Repertuar kin Nowość Program TV

Aktorzy, którzy w młodości byli zawodowymi sportowcami

Nie wszyscy aktorzy zaczynali swoje kariery od specjalnych szkół filmowych czy desek teatrów - są i tacy, którzy ścieżkę zawodową rozpoczynali właśnie jako sportowcy. W dzisiejszym zestawieniu przybliżę Wam kilka najbardziej znanych nazwisk.

Wielu znanych dziś aktorów rozpoczynało swoje kariery z daleka od branży filmowej – byli sportowcami w rozmaitych dyscyplinach, z czego dziś wielu fanów może nie zdawać sobie nawet sprawy. Wrestlerzy, piłkarze, lekkoatleci – to tylko przykłady zawodów, jakimi parały się obecne gwiazdy filmowe. Co ciekawe, wielu aktorów wciąż żywi w sobie uczucia do dyscyplin sportowych i w dalszym ciągu dbają o odpowiednią aktywność fizyczną na kortach i na boiskach.

Oto nazwiska najpopularniejszych aktorów filmowych, którzy rozpoczynali swoje kariery właśnie jako sportowcy:

Dwayne Johnson

Dwayne „The Rock” Johnson jest obecnie jednym z najbardziej znanych aktorów kina akcji – na przełomie ostatnich lat zagrał w widowiskowych produkcjach takich jak seria Szybcy i wściekli, Rampage: Dzika furia, San Andreas, Baywatch. Słoneczny Patrol, Jumanji: Przygoda w dżungli… Zanim jednak zdecydował się na karierę na wielkim ekranie, rozwijał się właśnie jako sportowiec – jeszcze w czasie studiów trenował futbol, a następnie przeszedł do zawodowej drużyny Calgary Stapeders. Poza boiskiem, The Rock uprawiał również wrestling, zdobywając kilkakrotnie tytuł mistrza WWE i zdobywając szeroki rozgłos jako najlepszy wrestler na świecie. Jako sportowiec, wielokrotnie pojawiał się na ekranach grając samego siebie w rólkach epizodycznych. Pierwszą ważniejszą rolą była natomiast rola głównego antagonisty w filmie Mumia powraca.

Gracze - Dwayne Johnson
fot. HBO

Jason Statham

Jason Statham również wiązał swoją karierę właśnie ze sportem – aktor już od szkolnych lat trenował pływanie i skoki do wody, by w latach 90. dołączyć do brytyjskiej reprezentacji i wraz z nią wziąć udział w Igrzyskach Wspólnoty Narodów. To jednak nie jedyne aktywności jakie przejawiał w młodości – Statham ćwiczył również kung-fu, kickboxing czy karate, a także trenował piłkę nożną. Karierę aktorską rozpoczął od udziału w reklamach marki Tommy Hilfiger oraz w teledyskach. Gdy dorabiał jako model dla French Connection, wypatrzył go reżyser Guy Ritchie, który zaprosił Stathama do współpracy. Tak rozpoczęła się jego przygoda z ekranem – od udziału w filmie Ritchiego pod tytułem Porachunki.

Jason Statham - zdjęcie
fot. materiały prasowe

Terry Crews

Terry Crews zajmował się sportem już w latach szkolnych a następnie studenckich. Grał w futbol w uniwersyteckiej drużynie, zdobywając pierwsze laury, a następnie dołączył do Los Angeles Rams, klubu, z którym związał się na kolejnych kilka lat swojego życia. W 1997 roku świadomie porzucił sport, by zająć się karierą aktorską, o której rozmyślał już od dawna. Jego pierwsze role należały raczej do epizodów, jednak przełom przyszedł wraz z filmem Kolejny Piątek, w którym wcielił się w Damona. Rolę otrzymał dzięki wcześniejszej znajomości z Ice Cube’em, u którego pracował jako ochroniarz na planie. Crews nigdy nie uczęszczał na zajęcia z aktorstwa, jednak odnalazł się na ekranach – od tamtej pory, aktor bierze udział w przynajmniej jednym filmie rocznie, co buduje całkiem imponującą filmografię.

Terry Crews
fot. materiały prasowe

George Clooney

W młodzieńczych latach także George Clooney próbował rozwijać się jako sportowiec. W szkole średniej a następnie na studiach grał w baseball i koszykówkę i to właśnie z tymi dyscyplinami chciał związać swoje życie. Niestety, Clooney nie dostał się do wymarzonej drużyny Cincinnati Reeds – odpadł w przedbiegach i nie zaoferowano mu kontraktu. Postanowił zatem iść w ślady ojca i przeniósł się na studia z dziennikarstwa. Pierwszą rolą jaką otrzymał była anonimowa Rona w miniserialu Centennial, której jednak nie wymieniono choćby w napisach końcowych. Kolejne angaże do znanych i mniej znanych seriali zapewniły mu w końcu próbę wybicia się w znanej produkcji medycznej Ostry dyżur, za którą zdobył pierwsze nominacje.

fot. materiały prasowe

Forest Whitaker

Znany z produkcji takich jak Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Nowy początek czy Kamerdyner, Forest Whitaker również rozpoczynał swoją karierę od sportu. Już w szkole średniej angażował się w gry zespołowe i stał się zawodnikiem w drużynie futbolowej. Wybrał również kierunek sportowy na Uniwersytecie California State Polytechnic University, gdzie pragnął rozwijać się właśnie jako futbolista. Niestety, poważna kontuzja pleców uniemożliwiła kontynuowanie sportu, w związku z czym Whitaker przeniósł się do szkoły muzycznej, poświęcając się swojej drugiej pasji jaką był śpiew. Występy w musicalach i na deskach teatru sprawiły, że zainteresował się również aktorstwem i koniec końców to właśnie w tym postanowił realizować się zawodowo.

fot. materiały prasowe

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12345
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – co o MCU…

Zwiastun Avengers: Endgame trafił już do sieci - najwyższy czas przyjrzeć się, co mówi on…

Adam Siennica
spoilery
-

Spider-Man: Daleko od domu – zaskakujące…

Spider-Man: Daleko od domu rozpoczyna swoją promocję od panelu na brazylijskim konwencie. Tam też pokazano…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel okłada Skrulli. Opis wideo…

Znamy już opis nowego materiału z filmu Kapitan Marvel - mamy również okazję zobaczyć kolejny…

Adam Siennica
-

Avengers: Endgame bije rekord. Najpopularniejszy zwiastun…

Avengers: Endgame pobił swój pierwszy rekord. Popularność zwiastuna w 24 godziny od jego premiery przewyższyła…

Michał Kujawiński
-

Kirk Douglas – 102. urodziny wojownika…

Gwiazdor Złotej i Srebrnej Ery Hollywood Kirk Douglas, legenda i symbol kina amerykańskiego, kończy dzisiaj…

Piotr Piskozub
-

Komiks wszech czasów? Marvel świętuje ważną…

Marvel zaprezentował już warianty okładek Alexa Rossa - trafiły one do sieci jako upamiętnienie 25.…

Co o tym sądzisz?