Repertuar kin Nowość Program TV

Włodarze stacji FOX rozważają powrót serii 24. Co dalej z Gotham i Egzorcystą?

Gary Newman ze stacji FOX wypowiedział się na temat ewentualnego spin-offu serii 24 godziny czy 24: Dziedzictwo. Odniósł się również do przyszłości innych seriali.

Na produkowaną przez stację FOX serię 24 składają się zarówno seriale jak i filmy telewizyjne – oryginalne 24 godziny, czy pokrewne 24: Dziedzictwo i 24: Jeszcze jeden dzień. Wszystkie są produkcjami akcji i dotyczą tematów takich jak walka z przestępczością i terroryzmem. Choć wspomniany spin-off 24: Dziedzictwo zakończył emisję zaledwie po pierwszym sezonie, włodarze stacji nie przekreślają franczyzy – jak mówi Gary Newman z zarządu FOX, wiele wątków wciąż wykazuje duży potencjał na rozwinięcie.

Myślę, że terroryzm jest niezwykle odpowiedni dla serii 24, ponieważ ma w sobie wbudowaną pewną terminowość i pilność. Można być na płaszczyźnie medycznej lub w dziedzinie prawa – tam zegar tyka, ale wiele może się wydarzyć. W przypadku terroryzmu raczej bym na to nie stawiał. Najwyraźniej Kiefer Sutherland [aktor z serii 24 godziny i jej kontynuacji – przyp. red.] nie powróci… Gdyby miał na to czas i gdyby tego chciał, byłoby świetnie. Ale i tak uważamy, że ta franczyza nadal jest ważna.

Newman dodaje, że możliwość rozwinięcia franczyzy w dalszym ciągu pojawia się w dyskusjach, jednak w tej chwili stacja ma również wiele innych projektów, którymi woli zająć się priorytetowo. Ekipa nie zamierza spieszyć się z tworzeniem kolejnego serialu ani poddawać się żadnej presji.

-
-

Newman wypowiedział się również w sprawie innych znanych seriali FOX i ich przyszłości na antenie. Jego zdaniem, o swój los nie muszą się martwić Gotham, Imperium ani LA to Vegas. Słabsze perspektywy mają natomiast The Last Man on Earth oraz Egzorcysta. Mówiąc o dwóch ostatnich, Newman wspomniał, że stacja naprawdę je lubi i ceni, jednak oglądalność wyraźnie wskazuje na to, że są one na chwiejnej pozycji.

W chwili obecnej nie ma jeszcze kasacji ani nowych zamówień jeśli chodzi o powyższe seriale. Gdy zapadnie decyzja o ich przyszłości, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kto rządzi w Hollywood? Oto najbardziej…

Najważniejsza dla MCU osoba, Kevin Feige, znalazł się w czołówce zestawienia najpotężniejszych postaci branży rozrywkowej…

Michalina Reda
breaking
-

Joaquin Phoenix jako Joker! Zobacz aktora…

Joaquin Phoenix gra Jokera i wiemy już, jak będzie wyglądał w pełnej charakteryzacji. Zobaczcie oficjalne…

Piotr Piskozub
-

Daredevil – plakat 3. sezonu nawiązuje…

Fani na plakacie 3. sezonu serialu Daredevil odnaleźli nawiązanie do Avengers z MCU.

Adam Siennica
-

Kamerdyner – recenzja filmu [43. Festiwal…

Kamerdyner to wysokobudżetowy polski film z pogranicza melodramatu i kina historycznego. Czy Filip Bajon stworzył…

Ocena recenzenta:
7
Piotr Piskozub
-

Captain Marvel – Brie Larson za…

Brie Larson postanowiła odpowiedzieć na krytyczne głosy, według których w zwiastunie Captain Marvel aktorka za…

Piotr Piskozub
-

Afera z penisem Batmana: cena komiksu…

Przez działania cenzorskie DC cena pierwszego zeszytu serii komiksowej Batman: Damned zaczęła rosnąć w ekspresowym…

Co o tym sądzisz?