Twórca Domu z papieru podpisał umowę na wyłączność z Netflixem

Alex Pina stworzy jeszcze więcej produkcji dla Netflixa. Twórca Domu z papieru podpisał ze streamingowym gigantem umowę na wyłączność.

Alex Pina stworzy jeszcze więcej produkcji dla Netflixa. Twórca Domu z papieru podpisał ze streamingowym gigantem umowę na wyłączność.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  dom z papieru 

Zgodnie z nowymi informacjami, Netflix zawarł kolejną umowę na wyłączność z cenionym twórcą - tym razem mowa o Alexie Pinie, światowej sławy producencie i scenarzyście oraz twórcy serialu La casa de papel. Pina jest również założycielem firmy producenckiej Vancouver Media i ma na koncie również takie seriale jak Link not found, Statek oraz Paco i jego ludzie. Na mocy nowej umowy, możemy spodziewać się zatem kolejnych ciekawych tytułów produkowanych dla streamingowego giganta.

Przypomnijmy, że pierwszym europejskim kontraktem na wyłączność była umowa z Baranem Bo Odarem i Jantje Friese, którzy stworzyli niemiecki serial Dark. Zarząd Netflixa podkreśla, że współpraca z cenionymi twórcami jest dla nich naprawdę ważna.

Poinformowano również, że Netflix podpisał umowę z wytwórnią Aggregate należącą do Jason Bateman. Dokument został zawarty na kilka lat i umacnia współpracę między studiami. Poza Batemanem, pod szyldem Aggregate pracował będzie również Michael Costigan.

Premiera 3. sezonu Domu z papieru planowana jest na 2019 rok.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV