Życie średniowiecznej kobiety: książka już w sprzedaży

Życie średniowiecznej kobiety to kolejna odsłona polecanej przez George'a R.R. Martina serii poświęconej różnym aspektom życia w Średniowieczu.

Życie średniowiecznej kobiety to kolejna odsłona polecanej przez George'a R.R. Martina serii poświęconej różnym aspektom życia w Średniowieczu.

Nakładem wydawnictwa Znak Horyzont ukazała się dzisiaj nowa część cieszącej się dużą popularnością serii przedstawiającej różne aspekty życia w Średniowieczu. Autorami książki Życie średniowiecznej kobiety są Joseph Gies i Francis Gies.

Seria, którą poleca George R.R. Martin, doczekała się w Polsce łącznie już czterech częsci. Wcześniej w ramach serii ukazały się książki Życie w średniowiecznym mieścieŻycie w średniowiecznym zamkuŻycie w średniowiecznej wsi

Życie średniowiecznej kobiety liczy 300 stron, a cena książki to 42,90. Poniżej możecie obejrzeć okładkę i przeczytać opis książki:

Życie średniowiecznej kobiety - okładkaŹródło: Znak

Musiały walczyć o swoje prawa, dbać o ognisko domowe, a na temat ich ciała najwięcej do powiedzenia mieli… księża. Brzmi znajomo? Codzienność średniowiecznych niewiast w pewnych aspektach niewiele się różniła od realiów znanych współczesnym kobietom.
Dwoje cenionych historyków zabiera nas w fascynującą podróż śladami średniowiecznych kobiet. Przedstawia nam sylwetki niewiast spełniających się w roli matek, sprawujących z mężami władzę i tych uciekających przed zalotnikami do zakonów. Królowe i służące. Mniszki i morderczynie. Żony i kochanki. Femme fatale wykorzystujące swoje ciało do zdobywania tytułów i majątku.
Niektóre z nich nie cofały się przed najpodlejszymi intrygami i po trupach dążyły do celu. Inne wykazywały się nieprzeciętnymi zdolnościami, wpływały na decyzje polityczne swoich mężów albo spełniały się jako opiekunki ogniska domowego. Historia tych kobiet to porywająca wyprawa w świat średniowiecznych układów.

Źródło: Znak / fot. Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV