Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Filmy polskie 2019 – oczekiwane premiery

2019 rok zapowiada się naprawdę ciekawie dla polskiego kina. W tym artykule przedstawię Wam nasze rodzime produkcje, które są warte uwagi w kolejnych 12 miesiącach.

W 2019 roku każdy widz znajdzie coś dla siebie wśród twórczości naszych rodzimych reżyserów. Mamy zatem coś dla wielbicieli produkcji szpiegowskich, komedii romantycznych czy widowisk historycznych. Poniżej przedstawiam Wam zestawienie najciekawiej według mnie zapowiadających się polskich filmów 2019 roku. Zapraszam do lektury.

Zabawa, zabawa

Nowy film Kingi Dębskiej, reżyserki produkcji Moje córki krowyto trzy przeplatające się historię kobiet, które są w różnych fazach uzależnienia od alkoholu. Bohaterkami są 40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza), studentka Magda (Maria Dębska) i szanowana chirurg Teresa (Dorota Kolak). W życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać? Tak jak w filmach Moje córki krowy oraz Plan B. Dębska napisała też scenariusz z Miką Dunin, która jest słynną polską blogerką piszącą o kobietach zmagających się z nałogiem.

W obsadzie są Agata Kulesza, Maria Dębska, Dorota Kolak, Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk.

Premiera 4 stycznia.

Underdog

Film w reżyserii Konrada Niewolskiego, twórcy kultowej Symetrii oraz Macieja Kawulskiego, współwłaściciela federacji KSW. Sama organizacja również jest zaangażowana w produkcję. Bohaterem filmu Underdog jest zawodnik MMA, Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.

W obsadzie są także Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno i Mariusz Drężek.

Premiera 11 stycznia.

Diablo. Wyścig o wszystko

Film nazywany polską odpowiedzią na serię Szybcy i wściekli. Tak naprawdę może wyjść z tego wszystko, coś dobrego i świeżego lub wręcz przeciwnie. Jednak ciekawość pozostaje. Fabuła produkcji skupia się na młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów. Aby zdobyć pieniądze na operację za granicą swojej młodszej siostry, główny bohater decyduje się wziąć udział w największym, nielegalnym wyścigu w kraju.

W obsadzie są między innymi Tomasz Włosok, Mikołaj Roznerski, Karolina Szymczak, Cezary Pazura, Rafał Mohr, Katarzyna Figura, Joanna Opozda, Aleksandra Linda, Patricia Kazadi oraz Agnieszka Włodarczyk.Reżyseruje Michał Otłowski.

Premiera 18 stycznia.

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

Trzecia część kultowej już serii polskich komedii, więc na pewno warto sprawdzić, co tym razem mają do zaoferowania twórcy. Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy.

W obsadzie ponadto między innymi Mikołaj Roznerski, Michalina Sosna, Joanna Jarmołowicz i Wojciech Solarz. Reżyseruje Kordian Piwowarski na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej, autorski skryptów do dwóch poprzednich części.

Premiera 25 stycznia.

Planeta Singli 3

Wielki finał dobrze przyjętej przez widzów serii komedii romantycznych. Tym razem Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Na prośbę Ani wesele odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na wielką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie.  Prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od dawna niewidzianego ojca Tomka.

Do znanych z poprzednich części Macieja Stuhra, Agnieszki Więdłochy, Piotra Głowackiego, Tomasza Karolaka, Weroniki Książkiewicz i Joanny Jarmołowicz dołączają Bogusław Linda, Borys Szyc, Maria Pukulnis i Danuta Stenka. Reżyserują Michał Chaciński i twórca drugiej części Sam Akin.

Premiera 8 lutego.

Planeta Singli 3
fot. Kino Świat

Źródło: zdjęcie główne: Adam Golec/Aurum Film
Strony: 123

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.