Wiedźmin na podstawie... gry? Tak twierdzi polska ambasada

Wiedźmin to nadchodzący serial Netflixa, który polska ambasada nazwała "serialem na podstawie gry". Poznajcie szczegóły.

Wiedźmin to nadchodzący serial Netflixa, który polska ambasada nazwała "serialem na podstawie gry". Poznajcie szczegóły.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  Wiedźmin 

Wiedźmin to serial fantasy oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego, który powstaje dla platformy Netflix. Przypomnijmy, że wcześniej proza polskiego powieściopisarza zainspirowała także twórców gier wideo, co zaowocowało między innymi popularną także poza granicami naszego kraju grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wydawać by się mogło, że dla polskich fanów serial Netflixa nieodzownie będzie wiązał się właśnie z książkowym pierwowzorem, który swoją drogą wyprzedał się w milionach egzemplarzy, szybko stając się bestsellerem. Tymczasem okazuje się, że nie wszyscy są tego świadomi - wpadkę właśnie zaliczyła polska ambasada w Waszyngtonie.

Na oficjalnym facebookowym profilu Ambasady RP w Waszyngtonie pojawiła się informacja o pozytywnych recenzjach Wiedźmina, który określono "serialem na podstawie popularnej gry wideo". Wpis nie umknął czujnym oczom polskich fanów, którzy udostępniają go dalej, zwracając uwagę na karygodną ignorancję. Zobaczcie sami:

Co myślicie na temat wpadki polskiej ambasady? Dajcie znać w komentarzach.

Wiedźmin - premiera w Netflix odbędzie się 20 grudnia. Główne role grają Henry Cavill, Freya Allan i Anya Chalotra, zaś showrunnerką serialu jest Lauren S. Hissrich.

Źródło: fb.com/EmbassyofPolandWashingtonDC / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV