Megalopolis - Francis Ford Coppola pokazał film. Jakie płyną wnioski?
Po prawie 20 latach, projekt Francisa Forda Coppoli doczekał się realizacji. Portal Deadline opublikował wrażenia z tajnego pokazu filmu Megalopolis.
Po prawie 20 latach, projekt Francisa Forda Coppoli doczekał się realizacji. Portal Deadline opublikował wrażenia z tajnego pokazu filmu Megalopolis.
W hollywoodzkim kinie Universal CityWalk IMAX zorganizowano tajny seans nadchodzącego filmu Francisa Forda Coppoli, Megalopolis. Na tym wydarzeniu obecni byli przedstawiciele firm dystrybucyjnych, a także gwiazdy kina. Przed ekranem zasiedli m.in. Nicolas Cage, Cailee Spaeny, Al Pacino, Jon Favreau czy też Andy Garcia. Pojawiło się również dwóch członków obsady - Shia LaBeouf oraz Talia Shire. Dziennikarz z portalu Deadline, Mike Fleming Jr., opisał swoje wrażenia z pokazu. Choć nie mógł nic napisać o jakości filmu, z jego słów wynika, że Megalopolis może zostać kinowym hitem.
Megalopolis - wrażenia po tajnym pokazie filmowym
Nie licząc napisów końcowych, film trwał dwie godziny i 13 minut. Akcja filmu rozgrywa się na zniszczonej metropolii przypominającej Nowy Jork. Dochodzi do sporu, wynikającego z różnych spostrzeżeń na przyszłość. Z jednej strony mamy ambitnego, idealistycznego architekta (Adam Driver), a z drugiej jego zaprzysiężonego wroga, burmistrza miasta Franka Cicero (Giancarlo Esposito). Debata toczy się wokół tego, czy zbudować utopię z materiałów odnawialnych, czy może przyjąć strategię odbudowy na dotychczasowym poziomie, pełnym korupcji i pośrednictwa władzy. W centrum konfliktu stoi córka burmistrza, Julia (Nathalie Emmanuel), młoda kobieta, która dorastała w obliczu władzy i wciąż poszukuje sensu życia.
W Megalopolis Coppola ma przedstawiać kapitalne możliwości ludzkiej pomysłowości w zakresie przystosowania się i przezwyciężenia większości problemów. Film jest także opowieścią ku przestrodze. Pokazuje, co może się wydarzyć, gdy ludzka dusza zetknie się z chciwością, korupcją i narcyzmem, czyli cechami, które ostatecznie pomogły obalić Cesarstwo Rzymskie. Wygląda na to, że ta historia idealnie nawiąże do współczesnych czasów. Na świecie obowiązuje wzmożona polaryzacja i dezinformacja, a w Stanach Zjednoczonych nadszedł rok wyborczy.
Jak sam Coppola wspominał, ma nadzieję, że tematyka Megalopolis będzie odbijać się szerokim echem jeszcze długo po opuszczeniu kin. Wierzy w to, że widzowie będą oglądać film jeszcze wiele razy i wyciągać z niego kolejne wnioski, podczas gdy ludzkość zmaga się z globalnym ociepleniem.
Przed seansem Coppola zwrócił się do zaproszonych. Na rozdanych kartach widniała wiadomość od filmowca, którą rozpoczął od słynnej kwestii z Ojca chrzestnego.
Jak już słyszeliście ode mnie wcześniej: "Wierzę w Amerykę".
Jeśli mógłbym zostawić Was z jedną myślą po zobaczeniu mojego najnowszego filmu, niech będzie ona taka: nasi założyciele pożyczyli konstytucję, rzymskie prawo i senat, aby stworzyć rewolucyjny rząd bez króla. Historia Ameryki nie wydarzyłaby się ani nie zakończyła sukcesem, gdyby nie klasyczne nauki, które ją prowadziły.
Oprócz wspomnianych wyżej nazwisk, do obsady należą: Jon Voight, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Shia LaBeouf, Chloe Fineman, Kathryn Hunter, Dustin Hoffman, D.B., Sweeney, Jason Schwartzman, Baily Ives, Grace Vanderwaal oraz James Remar.
Źródło: deadline.com
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1969, kończy 55 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1971, kończy 53 lat
ur. 1969, kończy 55 lat