Repertuar kin Nowość Program TV

 

Włodarze stacji FOX rozważają powrót serii 24. Co dalej z Gotham i Egzorcystą?

Gary Newman ze stacji FOX wypowiedział się na temat ewentualnego spin-offu serii 24 godziny czy 24: Dziedzictwo. Odniósł się również do przyszłości innych seriali.

Na produkowaną przez stację FOX serię 24 składają się zarówno seriale jak i filmy telewizyjne – oryginalne 24 godziny, czy pokrewne 24: Dziedzictwo i 24: Jeszcze jeden dzień. Wszystkie są produkcjami akcji i dotyczą tematów takich jak walka z przestępczością i terroryzmem. Choć wspomniany spin-off 24: Dziedzictwo zakończył emisję zaledwie po pierwszym sezonie, włodarze stacji nie przekreślają franczyzy – jak mówi Gary Newman z zarządu FOX, wiele wątków wciąż wykazuje duży potencjał na rozwinięcie.

Myślę, że terroryzm jest niezwykle odpowiedni dla serii 24, ponieważ ma w sobie wbudowaną pewną terminowość i pilność. Można być na płaszczyźnie medycznej lub w dziedzinie prawa – tam zegar tyka, ale wiele może się wydarzyć. W przypadku terroryzmu raczej bym na to nie stawiał. Najwyraźniej Kiefer Sutherland [aktor z serii 24 godziny i jej kontynuacji – przyp. red.] nie powróci… Gdyby miał na to czas i gdyby tego chciał, byłoby świetnie. Ale i tak uważamy, że ta franczyza nadal jest ważna.

Newman dodaje, że możliwość rozwinięcia franczyzy w dalszym ciągu pojawia się w dyskusjach, jednak w tej chwili stacja ma również wiele innych projektów, którymi woli zająć się priorytetowo. Ekipa nie zamierza spieszyć się z tworzeniem kolejnego serialu ani poddawać się żadnej presji.

-
-

Newman wypowiedział się również w sprawie innych znanych seriali FOX i ich przyszłości na antenie. Jego zdaniem, o swój los nie muszą się martwić Gotham, Imperium ani LA to Vegas. Słabsze perspektywy mają natomiast The Last Man on Earth oraz Egzorcysta. Mówiąc o dwóch ostatnich, Newman wspomniał, że stacja naprawdę je lubi i ceni, jednak oglądalność wyraźnie wskazuje na to, że są one na chwiejnej pozycji.

W chwili obecnej nie ma jeszcze kasacji ani nowych zamówień jeśli chodzi o powyższe seriale. Gdy zapadnie decyzja o ich przyszłości, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

W jaki sposób obsada Avengers: Wojna…

Wokół filmu Avengers: Wojna bez granic budowana była wielka tajemnica i mogliśmy jedynie domyślać się…

Adam Siennica
-

Kontynuacja Spider-Man: Homecoming ma oficjalny tytuł

Tom Holland oficjalnie ujawnił w sieci oficjalny tytuł oczekiwanych kolejnych przygód Spider-Mana. Jak brzmi tytuł…

Adam Siennica
-

Sceny po napisach filmu Ant-Man i…

W USA odbyły się pierwsze pokazy dla prasy filmu Ant-Man i Osa. Są sceny po…

Michał Kujawiński
-

Spawn będzie inny od filmów Marvela…

Twórca i reżyser filmowego Spawna, Todd McFarlane podzielił się szczegółami dotyczącymi tego, w jaki sposón…

Michał Kujawiński
-

Po 25 latach kanał Viva kończy…

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, koncern Viacom zdecydował, że niemiecka stacja telewizyjna VIVA kończy nadawanie z…

Michał Kujawiński
-

Broń Hana Solo z Powrotu Jedi…

Blaster Hana Solo został sprzedany na aukcji w Las Vegas. Tym samym rekwizyt z Gwiezdnych…

Co o tym sądzisz?