Yakuza 7 z turowym systemem walki. Jest zwiastun i szczegóły na temat gry

Yakuza 7 to nie tylko nowe miejsce akcji i główny bohater, ale też zupełnie inna rozgrywka.

Yakuza 7 to nie tylko nowe miejsce akcji i główny bohater, ale też zupełnie inna rozgrywka.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  yakuza 7 

Pierwszego kwietnia tego roku opublikowano wideo, które zapowiadało turowy system walki w grze Yakuza 7. Materiał wyglądał jak primaaprillisowy żart i tak też został potraktowany przez fanów serii. Teraz ujawniono oficjalne szczegóły na temat kolejnej odsłony cyklu i okazuje się, że rzeczywiście zaoferuje ona potyczki w turach. 

Gracze będą kontrolować kilku bohaterów i wydawać im rozkazy, a w trakcie starć będziemy mieli możliwość skorzystania również z elementów otoczenia. Twórcy tłumaczyli, że zdecydowali się na takie rozwiązanie z jednego prostego powodu - mieli wrażenie, że klasyczna formuła rozgrywki nie mogła zostać już bardziej rozwinięta.  

Tym razem miejscem akcji będzie Jokohama (podobno trzy razy większa od Kamurocho z poprzednich części), zaś głównym bohaterem - Ichiban Kasuga. Mężczyzna na początku gry wychodzi z więzienia po 18-letniej odsiadce za przestępstwo, którego nie dokonał. Ujawniono też, że jest on fanem serii Dragon Quest.

Opublikowano również pierwszy zwiastun gry, niestety póki co jedynie w oryginalnej wersji językowej i bez angielskich napisów.

Premiera gry Yakuza 7 w Japonii już 16 stycznia 2020 roku. Premiera na zachodzie również w roku 2020, ale szczegółów póki co nie ujawniono.

Przypominamy też primaaprillisowe wideo - wygląda na to, że tak będzie wyglądać walka w grze.

Źródło: gematsu.com / fot. SEGA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV