Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Aktorzy, których kariera eksplodowała po zdobyciu Oscara

Czy istnieje życie po Oscarze? Część twórców, po zdobyciu statuetki, rozmieniła swój potencjał na drobne. Na szczęście istnieje wielu artystów, którzy dotarłszy na szczyt, ani myślą z niego schodzić. Dzisiejsze zestawienie poświęcone jest właśnie takim postaciom.

Oscara pożądają wszyscy w branży filmowej. Co jednak gdy się go już zdobędzie? O tych, co osiedli na laurach i zmarnowali swoją karierę pisaliśmy tutaj. Czas przyjrzeć się aktorom którzy wykorzystali szansę stworzoną przez Amerykańską Akademię Filmową. Całe szczęście jest ich dużo więcej.

Halle Berry

Aktorka otrzymała nagrodę za wstrząsający obraz Czekając na wyrok, w którym zagrała naprawdę odważną scenę erotyczną. Później nie powtórzyła tak wybitnej roli, ale jest wciąż aktorką rozpoznawalną i lubianą przez masy. Najbardziej znane kreacje stworzyła w serii filmów X-Men, gdzie wcieliła się w Storm. Widownia pamięta ją z pewnością również z obrazów takich jak Kingsman: Złoty krąg, Atlas chmur, Gothika czy serial Extant: Przetrwanie. Zapomnieć natomiast należy jej występy w Kobiecie kot, Movie 43 i w Sylwestrze w Nowym Jorku.

Halle Berry w Kingsman: Złoty Krąg
fot. 20th Century Fox

Lupita Nyong’o

Nyong’o to teraz jedno za najgorętszych hollywoodzkich nazwisk. Wystarczy wspomnieć że łapy po nią wyciągnęły zarówno Marvel ( Czarna Pantera), jak i Gwiezdne wojny (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Gwiezdne wojny: ostatni Jedi). Na 2019 rok planowany jest reboot Aniołków Charliego. Miejmy nadzieję, że ta kontrowersyjna wersja klasyka nie nadszarpnie jej wizerunku.

Nakia, podobnie jak w komiksach, stanie się antagonistką i zacznie prześladować Czarną Panterę - zmieni nawet imię na Malice
Źródło: Marvel

Frances McDormand

Przed Oscarem za Fargo, Frances była cenioną aktorką drugoplanową. Po roli Marge Gunderson jej kariera eksplodowała. Nie zawsze brylowała co prawda na pierwszym planie, ale każdy jej występ był aktorską ozdobą produkcji filmowej. Klasę swoją potwierdziła drugą nagrodą Akademii Filmowej za Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Świetna była również w miniserialu Olive Kitteridge, gdzie wcieliła się w tytułową bohaterkę.

Frances McDormand
fot. materiały prasowe

Jodie Foster

Miłośnicy filmów pamiętają z pewnością jej świetny debiut w Taksówkarzu, za który notabene zdobyła pierwszą nominację do Oscara. Była wtedy jeszcze jednak dzieckiem, więc na rozkwit swojej kariery musiał trochę poczekać. Nastąpił on w 1988 roku, gdzie brawurowo zagrała ofiarę gwałtu w filmie Oskarżeni. Potem poszło już szybko, choć trzeba przyznać że od dobrych kilku lat nie widzieliśmy Jodie w żadnej dobrej roli.

Jodie Foster - Elizjum
fot. materiały prasowe

Angelina Jolie

Zanim Angelina została hollywoodzką divą, grywała w kameralnych, niskobudżetowych produkcjach. Większość z nich prezentowała wysoką jakość artystyczną, jak chociażby Przerwana lekcja muzyki, za który aktorka zgarnęła Oscara. Później nadeszła epoka Lary Croft, a brukowe gazety zostały zalane przez plotki dotyczące jej związku z Bradem Pittem.

Angelina Jolie
fot. materiały prasowe

Źródło: zdjęcie główne: Screen Rant
Strony: 123
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]