Włodarze stacji FOX rozważają powrót serii 24. Co dalej z Gotham i Egzorcystą?

Gary Newman ze stacji FOX wypowiedział się na temat ewentualnego spin-offu serii 24 godziny czy 24: Dziedzictwo. Odniósł się również do przyszłości innych seriali.

Na produkowaną przez stację FOX serię 24 składają się zarówno seriale jak i filmy telewizyjne – oryginalne 24 godziny, czy pokrewne 24: Dziedzictwo i 24: Jeszcze jeden dzień. Wszystkie są produkcjami akcji i dotyczą tematów takich jak walka z przestępczością i terroryzmem. Choć wspomniany spin-off 24: Dziedzictwo zakończył emisję zaledwie po pierwszym sezonie, włodarze stacji nie przekreślają franczyzy – jak mówi Gary Newman z zarządu FOX, wiele wątków wciąż wykazuje duży potencjał na rozwinięcie.

Myślę, że terroryzm jest niezwykle odpowiedni dla serii 24, ponieważ ma w sobie wbudowaną pewną terminowość i pilność. Można być na płaszczyźnie medycznej lub w dziedzinie prawa – tam zegar tyka, ale wiele może się wydarzyć. W przypadku terroryzmu raczej bym na to nie stawiał. Najwyraźniej Kiefer Sutherland [aktor z serii 24 godziny i jej kontynuacji – przyp. red.] nie powróci… Gdyby miał na to czas i gdyby tego chciał, byłoby świetnie. Ale i tak uważamy, że ta franczyza nadal jest ważna.

Newman dodaje, że możliwość rozwinięcia franczyzy w dalszym ciągu pojawia się w dyskusjach, jednak w tej chwili stacja ma również wiele innych projektów, którymi woli zająć się priorytetowo. Ekipa nie zamierza spieszyć się z tworzeniem kolejnego serialu ani poddawać się żadnej presji.

-
-

Newman wypowiedział się również w sprawie innych znanych seriali FOX i ich przyszłości na antenie. Jego zdaniem, o swój los nie muszą się martwić Gotham, Imperium ani LA to Vegas. Słabsze perspektywy mają natomiast The Last Man on Earth oraz Egzorcysta. Mówiąc o dwóch ostatnich, Newman wspomniał, że stacja naprawdę je lubi i ceni, jednak oglądalność wyraźnie wskazuje na to, że są one na chwiejnej pozycji.

W chwili obecnej nie ma jeszcze kasacji ani nowych zamówień jeśli chodzi o powyższe seriale. Gdy zapadnie decyzja o ich przyszłości, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
0 -

Herosi kontra Thanos. Zobacz nowy zwiastun…

Marvel Studios zaprezentowało nowy zwiastun nadchodzącego wielkimi krokami widowiska o losach największych bohaterów MCU. Premiera…

Norbert Zaskórski
0 -

Dlaczego Avengers: Wojna bez granic i…

Duet reżyserski, który stanął za kamerą nadchodzącego widowiska Marvel Studios wypowiedział się na temat powiązań…

Michalina Reda
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – czy…

W sieci pojawiły się zdjęcia nowej zabawki przedstawiającej Thora. Spekulujący fani dopatrzyli się w niej…

Michalina Reda
0 -

Avengers: Wojna bez granic – ruchomy…

Przy okazji debiutu drugiego zwiastuna filmu Avengers: Wojna bez granic, w sieci pojawiły się również…

Michalina Reda
0 -

Oto nowe zdjęcia z 2. sezonu…

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia z nadchodzącej odsłony Westworld. Zobaczcie, jak prezentują się bohaterowie…

Adam Siennica
0 -

Serial Władca Pierścieni ma rekordowy budżet.…

Amazon traktuje bardzo poważnie stworzenie serialu osadzonego w świecie Władcy Pierścieni. Budżet będzie wyższy niż…

Co o tym sądzisz?