Przeczytaj w weekend

The Banker - Apple wycofało nagle premierę filmu na AFI Fest. Jakie są powody?

Jak podaje portal Deadline, Apple zdecydowało się wycofać w ostatniej chwili film The Banker z festiwalu AFI Fest.

Jak podaje portal Deadline, Apple zdecydowało się wycofać w ostatniej chwili film The Banker z festiwalu AFI Fest.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  AFI Fest 

Podczas AFI Fest miała odbyć się światowa premiera filmu The Banker, gdzie główne role grają Anthony Mackie i Samuel L. Jackson. Apple jako główny producent zdecydował się jednak wycofać film w ostatniej chwili z festiwalu. Powodem są "obawy wokół filmu".

The Banker to oparty na faktach film skupiający się na dwóch afroamerykańskich przedsiębiorcach, Bernardzie Garretcie i Joe Morrisie, którzy w latach 50. próbowali ominąć ograniczenia rasowe epoki i zatrudnili białego człowieka, Matta Steinera (w tej roli Nicholas Hoult). Wyszkolili go tak, by udawał szefa ich imperium biznesowego, podczas gdy sami wcielali się w woźnego i szofera. Film ma trafić do kin 6 grudnia, miesiąc później na platformę AppleTV. Pierwszy pokaz miał odbyć się jednak już niedługo podczas AFI Fest. Film jednak w ostatniej chwili wycofano. Powodem są ponoć zarzuty skierowane w stronę jednego z członków rodziny Garretts. Mackie wciela się w nieżyjącego już Berdanrda Garretta Sr. w historii opartej na prawdziwych wydarzeniach.

Zakupiliśmy The Banker na początku tego roku, ponieważ poruszyła nas zabawna i edukacyjna strona opowieści o zmianach społecznych i finansowych. W ubiegłym tygodniu zwrócono nam uwagę na obawy związane z filmem. Wraz z filmowcami potrzebujemy trochę czasu, aby przyjrzeć się tym sprawom i ustalić najlepsze kroki postępowania. W związku z tym, nie jesteśmy gotowi na premierę The Banker na AFI Fest.

Na razie brak konkretnych informacji odnośnie zamieszania związanego z wycofaniem filmu. Jeśli pojawią się doniesienia informacje, od razu o tym poinformujemy. 

Źródło: deadline.com/zdjecie główne: Apple

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV