Filmy polskie 2019 – oczekiwane premiery
2019 rok zapowiada się naprawdę ciekawie dla polskiego kina. W tym artykule przedstawię Wam nasze rodzime produkcje, które są warte uwagi w kolejnych 12 miesiącach.
2019 rok zapowiada się naprawdę ciekawie dla polskiego kina. W tym artykule przedstawię Wam nasze rodzime produkcje, które są warte uwagi w kolejnych 12 miesiącach.
Kobiety mafii 2
Można Patrykowi Vedze zarzucać pod względem twórczym wiele rzeczy, jednak nikt tak jak on nie potrafi przyciągnąć polskiego widza przed kinowy ekran. Tak będzie zapewne i tym razem, za sprawą kontynuacji hitowego filmu reżysera, Kobiety mafii. Tym razem po zdobyciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie poza granicami, w Maroko, Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem (Otar Saralidze) – bojownikiem państwa islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan.
W obsadzie ponadto Olga Bołądź, Patryk Pniewski, Michał Karmowski, Bogusław Linda, Krzysztof Czeczot, Sobota, Bonson, Enrique Arce i Janusz Chabior.
Premiera 22 lutego.
Córka trenera
Dobrze zapowiadający się komediodramat w reżyserii Łukasza Grzegorzka, twórcy Kampera. Głównymi bohaterami produkcji są Maciej i Wiktoria, ojciec i córka, którzy od lat podróżują po Polsce a ich przystankami są kolejne turnieje tenisowe z udziałem dziewczyny. Pewnego razu dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, który zaczyna trenować pod okiem Macieja. Przy nim Wiktoria otworzy się na nowe doznania - pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość... Cała trójka wyruszy w długą podróż vanem, a podczas jej trwania każdy z nich będzie chciał osiągnąć swój własny cel.
W rolach głównych Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka i Bartłomiej Kowalski.
Premiera 1 marca.
Kurier
Najnowszy film w reżyserii żywej legendy polskiego kina, Władysława Pasikowskiego, twórcy takich filmów jak Psy i Jack Strong. Fabuła produkcji jest inspirowana życiorysem Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który w czasach II wojny światowej działał jako kurier Armii Krajowej i brał udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie został odznaczony między innymi Orderem Orła Białego, Krzyżem Srebrnego Orderu Virtuti Militari czy Prezydenckim Medalem Wolności. Ma to być rasowy film szpiegowski, pełny napięcia i zwrotów akcji.
W roli głównej występuje Philippe Tłokiński. Partnerują mu Patrycja Volny, Julie Engelbrecht, Grzegorz Małecki, Michael Terry, Rafał Królikowski, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt, Sławomir Orzechowski, Jacek Lenartowicz, Martin Butzke, Nico Rogner i Jan Frycz.
Premiera 8 marca.
Dzień czekolady
Film familijny w reżyserii Jacka Piotra Bławuta z naprawdę ciekawym i świeżym pomysłem fabularnym. Otóż produkcja ukazuje świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dzieci. Film balansuje na granicy fantazji i rzeczywistości, przedstawiając takie postacie jak Skoczek Czasu, Pożeracz Poniedziałków, Wiedźma i tajemniczy kelner.
W obsadzie między innymi Julia Odzimek, Leo Stubbs, Dawid Ogrodnik, Tomasz Kot, Magdalena Cielecka i Katarzyna Zawadzka.
Premiera 15 marca.
Ciemno, prawie noc
Film oparty na bestsellerowej powieści Joanny Bator pod tym samym tytułem. Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra.
W obsadzie między innymi Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agata Buzek, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik i Piotr Fronczewski. Reżyseruje Borys Lankosz.
Premiera 22 marca.
Źródło: zdjęcie główne: Adam Golec/Aurum Film
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1973, kończy 51 lat
ur. 1966, kończy 58 lat
ur. 1981, kończy 43 lat
ur. 1966, kończy 58 lat
ur. 1959, kończy 65 lat