Przeczytaj w weekend

Marcin Dorociński w serialu Netflixa! Kogo zagra w The Queens Gambit?

Marcin Dorociński znalazł swój nowy projekt serialowy. Aktor dołącza do obsady produkcji Netflixa pod tytułem The Queen's Gambit.

Marcin Dorociński znalazł swój nowy projekt serialowy. Aktor dołącza do obsady produkcji Netflixa pod tytułem The Queen's Gambit.

Michalina Reda
Michalina Reda

Marcin Dorociński, polski aktor, którego kojarzymy z produkcji takich jak Róża, PitBull i Jack Strong, znalazł swój nowy projekt - będziemy mogli go zobaczyć w zapowiedzianym amerykańskim serialu Netflixa pod tytułem The Queen's Gambit według scenariusza i w reżyserii Scotta Franka (scenarzysta Logan: Wolverine i twórca serialu Godless). Będzie to adaptacja powieści pod tym samym tytułem autorstwa Waltera Tevisa. Informację o castingu aktora potwierdzono na jego oficjalnym Facebooku.

Fabuła The Queens Gambit skupia się na młodej dziewczynie, która wychowała się w domu dziecka. Ma ona wielki talent do gry w szachy, które pomagają się jej wyciszyć i uspokoić. Jednocześnie narasta w niej chorobliwa ambicja, a świadomość, że ktoś mógłby pokonać ją w rozgrywce, nie daje jej spokoju. Zgodnie z informacjami, Marcin Dorociński wcieli się właśnie w taką osobę - w Borgova, szachowego geniusza i przeciwnika głównej bohaterki (w tej roli Anya Taylor-Joy). Polski aktor już nakręcił swoje sceny do produkcji - na planie spędził 20 dni zdjęciowych.

The Queens Gambit - data premiery nowego serialu nie jest znana.

Źródło: fb.com/marcindorocinski / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV