Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542187434.6973&rtu=-1
 

Rasowe zamieszanie wokół Ghost in the Shell

Chociaż decyzję o angażu Scarlett Johansson do roli protagonistki w filmowym Ghost in the Shell podjęto dawno temu, to dopiero ostatnio opublikowane zdjęcie ucharakteryzowanej aktorki, wywołało burzę w sieci.

Mimo że zarówno w mandze, jak i w anime postać Major Motoko Kusanagi jest mocno osadzona w futurystycznej Japonii, to decyzji o zatrudnieniu białej aktorki broni scenarzysta filmowy i komiksowy Max Landis (American Ultra, Kronika). Twierdzi, iż tylko w ten sposób film można sprzedać masowej publiczności.

– Jest dziesięciu, może piętnastu aktorów, którzy mogą doprowadzić do stworzenia filmu. Dwaj z nich są czarni – Denzel Washington i Will Smith. Reszta biała. I jest jakoś tak z pięć kobiet. (…) Jedną z nich jest Scarlett Johansson z uwagi na Lucy. Wszystkie są niepokojąco białe. (…) Obecnie nie ma sławnych pierwszoligowych azjatyckich aktorek na poziomie międzynarodowym. (…) Obsadzenie Scarlett Johansson było najlepszą rzeczą, jaka mogła przytrafić się temu filmowi, ponieważ DZIĘKI TEMU macie film Ghost in the Shell – powiedział na YouTube Landis.

Jednocześnie odniósł się do informacji, iż filmowcy eksperymentują z efektami CGI, które miałyby nadać niektórym aktorom azjatyckie rysy. W tym też nie widzi większego problemu, bo cel uświęca środki. Producenci z Dreamworks i Paramount zaprzeczyli, jakoby te zabiegi miały dotyczyć Johansson. Ponadto jej postać coraz częściej nie jest oficjalnie określana jako Major Motoko Kusanagi, a po prostu jako Major, co przynajmniej hipotetycznie całkowicie ucinałoby jej azjatyckie koligacje.

Nie mam nic przeciwko Scarlett Johansson. Jestem jej wielką fanką. Ale mam wszystko przeciwko wybielaniu azjatyckich ról – napisała na Twitterze aktorka Ming-Na Wen, znana z roli Melindy May w serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y..

Film w reżyserii Ruperta Sandersa (Królewna Śnieżka i Łowca) jest kręcony w Nowej Zelandii, a jego premiera została ustalona na 31 marca 2017 roku.

Źródło: Entertainment Weekly/ zdjęcie główne: Paramount Pictures
 

 

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Cameo Stana Lee: filmy, gry i…

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca…

Piotr Piskozub
-

Tajne Wojny jako fundament 4. fazy…

Na polskim rynku właśnie debiutuje komiksowy event Tajne Wojny. Składa się tak, że może on…

Adam Siennica
-

Gra o tron – wiemy, kiedy…

Gra o tron powróci w 2019 roku. Teraz HBO oficjalnie ogłosiło w jakim miesiącu odbędzie…

Adam Siennica
-

Stan Lee – cameo w nowych…

Stan Lee zmarł 12.11.2018 roku, pogrążając świat popkultury w żałobie. Dużo osób znało legendę komiksu…

Michał Kujawiński
-

Dragon Ball – Tom Hardy czy…

Jeden z internetowych artystów postanowił stworzyć fanarty przedstawiające Lewisa Tana i Toma Hardy'ego jako postać…

Adam Siennica
-

Alita: Battle Angel – nowy zwiastun.…

Alita: Battle Angel to hollywoodzka superprodukcja Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona. Oparta jest ona na…

Co o tym sądzisz?