Repertuar kin Nowość Program TV

Rasowe zamieszanie wokół Ghost in the Shell

Chociaż decyzję o angażu Scarlett Johansson do roli protagonistki w filmowym Ghost in the Shell podjęto dawno temu, to dopiero ostatnio opublikowane zdjęcie ucharakteryzowanej aktorki, wywołało burzę w sieci.

Mimo że zarówno w mandze, jak i w anime postać Major Motoko Kusanagi jest mocno osadzona w futurystycznej Japonii, to decyzji o zatrudnieniu białej aktorki broni scenarzysta filmowy i komiksowy Max Landis (American Ultra, Kronika). Twierdzi, iż tylko w ten sposób film można sprzedać masowej publiczności.

– Jest dziesięciu, może piętnastu aktorów, którzy mogą doprowadzić do stworzenia filmu. Dwaj z nich są czarni – Denzel Washington i Will Smith. Reszta biała. I jest jakoś tak z pięć kobiet. (…) Jedną z nich jest Scarlett Johansson z uwagi na Lucy. Wszystkie są niepokojąco białe. (…) Obecnie nie ma sławnych pierwszoligowych azjatyckich aktorek na poziomie międzynarodowym. (…) Obsadzenie Scarlett Johansson było najlepszą rzeczą, jaka mogła przytrafić się temu filmowi, ponieważ DZIĘKI TEMU macie film Ghost in the Shell – powiedział na YouTube Landis.

Jednocześnie odniósł się do informacji, iż filmowcy eksperymentują z efektami CGI, które miałyby nadać niektórym aktorom azjatyckie rysy. W tym też nie widzi większego problemu, bo cel uświęca środki. Producenci z Dreamworks i Paramount zaprzeczyli, jakoby te zabiegi miały dotyczyć Johansson. Ponadto jej postać coraz częściej nie jest oficjalnie określana jako Major Motoko Kusanagi, a po prostu jako Major, co przynajmniej hipotetycznie całkowicie ucinałoby jej azjatyckie koligacje.

Nie mam nic przeciwko Scarlett Johansson. Jestem jej wielką fanką. Ale mam wszystko przeciwko wybielaniu azjatyckich ról – napisała na Twitterze aktorka Ming-Na Wen, znana z roli Melindy May w serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y..

Film w reżyserii Ruperta Sandersa (Królewna Śnieżka i Łowca) jest kręcony w Nowej Zelandii, a jego premiera została ustalona na 31 marca 2017 roku.

Źródło: Entertainment Weekly/ zdjęcie główne: Paramount Pictures

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ten fan tworzy grafiki z herosami.…

Grafik George Evangelista przedstawił w sieci nowe grafiki z ikonami popkultury - na jednej z…

Piotr Piskozub
-

Diana w kostiumie, Steve ją drażni.…

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia i wideo z planu filmu Wonder Woman 1984, na…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Jak skończy się Avengers 4? Samuel…

Samuel L. Jackson jest święcie przekonany, że udało mu się rozgryźć zakończenie przyszłorocznego filmu Avengers…

Dawid Muszyński
-

Luke Cage: sezon 2 – recenzja

Obrońca Harlemu powraca. Czy jego powrót zwiastuje jakieś poprawy w 2 sezonie serialu? Sprawdzamy.

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
spoilery
-

Westworld: sezon 2, odcinek 9 –…

Trudne wybory, krwawe rozstania i bolesne starcie z rzeczywistością, czyli dzień jak co dzień w…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
-

Plotka: Kogo gra Pedro Pascal w…

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat filmu Wonder Woman 1984 - są one…

Co o tym sądzisz?