Nietypowa współpraca. Xbox Game Pass może trafić na Nintendo Switch

Abonamentowa usługa Microsoftu, czyli Xbox Game Pass, może pojawić się... na konsoli Nintendo.

Abonamentowa usługa Microsoftu, czyli Xbox Game Pass, może pojawić się... na konsoli Nintendo.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Xbox Game Pass to jedna z ciekawszych usług dla graczy. Za ok. 40 zł miesięcznie można uzyskać dostęp do biblioteki ponad 150 produkcji na konsolę Xbox One, a w wybrane gry (wspierające Xbox Play Anywhere) można zagrać też na pecetach z systemem Windows 10. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku abonament ten zostanie rozszerzony o kolejną platformę, a konkretnie... Nintendo Switch.

Takie informacje pojawiły się w wideo opublikowanym na kanale Direct-Feed Games. Wspomina się tam, że na Switchu miałby pojawić się abonament Xbox Game Pass, a bardziej wymagające produkcje działałyby na tej konsoli dzięki streamingowi, za który odpowiadać ma Project xCloud. Nie byłby to pierwszy taki zabieg na sprzęcie Nintendo - Japończycy w ten sposób mogą zagrać m.in. w Resident Evil 7czy Assassin's Creed: Odyssey.

W wideo wspomina się również o planach przeniesienia na Switcha aplikacji Xbox, a także o dalszych planach portowania gier należących do Microsoftu. Póki co na konsoli Nintendo dostępny jest Minecraft, niedawno zapowiedziano przeniesienie Hellblade: Senua’s Sacrifice, a kolejnym takim tytułem miałoby być Ori and the Blind Forest.

Oczywiście, do informacji ujawnionych w wideo Direct-Feed Games warto podchodzić z pewną dozą nieufności. Autentyczności dodaje temu jednak fakt, że potwierdza je również Imran Khan z GameInformera - co więcej, powołując się na swoje źródła, ujawnia on, że Xbox Game Pass na Nintendo Switch może zadebiutować jeszcze w tym roku.

Źródło: youtube.com, dualshockers.com / fot. Microsoft, Nintendo

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV