Przeczytaj w weekend

Życie średniowiecznej kobiety: kolejna odsłona serii historycznej już niebawem

Życie średniowiecznej kobiety, podobnie jak wcześniejsze tomy tej serii przedstawiającej różne aspekty życia w Średniowieczu, poleca sam George R.R. Martin.

Życie średniowiecznej kobiety, podobnie jak wcześniejsze tomy tej serii przedstawiającej różne aspekty życia w Średniowieczu, poleca sam George R.R. Martin.

19 czerwca Znak Horyzont wyda nową część cieszącej się dużą popularnością serii przedstawiającej różne aspekty życia w Średniowieczu. Autorami książki Życie średniowiecznej kobiety są Joseph GiesFrancis Gies.

Wcześniej w ramach serii ukazały się książki Życie w średniowiecznym mieścieŻycie w średniowiecznym zamkuŻycie w średniowiecznej wsi

Poniżej możecie obejrzeć okładkę książki, a także przeczytać jej opis. 

Życie średniowiecznej kobiety - okładkaŹródło: Znak

Musiały walczyć o swoje prawa, dbać o ognisko domowe, a na temat ich ciała najwięcej do powiedzenia mieli… księża. Brzmi znajomo? Codzienność średniowiecznych niewiast w pewnych aspektach niewiele się różniła od realiów znanych współczesnym kobietom.
Dwoje cenionych historyków zabiera nas w fascynującą podróż śladami średniowiecznych kobiet. Przedstawia nam sylwetki niewiast spełniających się w roli matek, sprawujących z mężami władzę i tych uciekających przed zalotnikami do zakonów. Królowe i służące. Mniszki i morderczynie. Żony i kochanki. Femme fatale wykorzystujące swoje ciało do zdobywania tytułów i majątku.
Niektóre z nich nie cofały się przed najpodlejszymi intrygami i po trupach dążyły do celu. Inne wykazywały się nieprzeciętnymi zdolnościami, wpływały na decyzje polityczne swoich mężów albo spełniały się jako opiekunki ogniska domowego. Historia tych kobiet to porywająca wyprawa w świat średniowiecznych układów.

Źródło: Znak / fot. Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV