10 powodów, aby wrócić do „Arrow”
Zauroczenie "Arrow" bezpowrotnie minęło - 3. sezon zgasił entuzjazm nawet wśród najbardziej zagorzałych fanów serialu. Twórcy są świadomi tej nieciekawej sytuacji i na 4. sezon szykują kontrofensywę. Oto 10 pomysłów, którymi będą chcieli nas przekonać.
Zauroczenie "Arrow" bezpowrotnie minęło - 3. sezon zgasił entuzjazm nawet wśród najbardziej zagorzałych fanów serialu. Twórcy są świadomi tej nieciekawej sytuacji i na 4. sezon szykują kontrofensywę. Oto 10 pomysłów, którymi będą chcieli nas przekonać.
6. John Constantine
Anulowany serial „Constantine” przyciągnął nieliczne, ale szalenie lojalne grono widzów. Jeśli do tej pory o tym nie usłyszeliście, to zaprezentowana w nim postać tytułowego protagonisty zostanie przywrócona do ekranowego życia właśnie dzięki serialowi „Arrow”. Ponownie wcieli się w niego Matt Ryan (ciekawostka: aktor ten użyczył głosu postaci Edwarda Kenwaya w grze „Assassin's Creed IV: Black Flag”), a John Constantine będzie wyglądał i ubierał się dokładnie tak samo jak w produkcji NBC.
Pomysł na wprowadzenie bohatera zajmującego się magią narodził się w wątku Sary Lance. Producenci potrzebowali kogoś, kto może pojawić się w Star City i pomóc ją wskrzesić, a Constantine stanowił pod tym względem najlepszą i oczywistą opcję. Pojawić się ma na razie w tylko jednym epizodzie, którego przyjęcie może zadecydować o dalszych losach bohatera. A jest na co czekać. Niezależnie od oceny poziomu serialu NBC, przyszłość mistycyzmu w serialowym świecie DC zapowiada się ciekawie. Marc Guggenheim przyznał otwarcie, że kwestią czasu jest pojawienie się w serialu grupy Outsiders, w skład której w komisach weszli m.in. Katana, Shado czy też Komodo.
Jeśli gościnny występ Constantine’a zostanie przyjęty pozytywnie, to kto wie, czy nie narodzi się szansa na stworzenie serialowej wersji/wariacji „Justice League Dark”. Wiele wskazuje na to, że filmowy projekt Guillermo del Toro upadł, a przynajmniej wstrzymany został na czas nieokreślony. Tymczasem Stephen Amell nawet na pytania o obecność Batmana odpowiada, że wszystko jest możliwie i niczego wykluczyć nie można.
7. Ciekawsze retrospekcje
Marc Guggenheim przyznał, że łączenie retrospekcji z akcją w czasach obecnych było dla scenarzystów męczące. Nie bardziej niż dla widzów. Pierwsze retrospekcje z wyspy prezentowały się nawet ciekawiej niż właściwa linia fabularna i do tego poziomu spróbują nawiązać scenarzyści. Tym razem nie musieli się już martwić o połączenie pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, a mogli swobodnie napisać dowolną historię. Ujawnione ostatnio informacje wskazują, że Oliver zmierzy się z zupełnie nową organizacją – Shadowspire, której przewodził będzie niejaki Baron Reiter.
W komiksach była to organizacja przestępcza, która wspierała kartele narkotykowe w Ameryce Południowej, a także dokonywała ataków terrorystycznych na terenie USA z wykorzystaniem m.in. śmiertelnych wirusów. Z kolei Baron Reiter był Niemcem powiązanym z nazistami, ale już dzisiaj wiemy, że w „Arrow” będzie to reinterpretacja postaci, wcieli się w niego bowiem czarnoskóry aktor Jimmy Akingbola. Zapowiada się zagadkowo.
Szalenie ciekawa jest jednak inna informacja – Marc Guggenheim wyjawił, że wątek ten zaprowadzi Olivera do Coast City oraz że poznamy kobietę z przeszłości bohatera, w którą wcieli się Elysia Rotaru. Internet spekuluje, że może to być Carol Ferris. Od tych wskazówek już prosta droga do potwierdzenia, że na małym ekranie pojawi się…
8. Green Lantern
Jak i kiedy? Tego nie wiadomo. Potwierdzenie słów Marca Guggenheima znajdziemy również na wcześniej opublikowanej grafice, która prezentuje panoramę miasta Coast City. W komiksach jest to miasto Hala Jordana, superbohatera znanego jako Green Lantern (bądź Zielona Latarnia, jak kto woli). Tekst na grafice nawiązuje żartobliwie do przysięgi Green Lantern Corps i jest to kolejna już sugestia dotycząca obecności tego bohatera w świecie „Arrow”. W 3. sezonie nawiązano do zaginięcia pilota z Ferris Aircraft, co fani błyskawicznie skojarzyli z osobą wspomnianego Hala Jordana. Czy jest to więc już sprawa przesądzona?
Niekoniecznie, choć dużo wskazuje, że nadzieje te nie są płonne. Warto mieć na uwadze, że w 2020 roku zadebiutuje kinowe widowisko „Green Lantern Corps”, ale film ten może zaprezentować (i zapewne tak zrobi) innych bohaterów, którzy wcielali się w Green Lanterna – istnieje duża szansa, że będzie to m.in. czarnoskóry John Stewart. Nawet gdyby pojawić się miał jeszcze Hal Jordan, to zapowiadana obecność dwóch Barrych Allenów nie wyklucza i takiego rozwiązania, szczególnie że wcześniejsza ekranizacja przygód Jordana („Green Lantern” z 2011 roku z Ryanem Reynoldsem) to historyczna klęska, więc można odpuścić postać kosztem serialu. Poza tym w ciągu 5 lat plany filmowe Warner Bros. mogą ulec jeszcze wielu zmianom, droga do wprowadzenia Green Lanterna w „Arrow” stoi więc otworem.
Problemem może być jednak rozmach takiego przedsięwzięcia - moce superbohatera wymagają całej masy efektów specjalnych, a więc i pokaźnego budżetu. Przykład „The Flash” pokazuje, że technologia CGI, a więc obrazów generowanych komputerowo, stale się rozwija i staje się dostępna nawet dla mniejszych stacji, takich jak właśnie The CW. Może więc nie od razu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby budować fundamenty pod wprowadzenie Green Lanterna w przyszłości, a na razie można igrać z widzem lub nawet pozwolić sobie na gościnny występ. To niewątpliwie ciekawa perspektywa, szczególnie że twórcy nie ukrywają swoich zapędów do systematycznego rozszerzania skali serialowego uniwersum.
9. Rutina Wesley
Aktorka znana z występów w przeboju HBO „True Blood”, a ostatnio także z finałowych odcinków „Hannibal”, pojawi się w „Arrow” jako Liza Warner. W komiksach jest to postać znana jako Lady Cop, zwyczajna policjantka rozwiązująca kryminalne sprawy. W produkcji The CW odegra jednak znacznie istotniejszą rolę, będzie tu bowiem członkiem grupy uderzeniowej pilnującej porządku w Star City. Specjalny zespół skierowany będzie szczególnie do walki z samozwańczymi bojownikami, bardzo prawdopodobne są więc nowe konflikty na linii policja – Team Arrow. W relacji tej panowała ostatnio stagnacja, a współpraca Olivera z Quentinem Lance'em układała się względnie bezproblemowo. Wprowadzenie nowej dynamiki, która urozmaici wątki poboczne i tło serialu, to na pewno dobry pomysł. Oby rozwinięta została także sama postać Lizy Warner. Silnych kobiet nigdy za mało, a ta ma za sobą całkiem ciekawą przeszłość, którą można wykorzystać w fabule serialu. Jeśli jednak pomysły te nie wypalą, to pozostaje liczyć, że Rutina Wesley będzie przynajmniej miłą dla oka ozdobą.
10. Anarky, Mr. Terryfic, Hawkman
Poza Damienem Darhkiem, Johnem Constantine'em oraz Lady Cop pojawi się jeszcze parę innych nowych i interesujących postaci. Będą to m.in. dobrze znani z komiksów DC złoczyńca Anarky (częsty oponent Batmana) oraz superbohater Mister Terrific. W tego pierwszego wcieli się Alexander Calvert, a będzie to elitarny kryminalista do wynajęcia, prawdopodobnie szerzący swoją anarchistyczną ideologię. Z kolei Mr. Terrific sportretowany zostanie przez Echo Kelluma. Będzie to postać znana pod nazwiskiem Curtis Holt, wynalazca i geniusz technologiczny współpracującym z Felicity - inaczej niż w komiksach, w których nosił imię Michael, a zajmował się m.in. lekkoatletyką. Na ile rozwinie się tutaj w superbohatera? To zagadka, ale Greg Berlanti ogłosił, że będzie on pierwszym homoseksualistą w serialu.
Producenci potwierdzili również, że Hawkman (w tej roli Falk Hentschel), który na stałe występować ma w spin-offie „Legends of Tomorrow”, zadebiutuje najpierw w crossoverze seriali „Arrow” i „The Flash”, który wyemitowany zostanie pod koniec tego roku. Postać ta znana jest pod imieniem Carter Hall, a scenarzyści określają go mianem charyzmatycznego i naturalnego lidera, który ma obecnie ponad 5 tysięcy lat na karku. Superbohater ten jest ostatnią reinkarnacją egipskiego księcia, który odradza się w czasie, a swoje moce zawdzięcza starożytnemu bogu Horusowi – podobnie jak Hawkgirl (Kendra Saunders, którą sportretuje Ciara Renee).
Wymieniona trójka postaci ma więc w sobie potencjał na coś nowego, ale szczególnie inkorporacja tej ostatniej zapowiada się na intrygującą. Czy twórcy unikną kiczu i znajdą trafny pomysł na to, jak przenieść Hawkmana do współczesnych telewizyjnych realiów? Odpowiedzi na te i wszystkie inne pytania zaczniemy poznawać od 7 października. Jeśli przekonuje Was przynajmniej 5 z 10 wymienionych wyżej powodów, to warto dać produkcji drugą szansę. Jeśli nie, to cóż… pewnie i tak będziecie oglądać.
- 1
- 2 (current)
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat