Przeczytaj w weekend

Sharon Tate: ukazała się książka o zabójstwie aktorki

Pięćdziesiąt lat po brutalnej śmierci na naszym rynku pojawiła się książka o zabójstwie Sharon Tate. Od dziś w księgarniach.

Pięćdziesiąt lat po brutalnej śmierci na naszym rynku pojawiła się książka o zabójstwie Sharon Tate. Od dziś w księgarniach.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Wydawnictwo Znak postanowiło przybliżyć okoliczności śmierci Sharon Tate, młodej aktorki i modelki brutalnie zamordowanej przez członków sekty Mansona w 1969 roku. 

Książka Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego pokazuje jak doszło do tej tragedii i jakie były jej konsekwencje, bazując na rodzinnych archiwach i rozmowach z bliskimi Sharon Tate. 

Oto opis i okładka książki:

Sharon Tate - okładkaŹródło: Znak

Sharon Tate miała wszystko – Romana Polańskiego u swego boku, nominację do Złotego Globu i stała u progu światowej kariery. Skończyła 26 lat i była w 9. miesiącu ciąży.
Dzień 9 sierpnia 1969 roku wstrząsnął całym światem. Do domu Sharon Tate wtargnęła sekta Mansona i dokonała bestialskiego zabójstwa. Do dziś sprawa ta budzi wielkie kontrowersje i pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Jak wyglądałoby życie młodej aktorki, gdyby tego dnia nie została zamordowana?
Alisa Statman sięga do rodzinnego archiwum, by prześledzić każdy aspekt tej makabrycznej historii. Razem z siostrzenicą Sharon – Brie – przedstawia tragiczną walkę rodziny o skazanie jednego z najokrutniejszych zabójców wszech czasów.
Czy po 50 latach można dotrzeć do prawdy? Co sądzi o książce Roman Polański? Dlaczego siostra zamordowanej aktorki nie zgadza się z tą wersją wydarzeń?

Źródło: Znak / fot. Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV