John Candy i jego najlepsze filmy. Zobacz nasze propozycje

Dziś mija kolejna rocznica śmierci znanego amerykańskiego aktora komediowego, Johna Candy'ego, który zdążył zasłynąć wieloma rolami na dużym ekranie.

Dziś mija kolejna rocznica śmierci znanego amerykańskiego aktora komediowego, Johna Candy'ego, który zdążył zasłynąć wieloma rolami na dużym ekranie.

John Candy w swoim krótkim życiu zdążył zagrać w naprawdę pokaźnej liczbie filmów. Choć często nie były to główne i znaczące role, to jednak były na tyle charakterystyczne, że zapadały w pamięć widzów. W latach 80. oraz na początku lat 90., Candy bez wątpienia był jednym ze słynniejszych komediowych aktorów w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych filmów z udziałem aktora - oczywiście takich, gdzie John Candy zagrał bardziej znaczące role. Zobaczcie sami:

Vacation

Rodzina Griswoldów postanowiła wyjechać na niezapomniane wakacje, a ich celem było miasteczko Walley World. Pierwsze skrzypce w filmie zagrał oczywiście Chevy Chase, ale swoich kilka groszy dorzucił też John Candy w roli strażnika w Walley World. Krótki, ale pamiętny występ aktora.

Splash

John Candy mógł zaprezentować światu swój komediowy talent jako Freddie Bauer w niezwykłej produkcji Rona Howarda. W centrum wydarzeń była oczywiście postać Tom Hanks i jego uczucie do syreny, ale John Candy wniósł swój polot i humor do produkcji.

Miliony Brewstera

Komedia w reżyserii Walter Hill wyróżniała się przede wszystkim ciekawym konceptem oraz znakomitym duetem Richard Pryor - John Candy. Problem Brewstera z wydaniem tak dużej sumy pieniędzy być może jest niezrozumiały dla wielu z nas, ale bez wątpienia jest to miła w odbiorze komedia z udziałem wspomnianego duetu.

Summer Rental

Bardzo przyjemna komedia, w której John Candy odegrał główną rolę kontrolera lotów, chcącego odpocząć w domu letniskowym na Florydzie. Wakacje Jacka Chestera, w którego wcielił się Candy, nie mogły być jednak zwyczajne i od momentu ich rozpoczęcia, zaczęły dziać się naprawdę dziwaczne rzeczy.

Volunteers

Kolejny film z udziałem Toma Hanksa i Johna Candy'ego. Zwykło się mówić, że Candy sam potrafi nadać komedii zupełnie inną jakość, ale w tak udanej parze wykonywał swoją pracę jeszcze lepiej. Tom Hanks swego czasu grywał w wielu komediach i grał w nich główne role, ale występy Candy'ego potrafiły go skutecznie przyćmić.

Uzbrojeni i niebezpieczni

Może nie każdy zgodzi się z tym, że humor zaprezentowany w tym filmie jest wysokich lotów - nawet jak na komedie lat 80. - ale trudno nie docenić kolejnej udanej kreacji Johna Candy'ego. Tym razem wcielił się w Franka Dooley'a, który razem ze swoim przyjacielem Normanem, traci pracę.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV