Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Dziś wieczorem w telewizji – 13.02.2018

Pierwszy odcinek serialu 9-1-1, wojenny Szeregowiec Ryan czy dokument o Edgarze Allanie Poe. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Dziś wieczorem w telewizji – zobacz koniecznie” to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Natomiast do przejrzenia całego programu odsyłamy tutaj.

SERIALE

9-1-1 – sezon 1, odcinki 1-2
21:05
FOX

Opowieść o życiu policjantów, ratowników medycznych i strażaków, którzy każdego dnia są świadkami dramatycznych wydarzeń. Detektyw Athena Grant, strażak Bobby Nash i dyspozytorka Abby Clark żyją w ciągłym napięciu. Ta ostatnia spędza całe dnie odbierając zgłoszenia w centrali telefonicznej. Zawsze chce wiedzieć, co wydarzyło się po tym, jak wysłała pomoc na miejsce zdarzenia.

Lucyfer – sezon 3, odcinki 2
21:00
Canal+ Seriale

Lycyfer ponownie pozbywa się skrzydeł, a Linda zaczyna martwić się coraz bardziej jego obsesją na punkcie odnalezienia Sinnermana. Rosną również napięcia między Lucyferem a Chloe, ale ich kłótnie muszą zostać odstawione na bok, ponieważ okazuje się, że Sinnerman może być znacznie bardziej niebezpieczny niż ktokolwiek przypuszczał.

Zobacz także:
Brytania – sezon 1, odcinek 4 – 20:10 (HBO)
S.W.A.T. – jednostka specjalna – sezon 1, odcinek 10 – 20:35 (TVP 1)
Skorpion – sezon 4, odcinek 10 – 21:00 (AXN)
Zabójcza broń – sezon 2, odcinek 2 – 21:45 (Canal+ Seriale)
Gra o tron -sezon 7, odcinek 1 – 21:45 (HBO 3)

FILMY

Nowy początek
20:00
Cinemax

Wielokrotnie nagradzana ekranizacja opowiadania Teda Chianga. Zespół ekspertów pomaga władzom nawiązać dialog z przybyszami z kosmosu. Na Ziemi lądują bliżej niezidentyfikowane obiekty, których pasażerami prawdopodobnie są obcy. 12 statków kosmicznych zostaje rozrzuconych w przypadkowych rejonach Ziemi. Nikt nie wie, dlaczego przybyły właśnie w te miejsca. Najazd obcych jest owiany tajemnicą, którą próbuje rozwikłać amerykańskie wojsko W tym celu żołnierze budują obok jednego ze statków obóz. Siły obronne kraju ściągają do niego zdolną lingwistkę, doktor Louise Banks (Amy Adams). W rozwiązaniu zagadki kobiecie pomaga pułkownik Weber (Forest Whitaker) i utalentowany fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner). Wspólnie próbują dowiedzieć się, jakie są rzeczywiste zamiary przybyszy z kosmosu. Wszystkie kraje, w których wylądowało UFO, starają się współpracować w celu rozwikłania zagadki, jednak poszlak jest niewiele. Louise zostaje wysłana do statku kosmicznego, by przeprowadzić rozmowę z przedstawicielami obcej cywilizacji.

Szeregowiec Ryan
20:00
Paramount Channel

6 czerwca 1944 roku. Alianci lądują w Normandii. Mimo precyzyjnie zaplanowanych działań, które miały odwrócić uwagę Niemców od tego, co działo się na plaży, Amerykanie i towarzyszący im żołnierze dostali się w strefę artyleryjskiego i maszynowego ostrzału. W tej samej operacji wojskowej, w różnych oddziałach, wzięli udział czterej bracia Ryanowie. Trzech z nich zginęło. Amerykański oficer, kapitan John H. Miller (Tom Hanks), dostaje rozkaz przeprowadzenia swojej jednostki za linię wroga i odszukania czwartego – szeregowca Jamesa Ryana (Matt Damon). Wraz z kilkoma odważnymi mężczyznami Miller rusza, by wykonać powierzone zadanie. W miarę, jak oddział wchodzi na terytorium wroga, ludzie dowodzeni przez kapitana zaczynają podważać sens misji. Operacja wątpliwego uratowania jednego człowieka pociąga bowiem za sobą śmierć wielu osób. Czy warto ponosić takie ryzyko? Brutalnie realistyczna, ale i pełna patosu rekonstrukcja lądowania Amerykanów w Normandii i wydarzeń, które nastąpiły po nim. 24-minutowa sekwencja desantu na plaży Omaha weszła na stałe do historii kina. Pięć Oscarów, w tym za najlepszą reżyserię i zdjęcia autorstwa Janusza Kamińskiego.

Zobacz także:
Anioły i demony – 20:05 – Polsat
K2 – 21:00 – CBS Europa
Ziemska apokalipsa – 21:05 – TV 4
Gejsza – 21:50 – Kino Polska
Król Skorpion – 22:05 – AXN Black

ROZRYWKA / DOKUMENT

Edgar Allan Poe: Pogrzebany za życia
21:40
Canal+ Discovery

Wciągający dokument o wciąż niezwykle popularnym Edgarze Allanie Poe. Prawdziwa gratka dla fanów pisarza i nie tylko. Edgar Allan Poe szerszej publiczności znany jest przede wszystkim jako mroczny i posępny autor opowiadań z nurtu fantastyki i horroru. Przedstawiany z nieodłącznym czarnym kotem u boku, stał się już niemalże bohaterem popukultury. Reżyser i scenarzysta Eric Stange postanowił w swoim dokumencie „Edgar Allan Poe Pogrzebany za życia” opowiedzieć prawdziwą historię XIX-wiecznego pisarza.

Klątwa Wyspy Dębów – sezon 5, odcinek 4
22:00
History

U wybrzeży Nowej Szkocji w Kanadzie leży owiana tajemnicą Wyspa Dębów. Pod koniec XVIII wieku rzekomo odkryto tu zagadkową studnię. Uznano, że pod ziemią znajdują się kosztowności zrabowane przez piratów lub wikingów. Inne teorie mówią o skarbie templariuszy czy cennym ładunku przewożonym przez żeglarzy. Eksploracją terenu zajęło się wiele profesjonalnych firm. Prace uniemożliwiała jednak woda zalewająca szyb. Poszukiwaniami zainteresował się nawet sam Franklin D. Roosevelt. Do tej pory nie udało się wyjaśnić zagadki ani ustalić autentyczności tej historii. Wielu specjalistów uważa nawet, że mamy do czynienia ze sprytną mistyfikacją. Nowi właściciele tych terenów, bracia Rick i Marty, postanawiają wznowić poszukiwania sprzed 200 lat.

SPORT

Siatkówka mężczyzn: Liga Mistrzów
Spacer’s Toulouse VB – Jastrzębski Węgiel
19:55
Polsat Sport

Przed dwoma tygodniami Jastrzębski Węgiel po raz drugi uległ Zenitowi Kazań. Jastrzębianie, prowadzeni po raz pierwszy w Lidze Mistrzów przez Ferdinando De Giorgiego, tym razem postawili klubowym mistrzom świata trudniejsze warunki niż w Kazaniu, ale znowu nie zdołali zwycięzcom LM z ubiegłego sezonu urwać nawet seta. Po tych dwóch porażkach Jastrzębski spadł na trzecie miejsce w tabeli, jednak nadal awans do fazy play-off zależy tylko od siatkarzy polskiego klubu. Ich przeciwnicy w przedostatniej kolejce nie zdobyli jeszcze w tej edycji Champions League nawet punktu. Po meczu z brązowymi medalistami mistrzostw Polski ich sytuacja nie powinna zmienić się na lepsze.

Piłka nożna: Liga Mistrzów
Juventus FC – Tottenham Hotspur FC
20:40
Canal+

Stara Dama w 1/8 finału Ligi Mistrzów zmierzy się z zespołem, który wygrał rywalizację w niezwykle trudnej grupie H. Kluby te do tej pory nie mierzyły się ze sobą w rozgrywkach UEFA. Juventus, niepokonany u siebie od 26 meczów w europejskich pucharach, postara się wypracować sobie jak największą zaliczkę przed zaplanowanym na 7 marca rewanżem na Wembley.

.

Źródło: fot. materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
spoilery
-

Kapitan Marvel – sceny po napisach…

Kapitan Marvel miała już swoje pierwsze pokazy w Stanach Zjednoczonych. To z nich pochodzą informacje…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcie z filmu.…

Hellboy wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku, a do sieci trafiają kolejne materiały…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]