Producent serialu American Crime Story odpowiada rodzinie Versace: To nie jest dzieło fikcyjne

Producent wykonawczy Ryan Murphy w wywiadzie udzielonym EW zaprzecza, że serial American Crime Story o zabójstwie Gianniego Versace jest dziełem literackim.

Serial Zabójstwo Versace: American Crime Story to 2. sezon popularnej antologii kryminalnej. Tym razem twórcy opowiedzą o morderstwie znanego kreatora mody, Gianniego Versace. Rodzina projektanta oficjalnie nie zatwierdziła książki, na której oparty jest scenariusz produkcji oraz skrytykowała serial nazywając go dziełem fikcyjnym. Producent serialu, Ryan Murphy odpowiedział na te słowa:

Rodzina Versace powiedziała, że ​​to dzieło fikcyjne – nie jest dziełem fikcyjnym. (…) Zabójstwo Versace oparte jest na bestsellerowej książce non-fiction Vulgar Favors autorstwa Maureen Orth, która zbadała zbrodnię dokonaną przez Andrew Cunanana. Opieramy się na skrupulatnym reportażu Pani Orth, więc nie jest to dzieło literackie. Jest to dzieło non-fiction, oczywiście z elementami dokumentalnymi.

W specjalnym oświadczeniu firmy prowadzonej przez Donatellę Versace możemy przeczytać, że jej rodzina nie wyraziła zgody i nie miała żadnego udziału w nadchodzącym serialu telewizyjnym o śmierci pana Gianniego Versace. Ponieważ Versace nie zatwierdziła książki, na której jest częściowo oparta produkcja, ani nie brała udziału w pisaniu scenariusza, serial ten należy uznać za dzieło literackie.

Ale jak mówi Murphy:

W niedzielę Donatella Versace wysłała Penelope Cruz piękne i olbrzymie kompozycje kwiatowe z napisem „powodzenia”, ponieważ Penelopa była na Złotych Globach reprezentując naszą produkcję. Inna sprawa, że po tym jak zaproponowałem rolę Penelope, powiedziała: Okej, jestem zainteresowana, ale przyjaźnię się z Donatellą i nie zamierzam tego robić, jeśli ona się nie zgodzi.

Producent dodaje także, że produkcja nie przedstawia rodziny w złym świetle, a scenariusz pełen jest uznania dla wszystkich jej członków:

Dałem do zrozumienia Penelopie i Donatelli, że w żaden sposób nie będę mógł dzielić się skryptami ani podawać informacji, ponieważ nigdy tego nie praktykowaliśmy. Nie zrobiliśmy tego z People vs. O.J. i nie zrobiliśmy tego z Feudem. Nigdy tego nie zrobię. Penelopa nigdy by nie zrobiła niczego, co pokazywałoby Donatellę lub tę rodzinę w złym świetle. Serial pokazuje osobę, która niespodziewanie znalazła się w jednej z najgorszych sytuacji, jakie można sobie wyobrazić. Ale ona sobie z tym poradziła. Nie tylko trzymała rodzinę w ryzach, ale też utrzymała jej majątek i biznes, który dalej ma się dobrze.

-
-

Premiera Zabójstwo Versace: American Crime Story 17 stycznia.

Źródło: ew.com/zdjęcie główne: FX

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
28 -

Jackie – recenzja filmu

Natalie Portman po raz kolejny potwierdza swoją klasę i ogromny talent aktorski.

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
0 -

Atak paniki – recenzja filmu [Festiwal…

Paweł Maślona zaproponował widzom czarną komedię stworzoną z pięciu zazębiających się ze sobą historii. Efekt?…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
0 -

Czy Osa ma na swoim stroju…

W sieci wrze po zaprezentowaniu najnowszych zdjęć z filmu Ant-Man i Osa. Poszło o strój…

Norbert Zaskórski
0 -

Cudowny chłopak – recenzja filmu

Cudowny chłopak to nowy film Stephena Chbosky'ego oparty na powieści R.J. Palacio. Czy jest to…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
5 -

Zaćma – recenzja filmu [Festiwal Filmowy…

Ryszard Bugajski, reżyser świetnie ocenianego Układu zamkniętego, powrócił z nowym filmem. Zaćma to historia z…

Ocena recenzenta:
6
Michał Kujawiński
0 -

Tak wygląda pierwszy projekt plakatu do…

Aktor wcielający się w postać Rocky'ego Balboa, Sylvester Stallone opublikował na swoim Instagramie pierwszy szkic…

Co o tym sądzisz?