Przeczytaj w weekend

The Banker - Apple wycofało nagle premierę filmu na AFI Fest. Jakie są powody?

Jak podaje portal Deadline, Apple zdecydowało się wycofać w ostatniej chwili film The Banker z festiwalu AFI Fest.

Jak podaje portal Deadline, Apple zdecydowało się wycofać w ostatniej chwili film The Banker z festiwalu AFI Fest.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  AFI Fest 

Podczas AFI Fest miała odbyć się światowa premiera filmu The Banker, gdzie główne role grają Anthony Mackie i Samuel L. Jackson. Apple jako główny producent zdecydował się jednak wycofać film w ostatniej chwili z festiwalu. Powodem są "obawy wokół filmu".

The Banker to oparty na faktach film skupiający się na dwóch afroamerykańskich przedsiębiorcach, Bernardzie Garretcie i Joe Morrisie, którzy w latach 50. próbowali ominąć ograniczenia rasowe epoki i zatrudnili białego człowieka, Matta Steinera (w tej roli Nicholas Hoult). Wyszkolili go tak, by udawał szefa ich imperium biznesowego, podczas gdy sami wcielali się w woźnego i szofera. Film ma trafić do kin 6 grudnia, miesiąc później na platformę AppleTV. Pierwszy pokaz miał odbyć się jednak już niedługo podczas AFI Fest. Film jednak w ostatniej chwili wycofano. Powodem są ponoć zarzuty skierowane w stronę jednego z członków rodziny Garretts. Mackie wciela się w nieżyjącego już Berdanrda Garretta Sr. w historii opartej na prawdziwych wydarzeniach.

Zakupiliśmy The Banker na początku tego roku, ponieważ poruszyła nas zabawna i edukacyjna strona opowieści o zmianach społecznych i finansowych. W ubiegłym tygodniu zwrócono nam uwagę na obawy związane z filmem. Wraz z filmowcami potrzebujemy trochę czasu, aby przyjrzeć się tym sprawom i ustalić najlepsze kroki postępowania. W związku z tym, nie jesteśmy gotowi na premierę The Banker na AFI Fest.

Na razie brak konkretnych informacji odnośnie zamieszania związanego z wycofaniem filmu. Jeśli pojawią się doniesienia informacje, od razu o tym poinformujemy. 

Źródło: deadline.com/zdjecie główne: Apple

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Charlie Cox

Charlie Cox

ur. 1982, kończy 37 lat

Adam Brody

Adam Brody

ur. 1979, kończy 40 lat

Michael Shanks

Michael Shanks

ur. 1970, kończy 49 lat

Camilla Luddington

Camilla Luddington

ur. 1983, kończy 36 lat

Rachel Brosnahan

Rachel Brosnahan

ur. 1990, kończy 29 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV