Razer zaprojektował kontroler i słuchawki gamingowe dla smartfonów

Razer postanowił uszczęśliwić miłośników gier mobilnych urządzeniami, które uprzyjemnią granie na telefonie. Do sprzedaży trafi kontroler Razer Raiju Mobile oraz pchełki Hammerhead USB-C ANC.

Razer postanowił uszczęśliwić miłośników gier mobilnych urządzeniami, które uprzyjemnią granie na telefonie. Do sprzedaży trafi kontroler Razer Raiju Mobile oraz pchełki Hammerhead USB-C ANC.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Razer stwierdził, że czas dołączyć do grona producentów oferujących pady zaprojektowane z myślą o urządzeniach mobilnych. Razer Raiju Mobile ma wszystko to, czego oczekiwalibyśmy po kontrolerze smartfonowym. Wyposażono go w regulowany uchwyt na telefon, gałki analogowe, zestaw czterech przycisków głównych, klawisze kierunkowe oraz triggery o regulowanym dystansie docisku. Ciekawie prezentują się także podkładki dotykowe, które pozwalają zmieniać czułość gałek analogowych. Funkcja ta ułatwi np. celowanie w strzelankach.

Sprzęt sparujemy z telefonem za pośrednictwem złącza USB-C bądź modułu Bluetooth. Na przednim panelu znalazło się także miejsce dla czterech guzików funkcyjnych: Start, Select, Back oraz Home. Warto zauważyć, że Razer Raiju Mobile będzie współpracować ze wszystkimi telefonami pracującymi pod kontrolą Androida w wersji Marshmallow, a nie tylko Razer Phone'em 2. Producent twierdzi, że na jednym ładowaniu kontroler przepracuje do 23 godzin, a w przyszłości będziemy mogli sparować go również z urządzeniami z Windowsem 7 lub nowszym.

Zdjęcie: Razer

Kolejnym gadżetem, który uprzyjemni granie w podróży są słuchawki Hammerhead USB-C ANC wyposażone w system aktywnej redukcji szumów. Co ciekawe, wbudowano w nie przetwornik cyfrowo-analogowy, który pobiera energię bezpośrednio z telefonu. Oznacza to, że gracze nie tylko usłyszą czysty dźwięk płynący ze słuchawek, zostaną także odcięci od szumów otoczenia.

Jak przystało na sprzęt Razera, za oba urządzenia przyjdzie nam sporo zapłacić. Kontroler Raiju Mobile wyceniono na 180 €, zaś słuchawki Hammerhead USB-C ANC na 100 €. Oba urządzenia mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Razer

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV