Właściciel sieci kin o platformie Netflix: to nie jest wróg

Podczas CinemaCon pojawiły się ciekawe wypowiedzi właścicieli sieci Vue oraz AMC. Czyżby szykowała się współpraca z Netflixem?

Podczas CinemaCon pojawiły się ciekawe wypowiedzi właścicieli sieci Vue oraz AMC. Czyżby szykowała się współpraca z Netflixem?

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  netflix 

Zdaniem szefa sieci kin AMC (druga największa w USA) istnieje możliwość pokojowego koegzystowania z Netflixem. Zwraca uwagę, że kina osiągały znakomite wyniki w 2018 roku, podobnie jak platforma VOD. Jego zdaniem żyją w harmonii, ponieważ jest wystarczająco treści, by normalnie działać.

Natomiast Tim Richards z VUE twierdzi, że Netflix nie jest ich wrogiem. Mają nawet nadzieję, że będą wstanie wprowadzić ich do gry na wielkim ekranie.

Dziennikarze są przekonani, że pozytywne słowa na temat Netflixa mogą mieć związek z planami na dystrybucję filmu The Irishman Martin Scorsese. Ma być to pierwszy film platformy w szerokiej, globalnej dystrybucji w kinach. Szef AMC nie chciał komentować, czy rozmawiają z Netflixem na ten temat, ale można uznać, że gdyby nic nie było na rzeczy, to by to zdementował.

- Wciąż wierzę, że Netflix dołączy i zacznie wypuszczać swoje filmy w kinach. Liczę, że docenią, iż nie jesteśmy konkurencją. Może dostrzegą, że jest to przyrostowe źródło dochodu, które nie wpływa na ich bazę subskrybentów - mówi Richards.

Tłumaczy też, że kino to kolektywny odbiór emocji płynących z ekranu, który nigdy nie zostanie odtworzony w takim samym stopniu w domu. Jego zdaniem Netflix dużo na tym traci i ma nadzieję, że kiedyś zrozumieją ten aspekt.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV