Dziś wieczorem w telewizji – 13.02.2018

Pierwszy odcinek serialu 9-1-1, wojenny Szeregowiec Ryan czy dokument o Edgarze Allanie Poe. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Pierwszy odcinek serialu 9-1-1, wojenny Szeregowiec Ryan czy dokument o Edgarze Allanie Poe. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Dziś wieczorem w telewizji – zobacz koniecznie” to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Natomiast do przejrzenia całego programu odsyłamy tutaj.

SERIALE

9-1-1 - sezon 1, odcinki 1-2
21:05
FOX

Opowieść o życiu policjantów, ratowników medycznych i strażaków, którzy każdego dnia są świadkami dramatycznych wydarzeń. Detektyw Athena Grant, strażak Bobby Nash i dyspozytorka Abby Clark żyją w ciągłym napięciu. Ta ostatnia spędza całe dnie odbierając zgłoszenia w centrali telefonicznej. Zawsze chce wiedzieć, co wydarzyło się po tym, jak wysłała pomoc na miejsce zdarzenia.

Lucyfer - sezon 3, odcinki 2
21:00
Canal+ Seriale

Lycyfer ponownie pozbywa się skrzydeł, a Linda zaczyna martwić się coraz bardziej jego obsesją na punkcie odnalezienia Sinnermana. Rosną również napięcia między Lucyferem a Chloe, ale ich kłótnie muszą zostać odstawione na bok, ponieważ okazuje się, że Sinnerman może być znacznie bardziej niebezpieczny niż ktokolwiek przypuszczał.

Zobacz także:
Brytania - sezon 1, odcinek 4 - 20:10 (HBO)
S.W.A.T. - jednostka specjalna - sezon 1, odcinek 10 - 20:35 (TVP 1)
Skorpion - sezon 4, odcinek 10 - 21:00 (AXN)
Zabójcza broń - sezon 2, odcinek 2 - 21:45 (Canal+ Seriale)
Gra o tron -sezon 7, odcinek 1 - 21:45 (HBO 3)

FILMY

Nowy początek
20:00
Cinemax

Wielokrotnie nagradzana ekranizacja opowiadania Teda Chianga. Zespół ekspertów pomaga władzom nawiązać dialog z przybyszami z kosmosu. Na Ziemi lądują bliżej niezidentyfikowane obiekty, których pasażerami prawdopodobnie są obcy. 12 statków kosmicznych zostaje rozrzuconych w przypadkowych rejonach Ziemi. Nikt nie wie, dlaczego przybyły właśnie w te miejsca. Najazd obcych jest owiany tajemnicą, którą próbuje rozwikłać amerykańskie wojsko W tym celu żołnierze budują obok jednego ze statków obóz. Siły obronne kraju ściągają do niego zdolną lingwistkę, doktor Louise Banks (Amy Adams). W rozwiązaniu zagadki kobiecie pomaga pułkownik Weber (Forest Whitaker) i utalentowany fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner). Wspólnie próbują dowiedzieć się, jakie są rzeczywiste zamiary przybyszy z kosmosu. Wszystkie kraje, w których wylądowało UFO, starają się współpracować w celu rozwikłania zagadki, jednak poszlak jest niewiele. Louise zostaje wysłana do statku kosmicznego, by przeprowadzić rozmowę z przedstawicielami obcej cywilizacji.

Szeregowiec Ryan
20:00
Paramount Channel

6 czerwca 1944 roku. Alianci lądują w Normandii. Mimo precyzyjnie zaplanowanych działań, które miały odwrócić uwagę Niemców od tego, co działo się na plaży, Amerykanie i towarzyszący im żołnierze dostali się w strefę artyleryjskiego i maszynowego ostrzału. W tej samej operacji wojskowej, w różnych oddziałach, wzięli udział czterej bracia Ryanowie. Trzech z nich zginęło. Amerykański oficer, kapitan John H. Miller (Tom Hanks), dostaje rozkaz przeprowadzenia swojej jednostki za linię wroga i odszukania czwartego - szeregowca Jamesa Ryana (Matt Damon). Wraz z kilkoma odważnymi mężczyznami Miller rusza, by wykonać powierzone zadanie. W miarę, jak oddział wchodzi na terytorium wroga, ludzie dowodzeni przez kapitana zaczynają podważać sens misji. Operacja wątpliwego uratowania jednego człowieka pociąga bowiem za sobą śmierć wielu osób. Czy warto ponosić takie ryzyko? Brutalnie realistyczna, ale i pełna patosu rekonstrukcja lądowania Amerykanów w Normandii i wydarzeń, które nastąpiły po nim. 24-minutowa sekwencja desantu na plaży Omaha weszła na stałe do historii kina. Pięć Oscarów, w tym za najlepszą reżyserię i zdjęcia autorstwa Janusza Kamińskiego.

Zobacz także:
Anioły i demony - 20:05 - Polsat
K2 - 21:00 - CBS Europa
Ziemska apokalipsa - 21:05 - TV 4
Gejsza - 21:50 - Kino Polska
Król Skorpion - 22:05 - AXN Black

ROZRYWKA / DOKUMENT

Edgar Allan Poe: Pogrzebany za życia
21:40
Canal+ Discovery

Wciągający dokument o wciąż niezwykle popularnym Edgarze Allanie Poe. Prawdziwa gratka dla fanów pisarza i nie tylko. Edgar Allan Poe szerszej publiczności znany jest przede wszystkim jako mroczny i posępny autor opowiadań z nurtu fantastyki i horroru. Przedstawiany z nieodłącznym czarnym kotem u boku, stał się już niemalże bohaterem popukultury. Reżyser i scenarzysta Eric Stange postanowił w swoim dokumencie "Edgar Allan Poe Pogrzebany za życia" opowiedzieć prawdziwą historię XIX-wiecznego pisarza.

Klątwa Wyspy Dębów - sezon 5, odcinek 4
22:00
History

U wybrzeży Nowej Szkocji w Kanadzie leży owiana tajemnicą Wyspa Dębów. Pod koniec XVIII wieku rzekomo odkryto tu zagadkową studnię. Uznano, że pod ziemią znajdują się kosztowności zrabowane przez piratów lub wikingów. Inne teorie mówią o skarbie templariuszy czy cennym ładunku przewożonym przez żeglarzy. Eksploracją terenu zajęło się wiele profesjonalnych firm. Prace uniemożliwiała jednak woda zalewająca szyb. Poszukiwaniami zainteresował się nawet sam Franklin D. Roosevelt. Do tej pory nie udało się wyjaśnić zagadki ani ustalić autentyczności tej historii. Wielu specjalistów uważa nawet, że mamy do czynienia ze sprytną mistyfikacją. Nowi właściciele tych terenów, bracia Rick i Marty, postanawiają wznowić poszukiwania sprzed 200 lat.

SPORT

Siatkówka mężczyzn: Liga Mistrzów
Spacer's Toulouse VB - Jastrzębski Węgiel
19:55
Polsat Sport

Przed dwoma tygodniami Jastrzębski Węgiel po raz drugi uległ Zenitowi Kazań. Jastrzębianie, prowadzeni po raz pierwszy w Lidze Mistrzów przez Ferdinando De Giorgiego, tym razem postawili klubowym mistrzom świata trudniejsze warunki niż w Kazaniu, ale znowu nie zdołali zwycięzcom LM z ubiegłego sezonu urwać nawet seta. Po tych dwóch porażkach Jastrzębski spadł na trzecie miejsce w tabeli, jednak nadal awans do fazy play-off zależy tylko od siatkarzy polskiego klubu. Ich przeciwnicy w przedostatniej kolejce nie zdobyli jeszcze w tej edycji Champions League nawet punktu. Po meczu z brązowymi medalistami mistrzostw Polski ich sytuacja nie powinna zmienić się na lepsze.

Piłka nożna: Liga Mistrzów
Juventus FC - Tottenham Hotspur FC
20:40
Canal+

Stara Dama w 1/8 finału Ligi Mistrzów zmierzy się z zespołem, który wygrał rywalizację w niezwykle trudnej grupie H. Kluby te do tej pory nie mierzyły się ze sobą w rozgrywkach UEFA. Juventus, niepokonany u siebie od 26 meczów w europejskich pucharach, postara się wypracować sobie jak największą zaliczkę przed zaplanowanym na 7 marca rewanżem na Wembley.

multiwalentynki_750x200.jpg
.

Źródło: fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV