Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Liga Sprawiedliwości – Darkseid miał walczyć z Aresem. Jest dowód

Okazuje się, że w filmie Liga Sprawiedliwości mieliśmy zobaczyć, jak Darkseid mierzy się z Aresem - tę wiedzę zawdzięczamy fanom DCEU.

Okazuje się, że w filmie Liga Sprawiedliwości mieliśmy zobaczyć, jak Darkseid mierzy się z Aresem - tę wiedzę zawdzięczamy fanom DCEU.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Kilka dni temu portale DC Films Hub i Screen Rant dotarły do fotografii, które przedstawiają malowidła naścienne ze świątyni Amazonek - lokację tę mieliśmy według pierwotnych planów zobaczyć w filmie Liga Sprawiedliwości. Chodzi mianowicie o poniższe murale; na kilku z nich widzimy postać Darkseida:

Wszystko wskazuje na to, że niewykorzystany ostatecznie w historii złoczyńca miał na ekranie zmierzyć się z Aresem w sekwencji bitwy ludzi, Atlantydów i Amazonek z siłami Darkseida, która została ukazana na początku filmu. Jej opis znajduje się bowiem na jednym z murali. Fani DCEU postanowili przełożyć tekst ze starożytnej greki:

Sprzymierzeni odparli natarcie najeźdźców za pomocą żelaza, krwi i koni. Zeus chciał zatrzymać i zabić Skotomidisa (określenie używane na przewodzącego swojej armii Darkseida - przyp. aut.). Wezwał więc swojego syna, Aresa, aby ten dobił napastnika - Ares nie był jednak w stanie. Skotomidis spadł z nieba z ogromnym hukiem. Został pokonany i pozostawiony gwiazdom, a jego wojska podążały za nim. Zostawiły one trzy Mother Boxes. Każde z nich zostało oddane pod opiekę sprzymierzonych do czasu, aż Skotomidis raz jeszcze dokona inwazji.

Pozostałości po tych planach zobaczyliśmy również w ostatecznej wersji filmu. Na ekranie widzimy, jak Zeus strąca piorunem Steppenwolfa, a Ares w tym samym czasie wytrąca mu z dłoni jego potężny topór.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: DC/We Got This Covered

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 99 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV