Nikt nie idzie – nowa powieść Jakuba Małeckiego jeszcze w październiku

Nikt nie idzie to nowa powieść obyczajowa Jakuba Małeckiego. Przeczytajcie o szczegółach i zobaczcie okładkę.

Nikt nie idzie to nowa powieść obyczajowa Jakuba Małeckiego. Przeczytajcie o szczegółach i zobaczcie okładkę.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Jakub Małecki rozpoczynał karierę pisarską od fantastyki, ale w ostatnich latach specjalizuje się w literaturze głównonurtowej, koncentrując się w swoich powieściach na niezwykłych historiach zwykłych ludzi. Jest autorem wielu opowiadań oraz powieści, m.in. Rdza, Dygot i Ślady, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE.

Nikt nie idzie to jego najnowsza książka, która została zapowiedziana przez wydawnictwo SQN na 31 października. Fabuła książki, podobnie jak kilku poprzednich, koncentruje się na przeplatających się przez lata losach bohaterów.

Oto okładka oraz opis książki:

Nikt nie idzie - okładka
Źródło: SQN

Po tym, jak Olga zobaczyła go po raz pierwszy, uporczywie wracał do niej w myślach. Tajemnicza postać z kolorowymi balonami. Ni to mężczyzna, ni to dziecko. Ona samotna, on osobny i zamknięty we własnym świecie. Ich losy przetną się ponownie na skrzyżowaniu ulic w chwili tragicznego zdarzenia.
Małecki prowokuje czytelnika, by na podstawie rozsypanych wspomnień stopniowo odkrywał prawdziwy bieg zdarzeń. Gdzieś są słowa niewypowiedziane, niespełnione relacje oraz gesty zawieszone między dwojgiem bliskich i obcych sobie ludzi. Wielkie miasto wypełniają miłość i samotność.
Nikt nie idzie to powieść, w której buzują wielkie emocje. Hipnotyzuje, delikatnie sącząc czułe i ledwo wyczuwalne tony. Zostaje w pamięci na długo.

Źródło: SQN / fot. SQN

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV