Przeczytaj w weekend

Mgły Avalonu: jest nowe wydanie powieściowej interpretacji mitu arturiańskiego

Dziś do sprzedaży trafiło nowe wydanie słynnej powieści Marion Zimmer Bradley pt. Mgły Avalonu, uważanej za jedno z najciekawszych przedstawień mitu arturiańskiego.

Dziś do sprzedaży trafiło nowe wydanie słynnej powieści Marion Zimmer Bradley pt. Mgły Avalonu, uważanej za jedno z najciekawszych przedstawień mitu arturiańskiego.

Mit arturiański jest często wykorzystywany przez pisarzy fantastyki (ale nie tylko). W opinii czytelników i krytyków jedną z najbardziej interesujących wizji tej historii przedstawiła Marion Zimmer Bradley w powieści The Mists of Avalon. Dziś ukazała się na naszym rynku reedycja tek książki. Powieść wyróżnia fakt, że narracja skoncentrowana jest na kobiecych bohaterkach, które starały się zakulisowo sprawować władzę.

Mgły Avalonu ukazały się po raz pierwszy w 1979 roku i przez dłużysz czas były niezależną powieścią. Dopiero w latach 90. ubiegłego wieku autorka, we współpracy z Dianą L. Paxton, zdecydowała się na napisanie kontynuacji. W sumie powstało sześć kolejnych powieści, część z nich już po śmierci Bradley w 1999 roku.

Nowe wydanie Mgieł Avalonu ukazało się w twardej oprawie i liczy 1160 stron. Cena książki to 69,00 zł. Oto opis i okładka książki:

Mgły Avalonu - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca…
Morgiana, obdarzona darem Wzroku i związana z losem Artura Pendragona, swego brata-kochanka, opowiada historię krótkiej świetności Camelotu. Nie jest to jednak opowieść o rycerskich czynach, lecz widziana kobiecym okiem wizja społeczeństwa u progu dziejowych zmian.

Źródło: Zysk i S-ka / fot. Zysk i S-ka

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV