trzeba podpinać 4 kabli HDMI, aby wyświetlić obraz w 8K, jak ma to miejsce w telewizorach z HDMI 2.0. Przy projektowaniu telewizorów pomyślano też o graczach, dodając tryb ALLM (autolow latency mode), minimalizujący opóźnienia w przesyłaniu obrazu.

Inżynierowie LG po raz kolejny postawili także na rozwój technologii Thinq. Nowe telewizory wyposażono w procesory α9 Gen 2, które wykorzystają technologię uczenia maszynowego do automatycznego dostrojenia obrazu do warunków świetlnych, w których pracuje odbiornik. Poprawiono również asystenta głosowego i wkrótce będzie w stanie prowadzić konwersacje z użytkownikiem. Z kolei do pilota dodano przycisk Prime Video, który błyskawicznie odpali serwis filmowy od Amazonu.

Nowe telewizory będą współpracowały także z technologią Dolby Vision. Ponadto LG wyposaży je w system symulowania dźwięku przestrzennego 5.1 oraz automatycznego dostrojenia głośników do warunków przestrzennych. Oznacza to, że dialogi, muzyka i odgłosy walki w Avengers: Wojna bez granic będą równie klarowne w wielkim salonie, co w małej sypialni.

Plotka
-
-

Na razie nie wiadomo, ile zapłacimy za nowe telewizory, ani kiedy trafią do oficjalnej dystrybucji. Jeśli jednak firma nie zmodyfikuje swojego rocznego cyklu produkcyjnego, powinny pojawić się w Polsce na przełomie kwietnia i maja.

Źródło: LG

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?