Repertuar kin Nowość Program TV

Najbardziej dochodowe filmy Marvela

Ekrany kin podbija aktualnie film Avengers: Wojna bez granic, przez wielu uznawany za największy hit Marvela. Z tej okazji przypomnijmy sobie zatem pozostałe produkcje Domu Pomysłów, które na przełomie lat okazały się najbardziej dochodowe.

Kinowe Uniwersum Marvela właśnie przeżywa swoje dziesięciolecie, zwieńczone głośną produkcją Avengers: Wojna bez granic. Nie jest tajemnicą, że Dom Pomysłów rokrocznie wypuszcza w świat wysokobudżetowe i dochodowe hity, podbijając zarówno rodzime, jak i globalne box office na długie tygodnie. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak dokładnie prezentuje się lista najbardziej dochodowych filmów MCU, przygotowałam dla Was poniższe zestawienia. Dane pochodzą z portalu boxofficeomojo.com. Wyświetlana obecnie Wojna bez granic może znajdować się zaskakująco nisko, jednak pamiętajcie, że są to wyniki bieżące – zanim film zakończy przebieżkę po kinach, może jeszcze wspiąć się na sam jej szczyt.

NAJBARDZIEJ DOCHODOWE FILMY MARVELA W USA

Poniższa lista posegregowana jest od najmniej do najbardziej dochodowego filmu MCU jeśli chodzi o rodzimy rynek Amerykański. Najmniejszym zyskiem może się pochwalić Incredible Hulk z Edwardem Nortonem, zaś największym – tegoroczna Czarna Pantera. Jak prezentują się pozostałe wyniki? W galerii znajdziecie dokładne kwoty.

FILMY MARVELA POD WZGLĘDEM ILOŚCI SPRZEDANYCH BILETÓW

Box Office Mojo przedstawia również osobną kategorię, w której filmy posegregowane są nie pod względem ceny biletów, a ich sprzedanej liczby. Jak można zauważyć, produkcje układają się w bardzo podobnej kolejności – z tą jednak różnicą, że na pierwszym miejscu Czarną Panterę wyprzedzają Avengers.

NAJBARDZIEJ DOCHODOWE FILMY MARVELA NA ŚWIECIE

Po lokalnym box office przyszła pora na wyniki z globalnego zestawienia. Tutaj Czarna Pantera znajduje się dopiero na drugim miejscu, zdetronizowana przez Avengers oraz Avengers: Czas Ultrona. Na samym końcu – ponownie Incredible Hulk.

Źródło: boxofficemojo.com / zdjęcie główne: Marvel

 

 


Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Plotka: Niespodziewani bohaterowie w Avengers 4?…

Jim Starlin, twórca komiksowej postaci Thanosa, wypowiedział się w sprawie nadchodzącego filmu Avengers 4. Czyżbyśmy…

Michalina Reda
0 -

Fani żałują, że Deadpool nie pojawił…

Twórcy filmu Deadpool niejednokrotnie udowodnili, że wiedzą, na czym polega nietypowa promocja, w związku z…

spoilery
0 -

Scena po napisach filmu Deadpool 2…

W jednym z wywiadów, scenarzyści filmu Deadpool 2 potwierdzili, że fenomenalna scena po napisach należy…

Dawid Muszyński
breaking
0 -

Legendy Polskie trafią do kin

Podczas Pyrkonu Tomasz Bagiński wspólnie z Allegro ogłosił informację o dalszych losach Legend Polskich.

Michalina Reda
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Robert…

Robert Downey Jr. podzielił się nowym zakulisowym klipem z planu filmu Avengers: Wojna bez granic.…

Piotr Piskozub
breaking
0 -

Paweł Pawlikowski z nagrodą! Cannes 2018…

Znamy już wszystkich laureatów tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wśród nagrodzonych znalazł się Paweł…

Co o tym sądzisz?