Nie żyje Anne Meara, aktorka komediowa z rodziny Stillerów

Anne Meara, aktorka komediowa nominowana do nagród Tony i Emmy, zmarła w sobotę z przyczyn naturalnych.

Anne Meara, aktorka komediowa nominowana do nagród Tony i Emmy, zmarła w sobotę z przyczyn naturalnych.

Anne Meara była żoną Jerry'ego Stillera i matką Bena Stillera. Razem z mężem byli członkami improwizacyjnej trupy komediowej The Compass Players, znanej później jako Second City, ostatecznie tworząc komediowy duet Stiller and Meara. W latach 60. osiągali spore sukcesy, występując w wielu programach rozrywkowych, w tym regularnie pojawiając się w "The Ed Sullivan Show". Później występowali m.in. w szybko skasowanym serialu komediowym emitowanym po "Saturday Night Live" oraz serii humorystycznych reklam dla Blue Nun Wine. W 1986 roku mieli swój własny sitcom, zatytułowany "The Stiller and Meara Show".

Meara odnosiła również sukcesy na własną rękę. W 1975 roku grała tytułową bohaterkę w serialu CBS "Kate McShane". Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Emmy. Miała również rolę powracającą w sitcomie "Rhoda", gdzie wcielała się w bliską przyjaciółkę tytułowej bohaterki. Grała babcię Tannerów w serialu "ALF", do którego napisała także scenariusz jednego z odcinków. W latach 90. przez kilka sezonów miała regularną rolę w telenoweli "All My Children". Pojawiała się także od czasu do czasu w sitcomie "The King of Queens", a w latach 2002-2004 wcielała się Mary Brady w serialu "Sex and the City". Swoją rolę powtórzyła w filmie z 2008 roku. Inne serialowe tytuły, w których sie pojawiła to m.in. "Oz", "Law & Order: SVU", czy "Will & Grace".

Anne Meara zadebiutowała na Broadwayu w 1956 roku. W 1993 roku została nominowana do nagrody Tony za swój występ w sztuce Eugena O'Neilla "Anna Christie". Długa lista filmów, w których zagrała obejmuje takie tytuły jak "Awakenings", "Reality Bites", "Kiss of Death", "Night at the Museum", czy "Planes: Fire & Rescue".

Anne Meara zostawiła za sobą męża, syna Bena Stillera, córkę Amy Stiller i kilkoro wnucząt. Miała 85 lat.

Źródło: deadline.com / zdjęcie: mat. prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV