Przeczytaj w weekend

Non Stop: klasyka SF niedługo zostanie wznowiona

W przyszłym tygodniu ukaże się reedycja Non Stop, klasycznej powieści science fiction autorstwa Briana W. Aldissa.

W przyszłym tygodniu ukaże się reedycja Non Stop, klasycznej powieści science fiction autorstwa Briana W. Aldissa.

Dom Wydawniczy Rebis kontynuuje serię Wehikuł czasu, w której prezentowane są klasyczne powieści science fiction. Do tej pory ukazały się m.in. Kwiaty dla Algernona Daniela Keyesa, Koniec dzieciństwa Arthura C. Clarke'a czy Aleja potępienia Rogera Zelaznego. Już w najbliższy wtorek, 6 sierpnia ukaże się kolejna książka w ramach tej serii.

Nową powieścią w ramach Wehikułu czasu będzie reedycja powieści Briana W. Aldissa z 1958 roku, która nosi tytuł Non Stop. Jest to opowieść, w której bohater musi odkryć prawdę o otaczającym go świecie. 

Oto okładka i opis Non Stop:

Non Stop - okładkaŹródło: Rebis

Roy Complain oraz jego plemię żyją w porośniętych dziką roślinnością Kwaterach i walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Wrogami, oprócz innych plemion i dzikich zwierząt, są też mityczni Ludzie z Dziobu, legendarni Giganci i przerażający Obcy. Jedna z legend głosi, że wszystkie Pokłady są zamknięte w pojemniku zwanym statkiem, który przemierza pustkę od jednego świata do drugiego. Complain nie wie, które opowieści starszyzny są prawdziwe. W trakcie wyczerpującej, pełnej niebezpieczeństw wyprawy przekona się, że mityczny statek skrywa liczne tajemnice, a prawda jest jeszcze bardziej przerażająca.

 

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV