Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Transpłciowe aktorki zabierają głos w sprawie Scarlett Johansson

Wygląda na to, że nie milkną negatywne głosy z powodu przyjęcia przez Scarlett Johansson roli transwestytki.

Scarlett Johansson otrzymała główną rolę w filmie Rub & Tug, reżyserowanym przez Ruperta Sandersa, z którym współpracowała już przy Ghost in the Shell. Aktorka ma wcielić się w Jean Marie Gill, która w latach 70. zyskała sławę w Pittsburghu, otwierając kolejne salony masażu, a następnie przekształcając je w ekskluzywne domy publiczne. Jean Marie, choć urodzona kobietą, czuła się jednak mężczyzną, a całą swoją karierę zbudowała w przebraniu mężczyzny i przedstawiając się jako Dante “Tex” Gill. Tym samym aktorka podpadła środowisku LGBT.

Teraz głos zabierają też osoby z branży, które identyfikują się z tym środowiskiem. Do dyskusji dołączyła m.in. Trace Lysette, transseksualna aktorka znana z roli w serialu Transparent. Za pomocą swoich portali społecznościowych wyraziła swoje oburzenie.

Lysette zarzuciła Johansson, że kradnie ich tożsamość i wciela się w postać dla nich niezwykle ważną, tylko po to, aby zdobyć kolejne trofea za odgrywanie części ich historii. W podobnym tonie wypowiedziała się Jamie Clayton z serialu Sense8, która również jest kobietą transpłciową. Stwierdziła, że jest to odbieranie możliwości aktorom, którzy identyfikują się jako osoby transpłciowe.

-
-

Pojawiają się też głosy broniące aktorki i twórców. Zwraca się uwagę, że przede wszystkim jest to wizja reżysera, który zatrudnił świetną i utytułowaną aktorkę do odegrania ważnej roli. Przypominają, że powinny się przede wszystkim liczyć umiejętności aktorskie. Będziemy was informować o nowych głosach w sprawie.

Źródło: deadline.com/ zdjęcie główne: źródło: Metro-Goldwyn-Mayer
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.