Repertuar kin Nowość Program TV

Ośmiolatek najlepiej opłacanym youtuberem. W rok podwoił swoje zarobki

22 miliony dolarów. Tyle według Forbesa zarobił najlepiej opłacany YouTuber na świecie, który w tym roku skończył dopiero 7 lat. YouTube to nie tylko głos młodego pokolenia, to także maszynka do zarabiania pieniędzy.

Ryan z kanału Ryan ToysReview ma spore powody do zadowolenia. Ten młody YouTuber stał się prawdziwą gwiazdą serwisu Google i na swojej pasji zarabia grube miliony. A konkretnie 22 miliony w skali roku. Tak przynajmniej twierdzą analitycy, którzy dla Forbesa przeanalizowali kondycję finansową najbardziej wpływowych kanałów na YouTubie. Ryan prześcignął drugiego na liście Jake’a Paula o 500 tysięcy dolarów.

Ryan ToysReview to kanał w całości poświęcony recenzjom, zabawek. Podczas wywiadu z NBC Ryan stwierdził , że odniósł tak kolosalny sukces, ponieważ jest zabawny i dzieci lubią go oglądać. Choć kanał jest stosunkowo młody (rodzice Ryana założyli go w marcu 2015 roku), szybko wybił się na szczyty popularności. Okazało się, że chłopak ma prawdziwy talent i w roli youtubera sprawdza się wyśmienicie. W ciągu trzech i pół roku jego filmy odtworzono 26 miliardów razy, a kanał może pochwalić się 17,3 milionami subskrypcji.

Roczne zarobki wyliczono na podstawie filmów opublikowanych od 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku, a wśród tych 22 milionów zaledwie 1 milion pochodzi z materiałów sponsorowanych. 21 milionów udało się wygenerować wyłącznie z reklam zakotwiczonych w produkcjach Ryana. Co ciekawe, wartość kanału wzrosła dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, co pozwala przypuszczać, że w kolejnych latach Ryan zarobi jeszcze więcej. Zwłaszcza że od sierpnia w sieci Walmart można kupić zabawki i ubrania sygnowane logo Ryan’s World. Zysk z ich sprzedaży zostanie uwzględniony w przyszłorocznym zestawieniu najlepiej opłacanych gwiazd YouTube’a.

Warto przy tej okazji wspomnieć o tym, że rodzice zatroszczyli się o przyszłość Ryana i 15% wszystkich zarobków przelewają na konto bankowe. Ich syn uzyska dostęp do tych środków dopiero po uzyskaniu pełnoletniości.

-
-

Poniżej prezentujemy aktualną listę najlepiej zarabiających YouTuberów w zestawieniu opracowanym przez Forbesa. Wszystkie kwoty to kwoty brutto, nie uwzględniające podatków, opłat agencyjnych oraz innych kosztów poniesionych podczas prowadzenia kanału:

  1. Ryan ToysReview – 22 mln dol.
  2. Jake Paul – 21,5 mln dol
  3. Dude Perfect – 20 mln dol.
  4. Daniel Middleton – 18,5 mln dol.
  5. Jeffree Star– 18 mln dol.
  6. Markplier – 17,5 mln dol.
  7. Evan Fong – 17 mln dol.
  8. Jacksepriceye – 16 mln dol.
  9. PewDiePie – 15,5 mln dol.
  10. Logan Paul – 14,5 mln dol.
Źródło: bbc.com / YouTube, Ryan ToysReview

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

Piotr Piskozub
-

Teoria – w Avengers: Endgame Tony…

W sieci pojawiła się nowa teoria na temat Avengers: Endgame, według której Tony Stark w…

Karolina Szendera
spoilery
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Czas na kolejny artykuł z cyklu, w którym będziemy przybliżać Wam kulisy kultowych filmów. Oto…

Michalina Reda
-

Filmy 2019: premiery kinowe roku –…

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin…

Adam Siennica
-

Zabójcze maszyny – film jest spektakularną…

Zabójcze maszyny były promowane jako wielki film science fiction. A wychodzi na to, że nikogo…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans – czy Batman na pewno…

W sieci znalazły się już zdjęcia i opis finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu Titans.

Co o tym sądzisz?