Repertuar kin Nowość Program TV

Wolverine wraca w… podcaście Marvela. Wiemy, kto podłoży mu głos

Marvel zamierza stworzyć stylizowany na serial podcast, w którym pojawi się Wolverine. Ogłoszono już nazwisko aktora, który podłoży mu głos w słuchowisku.

Fani Wolverine’a mają powody do zadowolenia – postać ta ponownie pojawi się w wersji aktorskiej, jednak nie w tej formie, jakiej moglibyśmy się spodziewać. Marvel i firma Stitcher (działa ona na rynku radia internetowego, oferując dostęp do pokaźnej liczby audycji i podcastów) połączyły siły, by stworzyć 10-odcinkową serię Wolverine: The Long Night. Będzie to stylizowany na serial podcast (raz jeszcze zaznaczmy, że dostępny wyłącznie w wersji audio), która ma mieć swoją premierę na wiosnę 2018 roku. Wiemy już, że głos tytułowemu bohaterowi podłoży Richard Armitage, czyli Thorin Dębowa Tarcza z filmowej serii Hobbit.

Włodarze Midroll Media, firmy kontrolującej Stitchera, przekonują, że niezwykle cieszą się na współpracę z Domem Pomysłów. Ich zdaniem pojawia się właśnie szansa na trafienie do zupełnie nowych odbiorców, jak również okazja na wzmocnienie pozycji podcastu w amerykańskim pejzażu medialnym.

Scenarzysta Ben Percy porównuje historię do tej znanej z innych podcastów tego typu – Serial i S-Town, zaznaczając jednocześnie, że może ona przypominać słuchaczom produkcję Detektyw. Na początku opowieści pojawią się agenci Sally Pierce i Tad Marshall, którzy udadzą się do miasta Burns na Alasce, gdzie będą zajmować się sprawą licznych morderstw. Pomoże im zastępca szeryfa, Bobby Reid. Razem będą chcieli schwytać głównego podejrzanego, którym okaże się właśnie Wolverine.

Na całej historii zaważą zwłaszcza problemy Logana z własnym umysłem, przez które nie będzie mógł dowiedzieć się prawdy o swoim życiu. Odkryjemy jego człowieczeństwo i skomplikowaną naturę, a historię dopełnią jeszcze inne elementy fantastyczne, jakie pojawią się na Alasce.

-
-

Pomysłodawcy zapowiadają, że nie będzie to jedyna postać komiksowa, która doczeka się podcastu.

Źródło: Mashable / zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Venom bez trzymanki –…

Na Comic-Conie w San Diego wyświetlono nowy zwiastun filmu Venom. Choć materiał nie trafił do…

Michalina Reda
-

James Gunn wydał oświadczenie. Kolejne tweety…

Po wczorajszym zwolnieniu Jamesa Gunna przez Disneya, reżyser postanowił skomentować sytuację osobiście. Wstawia się za…

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Godzilla i Król Ghidorah!…

Podczas panelu Warner Bros zadebiutował pierwszy zwiastun superprodukcji Godzilla: Król Potworów. Premiera w 2019 roku.

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Enterprise, akcja i Spock.…

Podczas San Diego Comic-Con odbył się panel 2. sezonu Star Trek: Discovery. Wyjawiono wiele szczegół…

Michał Kujawiński
-

[SDCC 2018] Tom Ellis o zmianach,…

Na San Diego Comic-Con pojawił się Tom Ellis, aktor odgrywający tytułową rolę w serialu Lucyfer.…

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Sztorm idzie, ocean płonie!…

Na Comic-Conie w San Diego zaprezentowano pierwszy zwiastun filmu Aquaman, kolejnej odsłony Kinowego Uniwersum DC.

Co o tym sądzisz?