Sprawa leworęcznej Lady: siostra Sherlocka Holmesa powróci

We wrześniu ukaże się drugi tom przygód Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa. Zobaczcie okładkę i przeczytajcie opis.

We wrześniu ukaże się drugi tom przygód Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa. Zobaczcie okładkę i przeczytajcie opis.

Enola Holmes to młodsza siostra dwójki geniuszy wykreowanych przez Arthura Conan Doyle'a: Sherlocka i Mycrofta. Jest ona bohaterką książek Nancy Springer. Na podstawie serii o tej bohaterce powstaje film z Millie Bobby BrownHenry CavillHelena Bonham Carter w rolach głównych.

18 września nakładem Poradni K. ukaże się drugi tom przygód Enoli Holmes zatytułowany Sprawa leworęcznej Lady. Pierwszy tom nosił tytuł Sprawa zaginionego markiza.

Oto okładka i opis Sprawy jednoręcznej lady:

Sprawa leworęcznej Lady - okładkaŹródło: Poradnia K

Nancy Springer opisała przygody młodszej siostry Sherlocka Holmesa, odważnie przeciwstawiającej się wiktoriańskim konwenansom, a fabułę swoich książek osadziła w uniwersum stworzonym przez Arthura Conan Doyle’a.
W drugim tomie cyklu Enola, wcielając się w rolę asystentki znanego perdytorysty, prowadzi dochodzenie w sprawie zaginięcia lady Cecily, a przy okazji dowiaduje się, jakie są konsekwencje bycia leworęcznym w wiktoriańskim społeczeństwie oraz o co to znaczy „proletariat”.

Źródło: Poradnia K / Poradnia K

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV