Paweł Królikowski nie żyje. Znany aktor miał 58 lat

Paweł Królikowski, aktor znany między innymi z takich produkcji jak Ranczo czy Pitbull miał 58 lat.

Paweł Królikowski, aktor znany między innymi z takich produkcji jak Ranczo czy Pitbull miał 58 lat.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Pawel Królikowski nie żyje - o śmierci aktora 27.02.2020 poinformowała jego rodzina oraz Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. Królikowski przed świętami Bożego Narodzenia trafił do szpitala na oddział neurochirurgiczny. Według se.pl do śmierci nie opuścił placówki.

Paweł Królikowski - choroba

Aktor w 2015 roku przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Miał okres gdy czuł się lepiej, jednak ostatnie tygodnie wyraźnie pokazały, że wycofywał się z życia publicznego. w styczniu 2020 zrezygnował z roli jurora w twoja twarz brzmi znajomo, w lutym 2020 zrezygnował z roli prezesa Związku Artystów Scen Polskich. jego rolę przejął Krzysztof Szuster.

Paweł Królikowski - role

Królikowski był znany widzom z takich produkcji jak Belfer, Pitbull, W rytmie serca, M jak Miłość oraz Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy. Jednak największą sławę i miłość fanów przyniosła mu rola Kusego w serialu TVP Ranczo

Paweł Królikowski - rodzina

Rodzina Pawła Królikowskiego jest mocna związana ze światem aktorskim. Jego żoną była Malgorzata Ostrowska-Królikowska, aktorka serialowa znana najbardziej z roli Grażyny Lubicz w Klanie, Miał pięcioro dzieci. Trzech synów, Jana, Ksawerego oraz Antoniego.  Ten ostatni który ostatnio wystąpił u Patryka Vegi w Bad Boyu, a niedługo na ekranach zobaczymy go w Swingersach. Miał również dwie córki - Julię i Marcelinę.

fot. Cezary Piwowarski

Źródło: tvp.info/zdjęcie główne: Cezary Piwowarski

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV