Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Najbardziej dochodowe filmy Marvela

Ekrany kin podbija aktualnie film Avengers: Wojna bez granic, przez wielu uznawany za największy hit Marvela. Z tej okazji przypomnijmy sobie zatem pozostałe produkcje Domu Pomysłów, które na przełomie lat okazały się najbardziej dochodowe.

Kinowe Uniwersum Marvela właśnie przeżywa swoje dziesięciolecie, zwieńczone głośną produkcją Avengers: Wojna bez granic. Nie jest tajemnicą, że Dom Pomysłów rokrocznie wypuszcza w świat wysokobudżetowe i dochodowe hity, podbijając zarówno rodzime, jak i globalne box office na długie tygodnie. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak dokładnie prezentuje się lista najbardziej dochodowych filmów MCU, przygotowałam dla Was poniższe zestawienia. Dane pochodzą z portalu boxofficeomojo.com. Wyświetlana obecnie Wojna bez granic może znajdować się zaskakująco nisko, jednak pamiętajcie, że są to wyniki bieżące – zanim film zakończy przebieżkę po kinach, może jeszcze wspiąć się na sam jej szczyt.

NAJBARDZIEJ DOCHODOWE FILMY MARVELA W USA

Poniższa lista posegregowana jest od najmniej do najbardziej dochodowego filmu MCU jeśli chodzi o rodzimy rynek Amerykański. Najmniejszym zyskiem może się pochwalić Incredible Hulk z Edwardem Nortonem, zaś największym – tegoroczna Czarna Pantera. Jak prezentują się pozostałe wyniki? W galerii znajdziecie dokładne kwoty.

FILMY MARVELA POD WZGLĘDEM ILOŚCI SPRZEDANYCH BILETÓW

Box Office Mojo przedstawia również osobną kategorię, w której filmy posegregowane są nie pod względem ceny biletów, a ich sprzedanej liczby. Jak można zauważyć, produkcje układają się w bardzo podobnej kolejności – z tą jednak różnicą, że na pierwszym miejscu Czarną Panterę wyprzedzają Avengers.

NAJBARDZIEJ DOCHODOWE FILMY MARVELA NA ŚWIECIE

Po lokalnym box office przyszła pora na wyniki z globalnego zestawienia. Tutaj Czarna Pantera znajduje się dopiero na drugim miejscu, zdetronizowana przez Avengers oraz Avengers: Czas Ultrona. Na samym końcu – ponownie Incredible Hulk.

Źródło: boxofficemojo.com / zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.