Wtyczka do Chrome’a pozwoli odfiltrować toksyczne komentarze

Inkubator technologiczny Jigsaw będący częścią firmy Alphabet opracował dodatek do Chrome'a, który sprawi, że korzystanie z internetu będzie przyjemniejsze. Dzięki niemu usuniemy z komentarzy najbardziej obraźliwe wpisy.

Inkubator technologiczny Jigsaw będący częścią firmy Alphabet opracował dodatek do Chrome'a, który sprawi, że korzystanie z internetu będzie przyjemniejsze. Dzięki niemu usuniemy z komentarzy najbardziej obraźliwe wpisy.

Serwisy społecznościowe to wspaniałe miejsce do wyrażania swoich poglądów. Niestety, bardzo łatwo trafić w nich na toksyczne treści oraz użytkowników, którzy wypowiadają się w sposób agresywny, czym nakręcają kłótnie. Programiści z Jigsaw postanowili rozwiązać ten problem w dość kreatywny sposób. Stworzyli wtyczkę do Chrome'a o nazwie Tune, która pozwoli dostosować poziom dyskusji w internecie do twoich osobistych preferencji.

W trybie Zen wszystkie komentarze zostaną wyłączone, dzięki czemu będziemy mogli skupić się wyłącznie na treściach publikowanych przez twórców. Najciekawiej prezentuje się jednak pokrętło poziomu dyskusji, które pozwoli błyskawicznie odsiać najostrzejsze komentarze. Wtyczka wykorzystuje system uczenia maszynowego do ustalania jakości komentarzy, a sposób działania filtra można zaobserwować na poniższej animacji:

 

Tune wciąż funkcjonuje w wersji prototypowej, a jej algorytmy dopiero uczą się, jak rozpoznać poziom agresywności poszczególnych wpisów. Na razie sztuczna inteligencja filtruje wyłącznie komentarze w języku angielskim i można korzystać z niej na YouTubie, Reddicie, Facebooku, Twitterze oraz stronach wykorzystujących system komentarzy od Disqus. Jeśli algorytm rozpozna wpis przekraczający ustalony przez nas poziom toksyczności, zwinie go, a w jego miejscu umieści małą kropkę. Po kliknięciu w nią będziemy mogli obejrzeć odfiltrowany komentarz.

Twórcy zdają sobie sprawę z tego, że wtyczka jest daleka od doskonałości. Ale liczą na to, że takim narzędziom w przyszłości uda się wypracować rozwiązania poprawiające jakość dyskusji w internecie.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Tune

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV