Przeczytaj w weekend

Ośmiolatek najlepiej opłacanym youtuberem. W rok podwoił swoje zarobki

22 miliony dolarów. Tyle według Forbesa zarobił najlepiej opłacany YouTuber na świecie, który w tym roku skończył dopiero 7 lat. YouTube to nie tylko głos młodego pokolenia, to także maszynka do zarabiania pieniędzy.

22 miliony dolarów. Tyle według Forbesa zarobił najlepiej opłacany YouTuber na świecie, który w tym roku skończył dopiero 7 lat. YouTube to nie tylko głos młodego pokolenia, to także maszynka do zarabiania pieniędzy.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  youtube 

Ryan z kanału Ryan ToysReview ma spore powody do zadowolenia. Ten młody YouTuber stał się prawdziwą gwiazdą serwisu Google i na swojej pasji zarabia grube miliony. A konkretnie 22 miliony w skali roku. Tak przynajmniej twierdzą analitycy, którzy dla Forbesa przeanalizowali kondycję finansową najbardziej wpływowych kanałów na YouTubie. Ryan prześcignął drugiego na liście Jake'a Paula o 500 tysięcy dolarów.

Ryan ToysReview to kanał w całości poświęcony recenzjom, zabawek. Podczas wywiadu z NBC Ryan stwierdził , że odniósł tak kolosalny sukces, ponieważ jest zabawny i dzieci lubią go oglądać. Choć kanał jest stosunkowo młody (rodzice Ryana założyli go w marcu 2015 roku), szybko wybił się na szczyty popularności. Okazało się, że chłopak ma prawdziwy talent i w roli youtubera sprawdza się wyśmienicie. W ciągu trzech i pół roku jego filmy odtworzono 26 miliardów razy, a kanał może pochwalić się 17,3 milionami subskrypcji.

Roczne zarobki wyliczono na podstawie filmów opublikowanych od 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku, a wśród tych 22 milionów zaledwie 1 milion pochodzi z materiałów sponsorowanych. 21 milionów udało się wygenerować wyłącznie z reklam zakotwiczonych w produkcjach Ryana. Co ciekawe, wartość kanału wzrosła dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, co pozwala przypuszczać, że w kolejnych latach Ryan zarobi jeszcze więcej. Zwłaszcza że od sierpnia w sieci Walmart można kupić zabawki i ubrania sygnowane logo Ryan's World. Zysk z ich sprzedaży zostanie uwzględniony w przyszłorocznym zestawieniu najlepiej opłacanych gwiazd YouTube'a.

Warto przy tej okazji wspomnieć o tym, że rodzice zatroszczyli się o przyszłość Ryana i 15% wszystkich zarobków przelewają na konto bankowe. Ich syn uzyska dostęp do tych środków dopiero po uzyskaniu pełnoletniości.

Poniżej prezentujemy aktualną listę najlepiej zarabiających YouTuberów w zestawieniu opracowanym przez Forbesa. Wszystkie kwoty to kwoty brutto, nie uwzględniające podatków, opłat agencyjnych oraz innych kosztów poniesionych podczas prowadzenia kanału:

  1. Ryan ToysReview - 22 mln dol.
  2. Jake Paul - 21,5 mln dol
  3. Dude Perfect - 20 mln dol.
  4. Daniel Middleton - 18,5 mln dol.
  5. Jeffree Star- 18 mln dol.
  6. Markplier - 17,5 mln dol.
  7. Evan Fong - 17 mln dol.
  8. Jacksepriceye - 16 mln dol.
  9. PewDiePie - 15,5 mln dol.
  10. Logan Paul - 14,5 mln dol.

Źródło: bbc.com / YouTube, Ryan ToysReview

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV