Repertuar kin Nowość Program TV

Zwijany telewizor stał się rzeczywistością. LG chce odmienić nasze salony

Technologia stojąca za LG SIGNATURE OLED R nie jest nowa. Firma zaprezentowała zwijany ekran już podczas zeszłorocznych targów CES. Ale to w tym roku wprowadzi do sprzedaży zwijany telewizor.

LG nie sili się na ukrywanie swoich technologii przed wzrokiem opinii publicznej. O istnieniu zwijanych paneli OLED, które mogłyby posłużyć do stworzenia elastycznych telewizorów zamkniętych w skrzynce z głośnikiem, wiemy już od roku. Podczas tegorocznych targów CES projekt doczekał się nowej, komercyjnej odsłony. LG jest gotowe, aby wprowadzić ten nietypowy telewizor do sprzedaży.

Projektanci LG wymyślili sobie, że premiera SIGNATURE OLED R będzie doskonałym przyczynkiem do rozmowy na temat tego, czym jest dla nas telewizor. Sprzęt ten funkcjonuje zarówno w roli odbiornika treści filmowych, jak i futurystycznego mebla, będącego integralną częścią wyposażenia inteligentnego domu. Jego największą zaletą ma być możliwość zmiennego trybu pracy, przez co rozumie się poziom wysunięcia panelu OLED z obudowy.

Ten nietuzinkowy sprzęt pracuje w trzech trybach: Full View, Line View oraz Zero View. W tym pierwszym panel jest w pełni rozwinięty i pełni rolę klasycznego telewizora. Drugi pozwala na częściowe rozwinięcie ekranu i wyświetlanie na nim takich aplikacji jak zegarek, ramka ze zdjęciami czy odtwarzacz muzyki. W ostatnim trybie panel całkowicie chowa się obudowie, zamieniając SIGNATURE OLED R w gigantyczny soundbar, który można wykorzystać do bezprzewodowego odtwarzania muzyki. A przy okazji ukrycia wielkiego, czarnego ekranu, który szpeciłby pomieszczenie.

Koreańczycy postanowili reklamować nową linię telewizorów na 2019 rok sztuczną inteligencją i nie inaczej jest w przypadku tego modelu. SIGNATURE OLED R wyposażono w procesor wideo α9 drugiej generacji oraz wzbogacono o algorytmy deep learning, które mają poprawić jego funkcjonalność. Sztuczna inteligencja od LG dogada się z asystentką Amazon Alexa, Siri i pozwoli prowadzić konwersacje, które mają do złudzenia przypominać rozmowę z żywym człowiekiem. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się nieco więcej o oglądanych przez nas filmach czy poznać prognozę pogody na najbliższe dni. Jest to także kolejny sprzęt, po telewizorach od Samsunga, który dogada się z urządzeniami firmy Apple za pośrednictwem technologii AirPlay 2. Użytkownicy będą mogli także włączyć go do systemu inteligentnego domu Apple HomeKit.

-
-

LG SIGNATURE OLED R nie jest telewizorem, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Największą wadą może okazać się jego nietypowa konstrukcja. Niewiele osób pozwoli sobie na wyrzucenie szafki RTV i wstawienie w jej miejscu tej masywnej skrzynki. LG na razie nie podaje, ile przyjdzie nam za niego zapłacić, ale możemy spodziewać się, że będzie horrendalnie drogi. Nie zdziwię się, jeśli będzie kosztować tyle, co SIGNATURE OLED W7 w dniu premiery, czyli ok. 30 tysięcy złotych. Telewizor prawdopodobnie zadebiutuje w sklepach w drugiej połowie roku.

Źródło: Informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Norbert Zaskórski
Plotka
-

Dragon Ball Super – kiedy powróci…

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat kontynuacji serialu Dragon Ball Super.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.