Pierwsza generacja Chromecasta odchodzi w zapomnienie

Firma Google postanowiła zakończyć żywot pierwszej przystawki telewizyjnej, jaką wypuściła na rynek w 2013 roku.

Firma Google postanowiła zakończyć żywot pierwszej przystawki telewizyjnej, jaką wypuściła na rynek w 2013 roku.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Chromecast 

Google od dobrych sześciu lat inwestuje w branżę przystawek telewizyjnych. Choć firma nie wyspecjalizowała się w produkcji tak zaawansowanych sprzętów jak Apple TV czy NVIDIA Shield, jej Chromecasty cieszą się dużą popularnością wśród posiadaczy nieinteligentnych telewizorów. A teraz jedno z tych urządzeń będzie musiało zejść ze sceny.

Korporacja zakończy program wsparcia dla Chromecastów pierwszej generacji. Urządzenia nie będą mogły liczyć na nowe, duże aktualizacje wprowadzające nowe usprawnienia i funkcje. Producent będzie dostarczał wyłącznie aktualizacje bezpieczeństwa i łatki usuwające wykryte błędy. Wielu użytkowników może poczuć zawód, takim obrotem spraw, jednak jak na standardy branży mobilnej pierwszy Chromecast i tak był wspierany przez bardzo długi okres. Posiadacze telefonów z Androidem z 2013 roku mogą tylko pomarzyć o aktualizacjach wypuszczanych przez sześć lat bez przerwy.

Jeśli zatem posiadasz Chromecasta z pierwszej generacji (pracującego pod kontrolą oprogramowania w wersji 1.36.159268), czas rozważyć przesiadkę na nowszy model, jeśli chcesz dalej korzystać z chromecastowych nowości.

 

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Google

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV