Repertuar kin Nowość Program TV

Włodarze stacji FOX rozważają powrót serii 24. Co dalej z Gotham i Egzorcystą?

Gary Newman ze stacji FOX wypowiedział się na temat ewentualnego spin-offu serii 24 godziny czy 24: Dziedzictwo. Odniósł się również do przyszłości innych seriali.

Na produkowaną przez stację FOX serię 24 składają się zarówno seriale jak i filmy telewizyjne – oryginalne 24 godziny, czy pokrewne 24: Dziedzictwo i 24: Jeszcze jeden dzień. Wszystkie są produkcjami akcji i dotyczą tematów takich jak walka z przestępczością i terroryzmem. Choć wspomniany spin-off 24: Dziedzictwo zakończył emisję zaledwie po pierwszym sezonie, włodarze stacji nie przekreślają franczyzy – jak mówi Gary Newman z zarządu FOX, wiele wątków wciąż wykazuje duży potencjał na rozwinięcie.

Myślę, że terroryzm jest niezwykle odpowiedni dla serii 24, ponieważ ma w sobie wbudowaną pewną terminowość i pilność. Można być na płaszczyźnie medycznej lub w dziedzinie prawa – tam zegar tyka, ale wiele może się wydarzyć. W przypadku terroryzmu raczej bym na to nie stawiał. Najwyraźniej Kiefer Sutherland [aktor z serii 24 godziny i jej kontynuacji – przyp. red.] nie powróci… Gdyby miał na to czas i gdyby tego chciał, byłoby świetnie. Ale i tak uważamy, że ta franczyza nadal jest ważna.

Newman dodaje, że możliwość rozwinięcia franczyzy w dalszym ciągu pojawia się w dyskusjach, jednak w tej chwili stacja ma również wiele innych projektów, którymi woli zająć się priorytetowo. Ekipa nie zamierza spieszyć się z tworzeniem kolejnego serialu ani poddawać się żadnej presji.

-
-

Newman wypowiedział się również w sprawie innych znanych seriali FOX i ich przyszłości na antenie. Jego zdaniem, o swój los nie muszą się martwić Gotham, Imperium ani LA to Vegas. Słabsze perspektywy mają natomiast The Last Man on Earth oraz Egzorcysta. Mówiąc o dwóch ostatnich, Newman wspomniał, że stacja naprawdę je lubi i ceni, jednak oglądalność wyraźnie wskazuje na to, że są one na chwiejnej pozycji.

W chwili obecnej nie ma jeszcze kasacji ani nowych zamówień jeśli chodzi o powyższe seriale. Gdy zapadnie decyzja o ich przyszłości, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Pingwin zaraz po morderstwie…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z 5. sezonu serialu Gotham. Przedstawia Pingwina, który według relacji…

Michał Kujawiński
-

Hellboy – wiadomo już, kiedy pojawi…

Jakiś czas temu informowaliśmy, że niedługo pojawi się zwiastun filmu Hellboy. Wiemy już, kiedy to…

Adam Siennica
-

Nie otwieraj oczu – recenzja filmu

Nie otwieraj oczu miał być dramatem w szatach horroru lub thrillera science fiction. Od razu…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?