Niepewna przyszłość Dark Universe po porażce Mumii w USA

Po kiepskim debiucie Mumii, producenci odpowiedzialni za Dark Universe będą musieli zastanowić się nad przyszłością projektu.

Po kiepskim debiucie Mumii, producenci odpowiedzialni za Dark Universe będą musieli zastanowić się nad przyszłością projektu.

Grzegorz Korecki
Grzegorz Korecki

The Mummy, która miała premierę na początku miesiąca jest finansową klapą w USA, a w dodatku oceniana jest bardzo krytycznie nie tylko przez recenzentów, ale także widzów. Film na portalu Rotten Tomatoes uzyskał jedynie 16%. Jedyną pozytywną informacją, jest to, że na rynkach zewnętrznych film radzi sobie lepiej.

Nie wydaje się, żeby projekt Dark Universe upadł po nieudanej Mumii. Jednak sprawi to, że studio dwa razy się zastanowi, zanim wpompuje kolejne duże pieniądze w tak rozbudowane uniwersum. Będzie duży nacisk na Narzeczoną Frankensteina, która będzie kolejnym filmem z serii. Jej wynik wpłynie zapewne na decyzję dotyczącą kolejnych kroków zwianych z Dark Universe.

Czytaj także: Mumia, Frankenstein i Drakula w filmowym uniwersum. Są szczegóły i nazwa

Przypomnijmy, że Dark Universe, ma wykreować spójny świat, na który złożą się nowe wersje filmów o klasycznych potworach takich jak Wilkołak czy Drakula. Za produkcję odpowiada Universal Pictures.

Poniżej prezentujemy także klip przedstawiające opinie jakie pojawiają się na temat Mumii. Film określany jest m.in. jako najgorsza produkcja w karierze Toma Cruise'a.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: UIP

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV