Repertuar kin Nowość Program TV

Najbardziej dochodowe filmy Marvela

Ekrany kin podbija aktualnie film Avengers: Wojna bez granic, przez wielu uznawany za największy hit Marvela. Z tej okazji przypomnijmy sobie zatem pozostałe produkcje Domu Pomysłów, które na przełomie lat okazały się najbardziej dochodowe.

Kinowe Uniwersum Marvela właśnie przeżywa swoje dziesięciolecie, zwieńczone głośną produkcją Avengers: Wojna bez granic. Nie jest tajemnicą, że Dom Pomysłów rokrocznie wypuszcza w świat wysokobudżetowe i dochodowe hity, podbijając zarówno rodzime, jak i globalne box office na długie tygodnie. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak dokładnie prezentuje się lista najbardziej dochodowych filmów MCU, przygotowałam dla Was poniższe zestawienia. Dane pochodzą z portalu boxofficeomojo.com. Wyświetlana obecnie Wojna bez granic może znajdować się zaskakująco nisko, jednak pamiętajcie, że są to wyniki bieżące – zanim film zakończy przebieżkę po kinach, może jeszcze wspiąć się na sam jej szczyt.

NAJBARDZIEJ DOCHODOWE FILMY MARVELA W USA

Poniższa lista posegregowana jest od najmniej do najbardziej dochodowego filmu MCU jeśli chodzi o rodzimy rynek Amerykański. Najmniejszym zyskiem może się pochwalić Incredible Hulk z Edwardem Nortonem, zaś największym – tegoroczna Czarna Pantera. Jak prezentują się pozostałe wyniki? W galerii znajdziecie dokładne kwoty.

FILMY MARVELA POD WZGLĘDEM ILOŚCI SPRZEDANYCH BILETÓW

Box Office Mojo przedstawia również osobną kategorię, w której filmy posegregowane są nie pod względem ceny biletów, a ich sprzedanej liczby. Jak można zauważyć, produkcje układają się w bardzo podobnej kolejności – z tą jednak różnicą, że na pierwszym miejscu Czarną Panterę wyprzedzają Avengers.

NAJBARDZIEJ DOCHODOWE FILMY MARVELA NA ŚWIECIE

Po lokalnym box office przyszła pora na wyniki z globalnego zestawienia. Tutaj Czarna Pantera znajduje się dopiero na drugim miejscu, zdetronizowana przez Avengers oraz Avengers: Czas Ultrona. Na samym końcu – ponownie Incredible Hulk.

Źródło: boxofficemojo.com / zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Bohaterowie seriali animowanych wybierają się na…

Wielu studia ma już dawno za sobą, jedni są w ich trakcie, a jeszcze inni…

Piotr Piskozub
-

Takiej tonacji w DCEU jeszcze nie…

W sieci pojawiło się kolejne oficjalne zdjęcie z filmu Shazam!, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej…

Piotr Piskozub
-

Zapewne znamy już skład filmowych Birds…

W sieci pojawiły się nowe szczegóły na temat filmu Birds of Prey - wygląda na…

Norbert Zaskórski
-

Król Atlantydy na pierwszym plakacie filmu…

Warner Bros zaprezentowało pierwszy, oficjalny plakat promujący tegoroczne widowisku DCEU o morskim herosie. Premiera w…

Piotr Piskozub
-

Raven, Starfire i Beast Boy –…

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym możemy zobaczyć postacie Raven, Starfire i Beast Boya…

Michał Kujawiński
-

Coś się zbliża… do Hawkins! Zobacz…

Do sieci trafił pierwszy teaser 3. sezonu serialu Stranger Things. Nie pokazuje on scen z…

Co o tym sądzisz?