Dziś wieczorem w telewizji – 07.05.2015

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

„Dziś wieczorem w telewizji – zobacz koniecznie” to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjam

Seriale:

Scandal - sez. 4, odc. 15 i 16
21:00 i 22:00
FOX

W czwartym sezonie „Skandalu” prezydent Fitz (Tony Goldwin, „Ostatni Samuraj”) rozpoczyna drugą kadencję, podczas której pragnie wdrożyć w życie szereg pozytywnych dla kraju zmian. Tymczasem cały zespół odczuwa brak Olivii, która swoim zniknięciem pozostawiła pustkę nie do wypełnienia.

"Skandal" ma już za sobą swoje gorsze i lepsze momenty - a historia Olivii Pope wydaje się dopiero zaczynać. Warto jednak obejrzeć ten serial, choćby dla świetnej roli Kerry Washington.

The Mindy Project - sez. 3, odc. 19 i 20
21:00 i 21:30
Fox Comedy

Akcja skupia się na młodej lekarce w typie Bridget Jones (Kaling), która próbuje pogodzić swoje życie zawodowe z prywatnym. I różnie jej to wychodzi - czasem lepiej, czasem gorzej. Mimo wszystko Mindy nie traci swojego poczucia humoru. Pytanie tylko, czy jest to typ humoru, który lubi widz.

Stalker - sez. 1, odc. 14
22:00
13 Ulica

Thriller psychologiczny opowiadający o parze detektywów (w tych rolach Dylan McDermott i Maggie Q), którzy pracują w jednostce policyjnej zajmującej się oceną prawdopodobnych zagrożeń i incydentów.

„Stalker” to naprawdę niezły thriller, choć nazwisko twórcy może nie zachęcać – Kevin Williamson stworzył m.in. „Pamiętniki Wampirów”, ale warto zobaczyć choć jeden odcinek dla Dylana McDermotta i Maggie Q.

Gotham - sez. 1, odc. 19
23:00
13 Ulica

James Gordon (Ben McKenzie) rozpoczyna pracę w policji miasta Gotham City. Mężczyzna wraz ze partnerem Harveyem Bullockiem (Donal Logue) otrzymuje sprawę morderstwa zamożnego małżeństwa. Gdy dociera na miejsce zbrodni, detektyw poznaje nastoletniego syna ofiar Bruce’a Wayne’a (David Mazouz) będącego światkiem zdarzenia. Wstrząśnięty sytuacją chłopca James decyduje się za wszelką cenę odnaleźć mordercę jego rodziców.

Mimo że „Gotham” był jedną z najciekawszych premier tego roku, wrażenia co do serialu są różne – niektórzy zachwycają się atmosferą i rolą Robina Lorda Taylora (Pingwin), a inni narzekają na kiepskie role kobiece i proceduralny charakter serialu.

Zobacz także:

"Skazany na śmierc" - sez. 3, odc. 22 - 22:15 (TVN7)
"Dolina Krzemowa" - sez. 2, odc. 4 - 20:30 (HBO2)
"Zakazane Imperium" - sez. 2, odc. 4 - 21:00 (HBO2)
"Bliskość" - sez. 1, odc. 2 - 20:10 (HBO Comedy)
"Upadek" - sez. 2, odc. 1-6 -  od 22:00 (Cinemax)
"Extant" - sez. 1, odc. 11-13  - 21:00 (Canal+)
"Jess i chłopaki" - sez. 4, odc. 19 i 20 - 22:00 i 22:30 (Fox Comedy)

Filmy:

"The Bourne Identity"
20:40
TVP2

Bardzo dobrze oceniania  ekranizacja powieści Roberta Ludluma.  Jason Bourne (Matt Damon) zostaje wyłowiony z morza. Po przebudzeniu nie pamięta kim jest i co się stało. Z czasem zaczyna odkrywać w sobie różne zdolności, o których nie zdawał sobie nawet sprawy. Wkrótce staje się zwierzyną, która, aby mogła przeżyć musi się najpierw dowiedzieć kim jest i z kim mu przyszło walczyć.

"Venus in Fur"
20:00
Canal+ Family

Głównym bohaterem "Wenus w futrze" jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

Trudno jest opisać ten film, ponieważ niewiele się w nim dzieje, jednakże to "niewiele" przykuwa uwagę widza na 2 godziny. Świetny, kameralny film polskiego reżysera.

"Astérix et Obélix: Au Service de Sa Majesté"
21:15
FilmBox

Rok 50 p.n.e. - głodny podbojów Juliusz Cezar rozpoczyna BITWĘ O ANGLIĘ, wykorzystując perfidnie narodową skłonność Brytów do tradycyjnej przerwy na wrzątek. Królowa Brytów Kordelia wysyła z tajną misją specjalną swego agenta - sir Mentafixa, który ma odnaleźć galijską "willidż" z LICENCJĄ NA OPIERANIE… się siłom Rzymu.

Następna część ekranizacji komiksu, który podbił serca widzów na całym świecie. Francuski humor - i chyba nie trzeba więcej pisać.

Zobacz także:

"Godziny strachu" - 22:05 (Polsat)
"Sztos" - 22:35 (TVN)
"Stożkogłowi" - 18:20 (Paramount Channel)
"Johnny English Reaktywacja" - 20:00 (TV Puls)
"Jutro, jak wybuchnie wojna" - 20:00 (TV4)
"Truman Show" - 20:00 (TVN7)
"Ostatnie dni na Marsie" - 20:00 (Canal + Film)
"Z miłości do..." - 18:55 (Canal + Family2)

Programy rozrywkowe/dokumentalne:

"Pamięć obozów"
22:35
TVP1

Materiały zebrane w 1945 r. przez reporterów kronik filmowych wiele lat przeleżały w londyńskich archiwach. Na ich bazie powstał dokument, który jest ważną lekcją z okresu II wojny światowej.

Historia: Lata 60
21:00
PLANETE +

Lata 60. XX wieku wywarły ogromny wpływ na Stany Zjednoczone. Niezwykła dekada przyniosła ze sobą rewolucję seksualną, walkę z rasizmem i dyskryminacją kobiet. Powstały ruchy kontestatorskie, a liberalny aktywizm osiągnął swój szczyt. Amerykanie stali się również świadkami zimnej wojny, konfliktu w Wietnamie, zamachów na Martina Luthera Kinga i Roberta F. Kennedy’ego czy lądowania na Księżycu. Duże przeobrażenie przeszła również kultura. Twórcy dokumentalnej prezentują najważniejsze wydarzenia tego okresu.

MasterChef: Gordon Ramsay V
20:00
Discovery Life

Wielokrotnie nagradzany mistrz sztuki kulinarnej Gordon Ramsay, restaurator Joe Bastianich i znany kucharz Graham Elliot szukają kolejnego wybitnego kucharza amatora.

Zobacz także: 

"Tęczowa popkultura: Coming out" - 22:40 (Planete +)
"Kino domowej roboty" - 21:00 (Discovery Life)
"Tajemnice chrześcijaństwa" - 18:00 ( Discovery Historia)
"U-Booty. Rekiny Hitlera: Odgłos werbli" - 20:00 (Discovery Historia)
"Niezwykli przyjaciele ze świata zwierząt: Opowieść o kakadu i kociaku" - 21:00 (Nat Geo Wild)

Sport:

Piłka ręczna mężczyzn:
PGNIG Superliga - 18:00 (Polsat Sport)

Tenis:
Turniej ATP w Madrycie - 18:00 (Polsat Sport Extra) i 20:00 (Polsat Sport)

Siatkówka kobiet:
Klubowe Mistrzostwa Świata - 20:00 (Polsat Sport Extra)

Piłka nożna - Liga Europy:
mecz półfinałowy: Sevilla FC - ACF Fiorentina - 21:00 (Canal+ Sport)
mecz półfinałowy: SSC Napoli - Dnipro Dniepropietrowsk - 21:00 (nSport+)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Pedro Pascal

Pedro Pascal

ur. 1975, kończy 45 lat

Michael Fassbender

Michael Fassbender

ur. 1977, kończy 43 lat

Clark Gregg

Clark Gregg

ur. 1962, kończy 58 lat

Jaime Ray Newman

Jaime Ray Newman

ur. 1978, kończy 42 lat

Christopher Meloni

Christopher Meloni

ur. 1961, kończy 59 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV