Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Aktorzy, którzy w młodości byli zawodowymi sportowcami

Nie wszyscy aktorzy zaczynali swoje kariery od specjalnych szkół filmowych czy desek teatrów - są i tacy, którzy ścieżkę zawodową rozpoczynali właśnie jako sportowcy. W dzisiejszym zestawieniu przybliżę Wam kilka najbardziej znanych nazwisk.

Wielu znanych dziś aktorów rozpoczynało swoje kariery z daleka od branży filmowej – byli sportowcami w rozmaitych dyscyplinach, z czego dziś wielu fanów może nie zdawać sobie nawet sprawy. Wrestlerzy, piłkarze, lekkoatleci – to tylko przykłady zawodów, jakimi parały się obecne gwiazdy filmowe. Co ciekawe, wielu aktorów wciąż żywi w sobie uczucia do dyscyplin sportowych i w dalszym ciągu dbają o odpowiednią aktywność fizyczną na kortach i na boiskach.

Oto nazwiska najpopularniejszych aktorów filmowych, którzy rozpoczynali swoje kariery właśnie jako sportowcy:

Dwayne Johnson

Dwayne „The Rock” Johnson jest obecnie jednym z najbardziej znanych aktorów kina akcji – na przełomie ostatnich lat zagrał w widowiskowych produkcjach takich jak seria Szybcy i wściekli, Rampage: Dzika furia, San Andreas, Baywatch. Słoneczny Patrol, Jumanji: Przygoda w dżungli… Zanim jednak zdecydował się na karierę na wielkim ekranie, rozwijał się właśnie jako sportowiec – jeszcze w czasie studiów trenował futbol, a następnie przeszedł do zawodowej drużyny Calgary Stapeders. Poza boiskiem, The Rock uprawiał również wrestling, zdobywając kilkakrotnie tytuł mistrza WWE i zdobywając szeroki rozgłos jako najlepszy wrestler na świecie. Jako sportowiec, wielokrotnie pojawiał się na ekranach grając samego siebie w rólkach epizodycznych. Pierwszą ważniejszą rolą była natomiast rola głównego antagonisty w filmie Mumia powraca.

Gracze - Dwayne Johnson
fot. HBO

Jason Statham

Jason Statham również wiązał swoją karierę właśnie ze sportem – aktor już od szkolnych lat trenował pływanie i skoki do wody, by w latach 90. dołączyć do brytyjskiej reprezentacji i wraz z nią wziąć udział w Igrzyskach Wspólnoty Narodów. To jednak nie jedyne aktywności jakie przejawiał w młodości – Statham ćwiczył również kung-fu, kickboxing czy karate, a także trenował piłkę nożną. Karierę aktorską rozpoczął od udziału w reklamach marki Tommy Hilfiger oraz w teledyskach. Gdy dorabiał jako model dla French Connection, wypatrzył go reżyser Guy Ritchie, który zaprosił Stathama do współpracy. Tak rozpoczęła się jego przygoda z ekranem – od udziału w filmie Ritchiego pod tytułem Porachunki.

Jason Statham - zdjęcie
fot. materiały prasowe

Terry Crews

Terry Crews zajmował się sportem już w latach szkolnych a następnie studenckich. Grał w futbol w uniwersyteckiej drużynie, zdobywając pierwsze laury, a następnie dołączył do Los Angeles Rams, klubu, z którym związał się na kolejnych kilka lat swojego życia. W 1997 roku świadomie porzucił sport, by zająć się karierą aktorską, o której rozmyślał już od dawna. Jego pierwsze role należały raczej do epizodów, jednak przełom przyszedł wraz z filmem Kolejny Piątek, w którym wcielił się w Damona. Rolę otrzymał dzięki wcześniejszej znajomości z Ice Cube’em, u którego pracował jako ochroniarz na planie. Crews nigdy nie uczęszczał na zajęcia z aktorstwa, jednak odnalazł się na ekranach – od tamtej pory, aktor bierze udział w przynajmniej jednym filmie rocznie, co buduje całkiem imponującą filmografię.

Terry Crews
fot. materiały prasowe

George Clooney

W młodzieńczych latach także George Clooney próbował rozwijać się jako sportowiec. W szkole średniej a następnie na studiach grał w baseball i koszykówkę i to właśnie z tymi dyscyplinami chciał związać swoje życie. Niestety, Clooney nie dostał się do wymarzonej drużyny Cincinnati Reeds – odpadł w przedbiegach i nie zaoferowano mu kontraktu. Postanowił zatem iść w ślady ojca i przeniósł się na studia z dziennikarstwa. Pierwszą rolą jaką otrzymał była anonimowa Rona w miniserialu Centennial, której jednak nie wymieniono choćby w napisach końcowych. Kolejne angaże do znanych i mniej znanych seriali zapewniły mu w końcu próbę wybicia się w znanej produkcji medycznej Ostry dyżur, za którą zdobył pierwsze nominacje.

fot. materiały prasowe

Forest Whitaker

Znany z produkcji takich jak Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Nowy początek czy Kamerdyner, Forest Whitaker również rozpoczynał swoją karierę od sportu. Już w szkole średniej angażował się w gry zespołowe i stał się zawodnikiem w drużynie futbolowej. Wybrał również kierunek sportowy na Uniwersytecie California State Polytechnic University, gdzie pragnął rozwijać się właśnie jako futbolista. Niestety, poważna kontuzja pleców uniemożliwiła kontynuowanie sportu, w związku z czym Whitaker przeniósł się do szkoły muzycznej, poświęcając się swojej drugiej pasji jaką był śpiew. Występy w musicalach i na deskach teatru sprawiły, że zainteresował się również aktorstwem i koniec końców to właśnie w tym postanowił realizować się zawodowo.

fot. materiały prasowe

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12345

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.