Godzilla 2: Król potworów - co przegapiliście w filmie? Easter eggi i nawiązania

Film Godzilla 2: Król potworów wkroczył już na ekrany kin - to dobry moment, aby przedstawić Wam listę zawartych w nim easter eggów i nawiązań.

Film Godzilla 2: Król potworów wkroczył już na ekrany kin - to dobry moment, aby przedstawić Wam listę zawartych w nim easter eggów i nawiązań.

Godzilla II: Król Potworów to produkcja, która z całą pewnością podzieliła krytyków i widzów pod kątem oceny jej poziomu artystycznego - dla jednych wizualne piękno filmu było na tyle duże, że przykryło wszelkie scenariuszowe niedociągnięcia. Inni mieli z kolei spory problem z tym, że historia o Tytanach z niejasnych przyczyn raz po raz zamieniała się w opowieść o ludziach i ich często kuriozalnych dramatach. Z komentarzy pod naszymi recenzjami da się jednak wyczytać, że obraz w zdecydowanej większości przypadł Wam do gustu. Do tego grona zaliczam się i ja; być może znakomitym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie na rynek, dajmy na to, 30- bądź 40-minutowej wersji, która skupiłaby się wyłącznie na walkach tytułowych potworów...

Teraz zaś nadszedł moment na to, aby przedstawić Wam listę easter eggów czy innych (pop)kulturowych nawiązań, które zostały zawarte w ekranowej historii. Możecie być zaskoczeni choćby tymi, które dotyczą Waszej ukochanej Mothry - czy ta bowiem w uniwersum powiedziała już na pewno ostatnie słowo?... Sprawdźcie sami:

Film Godzilla 2: Król potworów macie aktualnie okazję oglądać w kinach. 

Źródło: Den of Geek, Screen Rant / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV