YouTube blokuje komentowanie w filmach prowadzonych przez dzieci

YouTube nie może poradzić sobie z hejtem w komentarzach. W trosce o najmłodszych użytkowników serwisu, portal zablokował możliwość dodawania komentarzy do filmów autorstwa dzieci.

YouTube nie może poradzić sobie z hejtem w komentarzach. W trosce o najmłodszych użytkowników serwisu, portal zablokował możliwość dodawania komentarzy do filmów autorstwa dzieci.

Przez lata YouTube uchodził za ostoję wolności, platformę, na łamach której każdy może wyrazić swoje zdanie. Niestety, ostatnio poziom hejtu w komentarzach rozrósł się do tego stopnia, że administratorzy serwisu nie są w stanie błyskawicznie reagować na łamanie regulaminu przez komentujących. Co gorsza, hejt ten coraz częściej wylewa się na najmłodszych twórców, a tym przybywa z każdym rokiem.

Aby uchronić najmłodszych przed nienawistnymi komentarzami, YouTube posunął się do drastycznego rozwiązania: blokuje możliwość komentowania w filmach, w których występują dzieci. Jedynie wąskie grono najaktywniejszych młodych użytkowników będzie mogło dalej korzystać z systemu komentarzy. Administratorzy zapowiadają, że nie jest to jednorazowa akcja i w przyszłości można spodziewać się blokowania komentarzy w kolejnych produkcjach z dziećmi oraz młodymi nastolatkami:

W ostatnim tygodniu wyłączyliśmy komentarze dla dziesiątek milionów filmów [...]. Te działania były skupione wokół materiałów pokazujących najmłodszych użytkowników i w najbliższych miesiącach będziemy kontynuowali wyszukiwanie filmów, które mogą stać się obiektem ataku. 

Blokada nie będzie nakładana z automatu. Te osoby, które aktywnie moderują wpisy pod swoimi filmami i usuwają hejt oraz wpisy zawierające słowa nienawiści, mogą spać spokojnie. W ich przypadku system komentarzy nadal będzie aktywny.

Przy okazji firma poinformowała, że pracuje nad udoskonaleniem algorytmów automatycznie wyłapujących obraźliwe wpisy. Przedstawiciele YouTube'a zapewniają także, że nowe obostrzenia nie wpłyną negatywnie na monetyzację materiałów. Najmłodsi wciąż będą mogli zarabiać na swoich filmach na takich samych zasadach, jak dotychczas.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Pixabay

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV