Repertuar kin Nowość Program TV

John Candy i jego najlepsze filmy. Zobacz nasze propozycje

Dziś mija kolejna rocznica śmierci znanego amerykańskiego aktora komediowego, Johna Candy'ego, który zdążył zasłynąć wieloma rolami na dużym ekranie.

John Candy w swoim krótkim życiu zdążył zagrać w naprawdę pokaźnej liczbie filmów. Choć często nie były to główne i znaczące role, to jednak były na tyle charakterystyczne, że zapadały w pamięć widzów. W latach 80. oraz na początku lat 90., Candy bez wątpienia był jednym ze słynniejszych komediowych aktorów w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych filmów z udziałem aktora – oczywiście takich, gdzie John Candy zagrał bardziej znaczące role. Zobaczcie sami:

W krzywym zwierciadle: Wakacje

Rodzina Griswoldów postanowiła wyjechać na niezapomniane wakacje, a ich celem było miasteczko Walley World. Pierwsze skrzypce w filmie zagrał oczywiście Chevy Chase, ale swoich kilka groszy dorzucił też John Candy w roli strażnika w Walley World. Krótki, ale pamiętny występ aktora.

Plusk

John Candy mógł zaprezentować światu swój komediowy talent jako Freddie Bauer w niezwykłej produkcji Rona Howarda. W centrum wydarzeń była oczywiście postać Toma Hanksa i jego uczucie do syreny, ale John Candy wniósł swój polot i humor do produkcji.

Miliony Brewstera

Komedia w reżyserii Waltera Hilla wyróżniała się przede wszystkim ciekawym konceptem oraz znakomitym duetem Richard Pryor – John Candy. Problem Brewstera z wydaniem tak dużej sumy pieniędzy być może jest niezrozumiały dla wielu z nas, ale bez wątpienia jest to miła w odbiorze komedia z udziałem wspomnianego duetu.

Zakład

Bardzo przyjemna komedia, w której John Candy odegrał główną rolę kontrolera lotów, chcącego odpocząć w domu letniskowym na Florydzie. Wakacje Jacka Chestera, w którego wcielił się Candy, nie mogły być jednak zwyczajne i od momentu ich rozpoczęcia, zaczęły dziać się naprawdę dziwaczne rzeczy.

Ochotnicy

Kolejny film z udziałem Toma Hanksa i Johna Candy’ego. Zwykło się mówić, że Candy sam potrafi nadać komedii zupełnie inną jakość, ale w tak udanej parze wykonywał swoją pracę jeszcze lepiej. Tom Hanks swego czasu grywał w wielu komediach i grał w nich główne role, ale występy Candy’ego potrafiły go skutecznie przyćmić.

Uzbrojeni i niebezpieczni

Może nie każdy zgodzi się z tym, że humor zaprezentowany w tym filmie jest wysokich lotów – nawet jak na komedie lat 80. – ale trudno nie docenić kolejnej udanej kreacji Johna Candy’ego. Tym razem wcielił się w Franka Dooley’a, który razem ze swoim przyjacielem Normanem, traci pracę.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – olbrzymie zainteresowanie…

Wiemy już, ile wyświetleń w trakcie pierwszych 24 godzin po internetowym debiucie zanotował zwiastun filmu…

Piotr Piskozub
Plotka
-

The Batman – wiemy już, w…

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat filmu The Batman - są one związane…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.