Repertuar kin Nowość Program TV

Producent serialu American Crime Story odpowiada rodzinie Versace: To nie jest dzieło fikcyjne

Producent wykonawczy Ryan Murphy w wywiadzie udzielonym EW zaprzecza, że serial American Crime Story o zabójstwie Gianniego Versace jest dziełem literackim.

Serial Zabójstwo Versace: American Crime Story to 2. sezon popularnej antologii kryminalnej. Tym razem twórcy opowiedzą o morderstwie znanego kreatora mody, Gianniego Versace. Rodzina projektanta oficjalnie nie zatwierdziła książki, na której oparty jest scenariusz produkcji oraz skrytykowała serial nazywając go dziełem fikcyjnym. Producent serialu, Ryan Murphy odpowiedział na te słowa:

Rodzina Versace powiedziała, że ​​to dzieło fikcyjne – nie jest dziełem fikcyjnym. (…) Zabójstwo Versace oparte jest na bestsellerowej książce non-fiction Vulgar Favors autorstwa Maureen Orth, która zbadała zbrodnię dokonaną przez Andrew Cunanana. Opieramy się na skrupulatnym reportażu Pani Orth, więc nie jest to dzieło literackie. Jest to dzieło non-fiction, oczywiście z elementami dokumentalnymi.

W specjalnym oświadczeniu firmy prowadzonej przez Donatellę Versace możemy przeczytać, że jej rodzina nie wyraziła zgody i nie miała żadnego udziału w nadchodzącym serialu telewizyjnym o śmierci pana Gianniego Versace. Ponieważ Versace nie zatwierdziła książki, na której jest częściowo oparta produkcja, ani nie brała udziału w pisaniu scenariusza, serial ten należy uznać za dzieło literackie.

Ale jak mówi Murphy:

W niedzielę Donatella Versace wysłała Penelope Cruz piękne i olbrzymie kompozycje kwiatowe z napisem „powodzenia”, ponieważ Penelopa była na Złotych Globach reprezentując naszą produkcję. Inna sprawa, że po tym jak zaproponowałem rolę Penelope, powiedziała: Okej, jestem zainteresowana, ale przyjaźnię się z Donatellą i nie zamierzam tego robić, jeśli ona się nie zgodzi.

Producent dodaje także, że produkcja nie przedstawia rodziny w złym świetle, a scenariusz pełen jest uznania dla wszystkich jej członków:

Dałem do zrozumienia Penelopie i Donatelli, że w żaden sposób nie będę mógł dzielić się skryptami ani podawać informacji, ponieważ nigdy tego nie praktykowaliśmy. Nie zrobiliśmy tego z People vs. O.J. i nie zrobiliśmy tego z Feudem. Nigdy tego nie zrobię. Penelopa nigdy by nie zrobiła niczego, co pokazywałoby Donatellę lub tę rodzinę w złym świetle. Serial pokazuje osobę, która niespodziewanie znalazła się w jednej z najgorszych sytuacji, jakie można sobie wyobrazić. Ale ona sobie z tym poradziła. Nie tylko trzymała rodzinę w ryzach, ale też utrzymała jej majątek i biznes, który dalej ma się dobrze.

-
-

Premiera Zabójstwo Versace: American Crime Story 17 stycznia.

Źródło: ew.com/zdjęcie główne: FX

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers czeka Endgame, ale wpadkom nie…

Avengers: Endgame zamknie 3. fazę MCU - to dobry moment, aby przypomnieć największe błędy, które…

Piotr Piskozub
-

Aktorzy, którzy grali w kilku filmach…

Chcemy przedstawić Wam listę aktorów, którzy zagrali w więcej niż jednym filmie superbohaterskim.

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Norbert Zaskórski
-

Oscary 2019 – Czarna Pantera tworzy…

Wczoraj poznaliśmy nominacje do Oscarów. Czarna Pantera od Marvel Studios otrzymała ich aż siedem. Kevin…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3

Co o tym sądzisz?