Top Showmax – Najlepsze animacje dla nieco starszych

Przewodnika po showmaxowych propozycjach dla najmłodszych ciąg dalszy. Tym razem przedstawiamy ofertę skierowaną do nieco starszych dzieci. Masz w domu energicznego smyka, który ma olbrzymie problemy w usiedzeniu w jednym miejscu dłużej niż kilka sekund? A może Twój szkrab to ciekawski mądrala, który z każdym dniem zadziwia swoją wiedzą wszystkich domowników? Poniżej przedstawiamy propozycje dla małolatów, którzy już wyrośli z Teletubisiów, ale jeszcze są za mali na bajki Disneya.

Przewodnika po showmaxowych propozycjach dla najmłodszych ciąg dalszy. Tym razem przedstawiamy ofertę skierowaną do nieco starszych dzieci. Masz w domu energicznego smyka, który ma olbrzymie problemy w usiedzeniu w jednym miejscu dłużej niż kilka sekund? A może Twój szkrab to ciekawski mądrala, który z każdym dniem zadziwia swoją wiedzą wszystkich domowników? Poniżej przedstawiamy propozycje dla małolatów, którzy już wyrośli z Teletubisiów, ale jeszcze są za mali na bajki Disneya.

Kosmoloty
Animacja Space Racers skierowana jest głównie do chłopców, jednak i dziewczynki będą miały niezły ubaw, obserwując przygody grupy statków kosmicznych do zadań specjalnych. Dzielne, zawsze uśmiechnięte pojazdy odkrywają przestrzeń kosmiczną i wciąż dowiadują się nowych rzeczy. Bajka zawiera dużo akcji i ani przez moment nie pozwala się nudzić. W sam raz dla energicznych brzdąców, którzy mają smykałkę do techniki i motoryzacji.

Sonic Underground
Sonic Underground to kolejna ekranizacja kultowej gry o szybkim jak błyskawica jeżu o imieniu Sonic. Tym razem opowieść skupia się również na rodzeństwie głównego bohatera. Manic i Sonia to tak samo zwinne i dzielne jeże jak ich sławny brat. Niestety mają potężnego wroga w postaci złego Robotnika. Serial rozpoczyna się, gdy rozdzielone w dzieciństwie rodzeństwo w końcu się spotyka i wspólnie staje do walki z groźnym przeciwnikiem. Sonic Underground to świetna opowieść o walce dobra ze złem, w stylu klasyków typu Wojownicze Żółwie Ninja czy Mario Bros.

Angry Birds Toons
Markę Angry Birds znają chyba wszyscy młodzi i starsi. Angry Birds Toons to absurdalne i szalone wariacje na temat klasycznych gier i animacji. Co prawda serial nie jest zbyt intelektualną rozrywką, jednak ma w sobie energię i humor, który zainteresuje wszystkich małolatów szukających niezobowiązującej zabawy. Odcinki są krótkie, ale za to napchane akcją do granic możliwości. Brak nudy gwarantowany.

Angry Birds Stella
Angry Birds Stella to spin off marki Angry Birds skierowany głównie do dziewczynek. Stella to kobiecy odpowiednik bohaterów klasycznej bajki, która razem ze swoimi przyjaciółkami przeżywa niesamowite przygody w świecie znanym z gier i seriali Angry Birds.

Super Mario World
Kolejna ekranizacja klasycznej gry wideo. O ile Sonic i Angry Birds można uznać za znane i popularne, to Super Mario Bros jest prawdziwym fenomenem. Prosta, zabawna gra stała się podłożem dla wielu popkulturowych tworów, z filmem fabularnym na czele. Niezliczona ilość produkcji komputerowych i serii animowanych sprawiły, że Mario do dziś uważany jest za głównego przedstawiciela branży gier we współczesnej popkulturze. Super Mario World to kolejna udana wariacja na temat klasycznych przygód sympatycznego hydraulika. Mario i Luigi znów ruszają na pomoc księżniczce i ponownie konfrontują się ze złym Koopą.

Magi-Nation
Magi-Nation to animacja z gatunku fantasy. Opowiada o dwóch światach: Ziemi i Moonlands. Z pierwszego uniwersum pochodzi Tony Jones, który jest zwyczajnym chłopcem. Drugi świat to kraina magii. Pewnego dnia Tony dostaje od swojego dziadka tajemniczy pierścień, dzięki któremu chłopiec przenosi się do Moonlands. W tej zaczarowanej krainie staje się walczącym ze złem, nieustraszonym bohaterem.

Sabrina
Sabrina Secrets of a Teenage Witch nawiązuje luźno do popularnego jakiś czas temu sitcomu o nastoletniej czarownicy, Sabrinie Spellman. Główna bohaterka ukrywa swój magiczny sekret, ucząc się czarów i prowadząc normalne życie w liceum. Sabrina z jednej strony stara się być zwykłą dziewczynką, z drugiej pragnie zostać jak najlepszą czarodziejką. Ta sytuacja generuje niezliczoną ilość zabawnych sytuacji.

Lola i Virginia
Ten zabawny Lola and Virginia opowiada historię dwunastoletniej Loli. Jej życie nie jest usłane różami, zwłaszcza że musi ciągle użerać się ze swoją zwariowaną grupą przyjaciół. Mimo wszystko uważana jest za miejscową księżniczkę, do czasu gdy do miasta przybywa Virginia. Ta zarozumiała i przemądrzała nastolatka jest zupełnym przeciwieństwem naszej bohaterki. Virginia jest bardzo ładna, lubiana przez kolegów, świetnie się uczy i ma bogatych rodziców spełniających wszystkie jej zachcianki. Od teraz najważniejsze dla Loli to dopiec Virginii.

The Hero of Color City
Bohaterami tego filmu animowanego jest… grupa kolorowych kredek. Żyją one w barwnej i radosnej krainie. Niestety ich sielanka bardzo szybko się kończy. Do ich świata przybywa zły tyran, który chce sprawić, żeby królestwo kredek straciło wszystkie kolory i stało się szare i ponure. Nasi bohaterowie ruszają do akcji. The Hero of Color City to epicka bajka, pełna przygód i emocji.

Wallace and Gromit
Animacje przedstawiające przygody Wallace’a i Gromita to plastelinowe cuda Nick Park. Właśnie za opowieści o perypetiach tego dziwacznego tandemu reżyser zdobył trzykrotnie nagrodę Oscara. Kto by się spodziewał, że komiczna opowieść o plastelinowym łysolu i jego psim kamracie zdobędzie takie uznanie krytyków i międzynarodowej widowni? Co jest siłą tych produkcji? Największe wrażenie robi oczywiście wykonanie i reżyseria. Te plastelinowe cuda to prawdziwe realizacyjne majstersztyki. Można sobie tylko wyobrażać, jak pracochłonne było doprowadzenie całości do tak fenomenalnego efektu końcowego. Nagroda Oscara w tym przypadku jest jak najbardziej zasłużona. Oczywiście strona techniczna to tylko połowa sukcesu. Opowieść o Gromicie i jego panu jest tak zabawna i absurdalna, że trudno przejść obok niej obojętnie. Perypetie tej dwójki bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi będą mieli świetną zabawę przy dziwacznych poczynaniach bohaterów, a starsi będą mieli niezłą radochę, odnajdując kolejne postmodernistyczne odniesienia. Showmax ma w swojej ofercie kilka wyśmienitych filmów z serii Wallace i Gromit. Są to: The Wrong Trousers, A Close Shave i A Matter of Loaf and Death.


SM14.jpg

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV